Jak na ...

4 Tipy: Jak porozumět ženám a pochopit je?

O tajné řeči těla toho byly napsány už tisíce stran knih, přesto muži často nedovedou tento důležitý komunikační kanál se ženami adekvátně využít. Dnes nebudeme rozebírat každé gesto ani intonaci hlasu. Řekneme si pouze čtyři efektivní triky, jak porozumět ženám.

Jak porozumět ženám a lépe je pochopit?

Říká se, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Co to znamená? Jednoduše to, že každé pohlaví prožívá určité situace jinak a také se liší jejích chování.

Odpusťte si přímé otázky

Nejsnadnější cesta mimo cíl je kladení přímých otázek, vážení pánové. Pokud ženě položíte přímou otázku, u které navíc očekáváte upřímnou odpověď, jen málokdy se dozvíte pravdu. Žena je totiž tvor oproti vám vysoce empatický, zdrženlivý a naslouchavý. Neřekne vám pravdu, protože vám to zkrátka nemůže udělat. Čeho se to však týká? Všech otázek, na které by muž odpověděl negativně.

Pokud se jí nechce do kina, ale řekne, je mi to jedno, už takto vyhýbavá odpověď by vás měla upozornit. Mnohem vyšší význam pro vás má však řeč jejího těla. Jak jí ale porozumět? Musíte studovat v encyklopediích psychologie a mimiky? No, na to pravděpodobně nemáte čas. Stačí pozorovat.

Jak porozumět ženám – čtyři kroky, tajná řeč těla (mimika) a naslouchání

Je to naprosto primitivní. Nastane situace, vy se nějak zachováte a zapamatujete si reakci ženy na konkrétní stimul. Příklad – když řeknete naprostou kravinu, tak místo běžného přikývnutí sklopí pohled a řekne „hm“. Jasný signál.

Funguje to i pozitivně. Samozřejmě, rozeznat pozitivní stimul od negativního bývá zpravidla mnohem jednodušší, ale žena není jako vy. Nevykřikne „góóóól!“ ani nepůjde zapít povýšení do místního baru (některá možná ano, ale víte, jak to myslím). Nikdy neposuzujte její chování podle sebe.

Řekněte to za ní

Odpustit si přímé otázky samozřejmě nestačí, protože je někdy stejně potřebujete položit. Dobrým trikem v tomto směru je říct sám to, co druhý nedokáže. Výhoda oproti prvnímu triku spočívá v ultimátnosti – jen málokterá žena se ubrání výrazné řeči těla poté, co řeknete nebo alespoň naznačíte její nevyřčený názor.

Nepoužívejte tento trik však příliš často, protože na něj není moc obrany (pokud nestuduje slečna psychologii). Spíše jde o krajní nouzi a ujištění. Navíc, pokud se s názorem netrefíte, budete vypadat hloupě.

Dávejte pozor, o čem se rozpovídává bez jakéhokoli podnětu

Jedna velmi stará kniha o psychologii praví, že pokud chcete lidem číst myšlenky, musíte je nechat mluvit. To samé platí samozřejmě i pro ženy v jakémkoliv věku a fázi vztahu.

Mluví vaše dívka často o nové práci? Neberte toto téma jako holý fakt! Podpořte ji otázkami svědčícími o zájmu. I kdybyste ho skutečně neměli, tak častým chováním, jako by vás to zajímalo, stimulujete sám sebe, až nakonec máte zájem opravdový.

Nečekejte oko za oko, v dobrém

Ani akcie Tesly a Bitcoin není tolik volatilní a rizikový jako ženy. Nečekejte, že se žena bude chovat stejně k vám jako vy k ní. Zabráníte tak případnému zklamání a hlavně nevhodnému chování.

Užívejte si, že jí můžete udělat radost, ale nečekejte ve skrytu duše, že vám to „oplatí“. Jde o nejdůležitější trik a zároveň umění. Jedině s ním pro vás nebude problém porozumět ženám.

Jak porozumět ženám – závěr

Triky na ženy může každý člověk kvantifikovat jinak, ale jádro zůstává vždy stejné – naslouchat, naslouchat a naslouchat. A, žena mluví více tělem než slovy. Nejde jen o mimiku, jde i o tón hlasu, rychlost pohybu, jistotu pohybu a tak dále – jde o řeč celého těla.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
2
Užitečné
1
Super
0
Nic moc
2
Trapas
1

1 Komentáře

  1. […] ideál krásy pak může mít za následek například poruchy příjmu potravy, jelikož se ženy chtějí vyrovnat nereálnému vzoru. Dívky jsou totiž už od dětství obklopeny modelkami v […]

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *