Jak na ...NávodPodnikání

Top 7: Knihy pro začínající investory

Pokud patříte k té skupině lidí, kteří vědí, že vydělané peníze je třeba zhodnotit, tak se nejspíše zajímáte o to, jak investovat. A pravděpodobně jste zjistili, že investičních možností je mnoho. A ještě více způsobů a strategií, jak k jednotlivým investicím přistoupit. Pokud jste začátečník, první vaše investice by měla být do vzdělání. My se dnes podíváme na nejpopulárnější knihy pro začínající investory.

Knihy pro začínající investory

Většina knih, které dnes zmíníme, se zabývá investováním na akciovém trhu. Nakoukneme ale i do světa nemovitostí či kryptoměn. Právě kryptoměny v posledních letech zaujímají svoje pevné místo na poli investic.

Inteligentní Investor

Kdo nezná knihu Inteligentní investor od B. Grahama jako by nebyl. Jedná se o základní knihu pro všechny investory, kterou mimo jiné vřele doporučuje i známý miliardář Warren Buffett. Graham zde radí investorům a makléřům, jak se vyhnout závažným chybám a jak uplatnit strategie v investování tak, aby byli úspěšní. Jedná se o nadčasovou knihu, kterou W. Buffett označil za “zdaleka nejlepší knihu o investování, kterou kdy kdo napsal.”

Knihy pro začínající investory

Investování pro začátečníky

I tento výtisk patří mezi knihy pro začínající investory, obzvlášť pokud se chcete seriózně zabývat investicemi. Zde se dozvíte cenné informace a získáte odvahu pro své první investice. Kniha Investování pro začátečníky vám pomůže získat základní všeobecný přehled o investování. Naučíte se zde zjistit své potřeby jako investora, tak abyste věděli co od svého investičního poradce či bankéře chtít. Autor Petr Syrový zde vychází ze svých více než 20 letých zkušeností.

Investování pro začátečníky

The Bond King

Kniha The Bond King je kniha o investování od americké autorky Mary Childs, která je finanční novinářkou a zároveň spoluhostitelkou Planet Money. Jedná se o kvalitní knihu o investování doslova nabitou informacemi. Autorka zde poutavě píše o Billu Grossovi, což byl investiční manažer společnosti PIMCO, popisuje ho zde jako brilantního vizionáře, který vydláždil novou cestu pro obchodování s dluhopisy. Ovšem přes svou genialitu je popisován jako egoistický šéf, který byl velmi hrubý ke svým podřízeným, někteří z nich se dokonce báli zaklepat na dveře jeho kanceláře.

Po mnoha letech většina zaměstnanců z jeho týmu ze společnosti PIMCO odešla. Jedním z nich byl i Mohamed El-Erian, kterého Gross zrekrutoval z Harvardu a vychoval jej jako svého potencionálního nástupce, avšak byl posléze z této společnosti nucen rezignovat. Autorka zmiňuje i krizi z roku 2008, ve které mnoha lidí přišlo o své bydlení kvůli predátorským praktikám poskytování hypotečních úvěrů.

Knihy pro začínající investory

Sněhová koule

Biografie W. Buffetta

Autorka A. Schroeder v této knize popisuje život slavného a úspěšného investora Warrena Buffetta. Tento legendární investor z Omahy nikdy nenapsal své paměti, ovšem nyní to umožnil autorce Alici Schroeder. Přímo s ní v této knize prozkoumal svou práci, názory, boje, triumfy, prohry a moudrost.

Sněhová koule

Tajemství Úspěchu na Burzovním Trhu

Po této knize sáhněte až se budete na burze alespoň minimálně orientovat. Mark Douglas ve své knize předává čtenáři své mnohaleté zkušenosti s obchodováním na burzovních trzích. Jedná se o hloubkovou studii výzev, kterým se jako profesionální obchodníci musíte postavit. Píše zde také o mýtech, které na trhu panují a následně je také boří. Vysvětluje také rizika, které obchodování na burzovních trzích existují a jak se na ně připravit.

Tajemství Úspěchu na Burzovním Trhu

The Only Investment Guide You’ll Ever Need

Skoro čtyřicet let je tato kniha dobrým rádcem ve světě financí pro miliony čtenářů po celém světě, zejména v Americe. Zde se čtenář seznámí s návodem jak v dnešním trhu naložit se svými penězi. Autor A. Tobias s pomocí šikovných tipů a rad vysvětluje jakým způsobem spořit, investovat, připravovat se na penzi a mnoho dalšího.

Knihy pro začínající investory

Kryptoměny

Praktická kniha která vysvětluje kryptoměny jako Bitcoin, Ethereum, a další. Vysvětluje také pojmy jako třeba decentralizace, blockchain, ICO (Initial Coin Offering), ale také čtenáře seznamuje s Digitalizací 2.0. Kniha Kryptoměny je určena pro technicky smýšlející investory, kteří se zajímají o kryptoměny a chtěli by do nich buď začít investovat. Nebo zkušené jedince, kteří chtějí prohloubit své znalosti. Pokud vám některé výrazy v tomto odstavci nic neříkají, kniha je pro vás vhodnou volbou.

Kryptoměny

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *