Jak na ...NávodTělo

Jak sundat bezbolestně gelové nehty doma?

Potřeba sundat odrostlé gelové nehty nemusí být vždy uspokojena pouze v salónu a to ještě za daný finanční obnos. Sundání gelovek je o poznání snažší, než jejich vytváření. Proto se nemusíme bát a na sundání se lze vrhnout z pohodní domova. Podaří se nám tak ušetřit nějaké finance a v případě dalších lockdownů a omezení beauty salonů se nemusíme obávat šílených odrostů či polámaných nehtů.

Podívejme se na možné způsoby, jak šetrně sundat gelové nehty. Sundání lze provést dvěma základními způsoby. Ná základě toho, jaké pomůcky máme při ruce. Nejdůležitější pomůckou je pilník. A pokud nechceme pouze pilovat, můžeme vzít na pomoc aceton.

Tip: Přečtěte si také Jak poznat že se mu líbím nebo Jak dosáhnout štěstí a spokojenosti

Metoda pilování

Pokud máme gelové nehty dlouhé, měli bychom je v první řadě ustřihnout na základní délku podobnou nehtu přirozenému. Poté vezmeme hrubý pilník začneme pilovat. Ručním pilníkem je to oproti brusce značná práce, ale skvělého výsledku lze rovněž dosáhnout. Dáváme při pilování pozor na kůžičku kolem nehtového lůžka.

Po odstranění laku přichází na řadu jemnější pilník (blok) na zbytky lepidla a k vyhlazení lůžka. Po gelové úpravě bývají nehty často oslabeny. Proto jsou ideální po-gelovou péčí vyživující oleje jak na kůžičku, tak na nehtové lůžko samotné. Za zkoušku stojí i následná aplikace zpevňujícího laku.

💊 Tip: Nejlepší vitamíny na vlasy a nehty.

Metoda s acetonem

Aceton slouží jako rozpouštědlo organických látek. Zároveň se využívá v chemickém průmyslu. Vyskytuje se ale i v lidském těle.

Pro nás je ale hlavní, že dokáže odstranit poměrně rychle jak gel lak, tak gelovky. V první řadě dlouhé nehty opět zkrátíme a lehce zpilujeme.

Nejlepší způsob je aceton aplikovat na vatové tampónky, nehet po nehtu do nich zabalit a pár minut nechat působit. Gelová slupka popraská a následně jí můžeme sloupat. Na odstranění je ideální použití tzv. kopýtka. Jedná se o poměrně tvrdou pomůcku zaobleného tvaru, která sundavání laku značně ulehčí.

Nyní, když už víme, jak bezbolestně sundat gelové nehty je nejlepší čas si buď zkusit vytvořit vlastní, nebo se vrhnout do salonu. Jejich sundání bude už hračkou.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Lucie
Miluju léto, hudbu, čtení, psaní, dobré jídlo a kávu a samozřejmě své nejbližší.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *