Nezařazené

Domácí depilace cukrovou pastou (postup)

Toužíte po hladkých nohách, ale nechcete se už nadále zdržovat skoro každodenním holením, při kterém se můžete také snadno pořezat? Zároveň se vám nechce investovat do drahých přístrojů na odstraňování chloupků, či profesionálního ošetření vaší pokožky? Řešením by pro vás mohla být depilace cukrovou pastou. Tuto jednoduchou metodu znaly už staré kultury Blízkého východu a díky odstranění chloupku i s kořínkem vám navíc výsledek – hladká pokožka, vydrží déle. A co víc, pastu si můžete snadno vyrobit i u sebe doma.

Depilace cukrovou pastou

Princip depilace cukrem

Ačkoliv existuje mnoho druhů odstraňování ochlupení z těla, depilace cukrem patří mezi ty nejúčinnější. Depilace cukrem je metoda, při níž se na kůži aplikuje speciální směs cukru vody a citronové šťávy, je tedy naprosto bezpečná a netoxická, narozdíl od různých krémů na bázi rozkládání keratinu, které mohou způsobit podráždění pokožky. Cukrová pasta má konzistenci medu, nebo třeba žvýkačky. Směs se aplikuje na kůži a potom se rychlým tahem strhává z kůže proti směru růstu chloupků.

🎓 Zajímavost: Věděli jste, že se vlastně nejedná o depilaci, ale epilaci? Depilace je metoda, při níž se odstraňuje pouze vrchní část chloupku a kořínek zůstává v kůži, zatímco epilace vytrhává vlas i s kořínkem, a proto pokožka po tomto ošetření zůstává déle bez chloupků.

Aplikace cukrové pasty je snadná
Aplikace depilační cukrové pasty je snadná

Kupované a domácí cukrové pasty

Dostupnost této metody spočívá hlavně v tom jak levná je, nicméně někteří lidé by mohli mít problém s její přípravou, protože ta zahrnuje svaření cukru a hlídání jeho správné konzistence. Proto se v obchodech dají sehnat i předem připravené cukrové pasty. Ty vás ale přijdou dráž než podomácku připravené. Počítejte tak s 200 až 300 korunami za krabičku. Mezi nejlépe hodnocené cukrové pasty patří například: BioEpil od Purity Vision, nebo Sugar Wax od NeoNail.

Cukrové pasty se dají sehnat i v obchodech
Cukrové pasty se dají sehnat i v obchodech

Postup výroby

Na výrobu cukrové pasty budeme potřebovat:

  • 100 gramů cukru krystal
  • 2 lžíce citrónové šťávy
  • 2 lžíce vody

Nejprve si do hrnce nasypeme cukr a přidáme citronovou šťávu a vodu. Směs promícháme a přesuneme ji na plotnu, kde ji začneme zahřívat na střední ohřev. Když směs probublává, začínáme jí průběžně míchat, aby se nám nepřipalovala. Jakmile začne zlátnout sundáme ji z plotny, ale stále ji promícháváme do chvíle než se ochladí natolik, že drží tvar. V této chvíli si vedle připravíme hrnek se studenou vodou, do kterého si namáčíme prsty, a směs, kterou jsme si mezitím nabrali na lžíci do menší kuličky, hněteme jako těsto. Jakmile směs začne být trochu zakalená, nebo světlejší, máme ji připravenou k použití.

💡 Pozor ! Směs je horká, ale zároveň ji musíme prohníst. Nedržte směs příliš dlouho v jedné nebo druhé ruce, abyste se nespálili.

Trhání chloupků a péče o pokožku

Před nanesením pasty na tělo pokožku důkladně očistěte od potu a mastnoty, jinak by se cukrová pasta správně nepřichytávala. Doporučujeme se osprchovat a případně pokožku ošetřit peelingem, aby se odstranila odumřelá kůže. Pastu vetřeme na tenko na chloupky a trháme proti směru růstu chloupků. Postupem času začne cukrová pasta měnit konzistenci, barvu a roztékat se. Už se nedá tak snadno strhávat a spíše se lepí k pokožce. To je znamení, že cukrová pasta už je zahlcená chloupky a odumřelou kůží a je potřeba vzít novou dávku. Pokud se cukrová pasta na tělo přilepila, dá se z kůže strhnout pomocí listu papíru, látkového kapesníku nebo silnějšího ubrousku.

Nevýhody depilace cukrovou pastou

Mezi nevýhody cukrové pasty patří její více invazivní princip, kdy se z těla vytrhávají chloupky i s kořínky, proto tato možnost není tolik vhodná pro intimní partie, kde jsou chloupky silnější a zároveň narostlé hlouběji. V tom případě může být depilace bolestivá. Zároveň pro lidi, kteří si nevěří s vařením, může být složitější pastu připravit. Proto musí předem promyslet jestli chtějí investovat do kupované varianty.

Výhody depilace cukrovou pastou

Používání cukrové pasty na vaši pokožku má mnohé výhody. Patří mezi ně hladká pokožka po strhnutí chloupků, protože pasta také z kůže strhává odumřelé buňky a pomáhá kůži regenerovat, podobně jako peeling nebo kartáčování těla. Potom je tu finanční aspekt. Pokud se nebojíte si cukrovou pastu připravit sami doma vyjde vás jenom na pár korun. Zároveň depilace cukrem vytrhává chloupky i s kořínky, takže vaše tělo zůstává déle holé. Nebojte se tedy tuto možnost vyzkoušet.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Justme100
Ahoj, jmenuji se Justýna, jsem studentka žurnalistiky a psaním článků bych si chtěla získat nějakou praxi. Mám ráda zvířata, vaření, cestování a objevování nových kultur.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *