TěloZdraví

Jaké jsou nejlepší vitamíny na vlasy a nehty?

Růst vlasů a nehtů ovlivňuje nespočet faktorů, které si ani nemusíme uvědomovat. Jejich kvalita se vlivem zimních měsíců, nesprávného jídelníčku nebo stresového období znatelně snižuje. Na některé z těchto spouštěčů tělo reaguje klidně i s půlročním zpožděním, tudíž nás ani nemusí napadnout si tyto souvislosti zpětně spojit, abychom ztrátě kvality mohli příště zabránit s předstihem.

Pozitivní je, že i když už k tomu došlo, máme možnost tyto škody sami napravit. Nejlepší a zároveň nejrychlejší cestou, jak podpořit růst vlasů a nehtů jsou doplňky stravy. V tomto článku se dozvíte, jaké nejlepší vitamíny na vlasy a nehty se vyplatí koupit, abyste neztráceli čas a znovu jim vrátili život.

Důležité dílčí složky

Nejprve si povíme, jaké jednotlivé vitamíny a minerály jsou pro kvalitu našich vlasů a nehtů stěžejní a je potřeba je mimo doplnění v jídelníčku hledat i na obalech doplňků, které si chcete koupit. Navíc spousta z nich podpoří i Vaši pleť, trávení nebo nervovou soustavu. Zároveň obecně platí, že valná většina vitamínů, které působí na vlasy, zpravidla účinkuje i na nehty a naopak.

 • Vitamíny skupiny B – nejdůležitější je vitamín B12 a B3 a B5, podpoří hlavně růst a sílu, podporují prokrvení.
 • Biotin – posiluje vlasy a nehty, zabraňuje jejich lámání a křehkosti.
 • Vitamín E – podporuje krevní oběh.
 • Selen – podporuje růst vlasů.
 • Měď – je důležitá pro tvorbu a udržení pigmentu.
 • Přeslička rolní – posiluje a vyživuje vlasy, zabraňuje jejich vypadávání.
 • Železo – napomáhá tvorbě důležitých červených krvinek, zabraňuje suchým vlasům a nehtům.
 • Zinek – zlepšuje celkový stav kůže a tím i vlasů a nehtů, pomáhá i jejich růstu.

Lékárna nebo drogerie?

Dostupnost vitamínů na vlasy a nehty je v dnešní době více než dobrá. Prodávají se jak jednotlivé vitamíny, tak komplexy nakombinované rovnou z těch nejvhodnějších složek, které se vzájemně doplňují. Kromě lékáren a drogerií na ně narazíte i v některých supermarketech. V tomto případě neplatí, že produkty z lékárny jsou automaticky lepší, spousta z nich je kvalitou i cenou srovnatelná.

Po čem sáhnout v lékárně

Nejznámějšími jsou v lékárnách zřejmě vitamíny na vlasy Biosil plus. Prodávají se řadu let a cena je velmi příznivá, pohybuje se okolo 70 korun a balení Vám při užívání jedné tablety denně vydrží dva měsíce. Jeho kouzlo spočívá hlavně v biotinu a zinku. Nedávejte na první dojem, balení sice není z marketingového hlediska nejzajímavější, ale léta prověřené tabletky udělají za málo peněz hodně muziky. Přesvědčte se v diskuzních fórech a recenzích vitamínů na vlasy.

Pokud jste do vitamínů ochotni vložit více peněz, zkuste se poptat po přípravku Venira. Za tablety, které Vám vydrží přibližně pět týdnů, si oproti předchozímu produktu připlatíte okolo 700 korun. Složení je komplexnější, kromě zinku v nich najdete i měď a selen. Představují další ověřený přípravek z druhého konce spektra cenové hladiny.

Co ještě vyzkoušet?

 • Plantur 39
 • Revalid hair complex
 • DonnaHAIR

Trh se neustále vyvíjí, tudíž se zaplňuje spoustou nových přípravků. Některé z lékáren vyrábějí i tablety pod záštitou svých privátních značek. Bývají tak cenově dostupné a zároveň účinné.

Zkuste se zamyslet, jaké složky ve výše vypsaném seznamu Vám v jídelníčku mohou chybět nejvíce, nebo je Vaše tělo vlivem stresu spotřebovává více než obvykle. Často to bývají například vitamíny skupiny B anebo železo. Na základě toho poté můžete využít rad zkušeného personálu a společně vybrat, který z popsaných komplexů bude nejvhodnější právě pro Vás.

Tajemství drogerií

Na internetových skupinách a diskuzích se stále častěji objevují vitamíny na vlasy z DM. Najdete je pod jejich privátní značkou Mivolis, jejich název je Vital complex. Za balení na dva měsíce zaplatíte velmi příznivých 70 korun. Hlavní složkou je zinek, kromě něj obsahují dalších 10 vitamínů a minerálů. První účinky se dostaví velmi brzy.

Další značku můžete hledat i v ostatních drogeriích, dokonce ji často potkávám i v supermarketech a hypermarketech. Jmenuje se MaxiVita. Jejich přípravek nese název Zdravé vlasy, nehty a pokožka a za zhruba 100 korun na Vás čekají tablety na měsíc. Figuruje v nich opět hlavně zinek, ostatními vitamíny jsou E, C a skupina B.

Tip: vzhled svých vlasů můžete podpořit i za pomoci přírodních olejů.

Na co si dát pozor

Nenechte se zlákat pouze pěkným balením a reklamou. Mohlo by se stát, že si koupíte předražené bonbony s minimem vitamínů. Vždy se pečlivě dívejte, jaké vitamíny se v tabletkách nachází a jaké mají recenze na nezávislých stránkách.

Zkuste i článek s tipy, jak se zbavit stresu.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
1
Nic moc
1
Trapas
0
Ivana Šašková
Je mi 21 let a studuji sociologii a sociální politiku na Karlově Univerzitě. Mezi mé zájmy patří i astrosociologie a světové jazyky, které se celý život učím. Dále svůj čas ráda věnuji právě psaní.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Tělo