Nezařazené

Jak hrát výherní automaty, abyste si to co nejvíc užili

„Hazard není o tom, jak dobře umíte kterou hru hrát. Je to o tom, jak dobře umíte zacházet se svými penězi,“ říkával úspěšný hráč pokeru Terrence Murphy. A měl pravdu. Pokud si chcete užít vzrušení ze hry a nespadnout do problémů, hlídat si rozpočet je základ. Jen základ ovšem nestačí. Dali jsme pro vás dohromady celkem 10 tipů, jak udržet hráčskou vášeň na uzdě.

  1. Nesázejte víc, než si můžete dovolit

Nejzazší hranice, kterou byste nikdy neměli překročit, je hraní na dluh nebo za peníze, které potřebujete na běžné živobytí. Kdybyste je prohráli, což se u výherních automatů při troše smůly může stát, ocitnete se jednou nohou ve dluhové spirále. A ta vás může stáhnout až na dno.

  1. Nastavte si herní limity

Nejlepší způsob, jak se při hraní vyvarovat finančním problémům, je nastavit si vlastní hranice a důsledně je dodržovat. Je to na vás, hlídat si můžete například maximální ztrátu za jeden den nebo za měsíc, počet přihlášení do herního účtu, čas jedné herní seance nebo naopak „povinnou“ přestávku.

  1. Hraní neberte jako cestu ke zbohatnutí

I v tom nejlepším online casinu rozhoduje o výhrách a prohrách ta nejvrtkavější a nejméně spolehlivá věc na světě. Náhoda. A tu neovlivníte, ani kdybyste se rozkrájeli. Brát výherní automaty jako cestu k rychlým penězům proto není jen bláhové, nýbrž vyloženě hloupé a nezodpovědné.

  1. Nehrajte pod vlivem

Vaše vlastní limity (viz výše) vám nejspíš budou k ničemu, když si před nebo během hraní dáte pár skleniček. S alkoholem, který otupuje soudnost, všechny zábrany dozajista brzy padnou. Nejde ale jen o pití. Odborníci hraní nedoporučují třeba ani lidem, kteří procházejí náročným životním obdobím.

  1. Buďte připraveni i na prohry

Když vyhrajete, bude to paráda. A když prohrajete, mávnete nad tím rukou a půjdete dál. Takhle byste to měli mít v hlavě nastavené ve chvíli, kdykoli se přihlašujete ke svému hernímu účtu. Pokud si nepřipouštíte, že by vaše konto mohlo utrpět nějaký ten šrám, raději si hraní rozmyslete.

  1. Udržujte si přehled

Když se vás někdo zeptá, kolik času hraním trávíte a kolik vás stojí, měli byste umět odpovědět. Pravdivě. Už proto, že díky tomu lépe udržíte své hraní pod kontrolou. Jestliže váháte, můžete nakouknout do svého herního účtu. Třeba na Sazka Hrách tam najdete kompletní historii svých transakcí i odehraných her.

  1. Nevěřte trikům a zázračným systémům

Zaručený recept na výhru v hazardních hrách prostě a jednoduše neexistuje. Ani u výherních automatů, ani u rulety, ani u sportovních sázek. Kdo říká něco jiného, lže. Různými rádoby výherními systémy se můžete inspirovat a zpestřit si jimi hru. Spoléhat na ně je ale cesta do pekel.

  1. Zkoumejte hry a jejich rizika

Hry se mezi sebou liší nejen designem a tématikou, ale i pravidly, ovládáním nebo výší jackpotu. Než na hru uplatníte svůj casino bonus, nejdřív si ji prostudujte. Třeba na Sazka Hrách jsou pravidla vždy kompletně v češtině. Využít můžete i režim „pro zábavu“, který funguje bez peněz a bez registrace.

  1. Hrajte tam, kde je to legální

Na internetu bohužel není tak těžké narazit na nelegální stránky, které nerespektují ani zákony, ani hráče. Což v praxi může znamenat to, že vám nevyplatí vaši výhru. Anebo vám ještě k tomu ukradnou osobní údaje a data o platební kartě, které se následně pokusí zneužít.

  1. Dodržujte pravidla hry

Pokud vám ještě nebylo 18 let nebo pokud máte záznam v rejstříku vyloučených osob, nezkoušejte obejít pravidla a hazardní hry si odpusťte. Jako legální registrovaní hráči zase mějte na paměti svou povinnost dodržovat obchodní podmínky kasina, ve kterém hrajete.

Zajímá vás, jak zodpovědní při hraní hazardních her opravdu jste? Vyplněním krátkého testu na stránkách Hraj s rozumem zjistíte, jaký typ hráče jste a zda se vaše hraní nepohybuje na hranici rizikovosti.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *