Jak na ...NávodTěloZdraví

Jak okamžitě snížit krevní tlak?

Vysoký krevní tlak – problém, se kterým se potýká čím dál více lidí. Ten je způsobený spoustou různých příčin. I na ty se podíváme v tomto článku. Stejně tak se podíváme na preventivní kroky pro snížení krevního tlaku. Ale hlavně na to, proč jste tento článek otevřeli – jak okamžitě snížit krevní tlak.

Vysoký krevní tlak – Příčiny

Nemocné často zajímá, co způsobuje vysoký tlak a zda je možné těmto komplikacím nějakým způsobem předcházet. Hodnotu krevního tlaku jistým způsobem ovlivňuje pohlaví a věk pacienta. Svou roli ovšem hraje i dědičnost. Dítě rodičů, které trápí zvýšený tlak, proto bude náchylnější k budoucímu rozvoji stejných obtíží.

Jelikož tento zdravotní problém patří mezi civilizační choroby a souvisí se zdravou životosprávou, je jasné, že některé příčiny vysokého tlaku člověk může sám ovlivnit. Mezi rizikové faktory, které zvyšují šance na výskyt obtíží spojených s vysokým tlakem, se řadí hlavně tyto důvody:

  • konzumace nezdravých pokrmů
  • zvýšený příjem alkoholu
  • kouření
  • obezita
  • chronický stres
  • nedostatek pohybu
  • sedavý způsob života
  • onemocnění ledvin nebo cukrovka
  • dlouhodobé užívání kortikoidů
  • dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce
Jak okamžitě snížit krevní tlak?

Jak okamžitě snížit krevní tlak

Pokud to na vás přišlo a nejste zrovna v situaci, kdy byste si mohli dovolit jít okamžitě k doktorovi, můžete si zkusit dočasně pomoci sami. O tomto tlakovém bodu je dobré vědět, jelikož je velmi snadné jej najít a přinese vám okamžitou pomoc a úlevu. U obou rukou je umístěný na špičce prostředního prstu.

Jednoduše na něj zatlačte perem a podržte ho alespoň jednu minutu, v horším případě můžete tlačit déle, většinou to ovšem není potřeba. Tímto krokem se rychle dočkáte úlevy a snížíte krevní tlak. Opravdu to ale berte jako nouzový krok první pomoci, nelze se tak „léčit“ pořád dokola.

Jak okamžitě snížit krevní tlak?

Jaká jsou dlouhodobá řešení?

Kila navíc zásadně ovlivňují hodnoty krevního tlaku, a proto každé snížení váhy má pozitivní vliv na měřené hodnoty. Společně s kily se uvádí jako zásadní a směrodatný také obvod pasu. Riziko vysokého krevního tlaku je vyšší u mužů s obvodem větším než 100 cm, u žen je tato hodnota jen o 10 cm nižší.

Také pravidelné cvičení a pohyb mají vliv na krevní tlak a nemusí jít o aktivity nijak náročné. I chůze patří k pohybu, který napomáhá snížit vysoké hodnoty krevního tlaku.

Strava a pitný režim jsou neméně důležité. Vyvážený jídelníček a strava bohatá na zeleninu a ovoce se také odráží na výsledcích měření tlaku. Důležité je zmínit množství draslíku, který zásadně snižuje negativní vliv soli.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *