Jak na ...NávodVaření a recepty

Jak správně vybrat kávovar – radí Testado.cz

Kávovary jsou stále oblíbenějším pomocníkem v domácnostech. Ušetří vám čas a mnohdy vykouzlí úžasný kávový nápoj, který byste sami jen s ruční přípravou nezvládli. Základem je však vybrat správný spotřebič, který bude splňovat všechny vaše požadavky. Proto se pojďte podívat na výběr podle Testado.cz, který vám pomůže s rozhodováním a objasní vám nejdůležitější parametry.

TIP: Přečtěte si také náš článek, jak na dobrou kávu doma?

Základem je výběr správného typu

Pokud jste vášnivými milovníky kávy, rádi zkoušíte různé druhy čerstvě mletých zrn a zároveň si chcete vychutnat průběh celého procesu přípravy, budou se vám líbit pákové kávovary. Jejich výhodou je nižší cena. Chcete-li si jen dopřát rychlou dávku energie a dobré chuti bez starostí s mletím a výběrem zrn, osloví vás spíše jednoduché kapslové kávovary.

Tyto modely také vnikají hezkým designem. Jejich kapsle jsou volně prodejné, snadno se skladují a obvykle máte na výběr z mnoha druhů. Kompromisem mezi pákovými a kapslovými typy jsou pak automatické kávovary. Ty vám na základě zvoleného nastavení umelou jakákoliv zrna, která si do nich dáte a připraví vám z nich různé typy kávy od espressa až po cappuccino. Při nákupu u nich však počítejte s vyšší cenou. 

Co ještě při nákupu zvážit

Jedním z kritérií, na které je třeba brát při nákupu zřetel, je velikost kávovaru. Pro menší domácnosti s běžnou spotřebou kávy postačí mnohdy kompaktnější zařízení. Naopak velké firmy, kde si vaří nápoje mnoho lidí, obvykle volí spíše větší rozměry. Jejich výhodou je, že zásobníky obsáhnou dostatek kávy i vody.

Káva jako nástroj pro zvýšení produktivity je na pracovišti skvělá, zvláště když nemusíte ztrácet čas s obsluhou kávovaru. Dalšími důležitými parametry jsou nabízené funkce. Například pokud máte rádi cappuccino, latte či flat white kávu, určitě oceníte kávovar s napěňovačem. Také se zaměřte na snadnost čištění a údržby. Zejména v případě dražších přístrojů si hlídejte možnost dokoupení náhradních dílů a záruku.

Jak se rozhodnout

Základem je si dobře rozmyslet, jaké máte požadavky a podle nich vybírat váš budoucí spotřebič. Vedle kávovarů existují i další možnosti, jak připravit domácí kávu od alternativních metod až po levné překapávače. Každému vyhovuje něco jiného, proto se řiďte vlastními prioritami ohledně chutě a jednoduchosti obsluhy i údržby.

Nezapomeňte také zohlednit cenu a to, kolik chcete do přístroje investovat. Na trhu najdete základní kávovary za méně než 1 000 Kč i profesionální mašinky za desítky tisíc. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ, před nákupem je dobré si u vybraného produktu přečíst recenze ostatních zákazníků. Také se můžete nechat inspirovat srovnávacím testem od testado.cz, kde najdete prověřené a spolehlivými výrobky.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *