BydleníJak na ...

4 nejlepší rady- Jak vyčistit koberec?

Správná péče o koberec přispívá nejen k jeho vzhledu, ale také k jeho dlouhé životnosti a celkové hygieně v domácnosti. Proto neváhejte a vyberte si ten nejlepší způsob, jak si udržet své koberce čisté a krásné! Jak vyčistit koberec?

Jak vyčistit koberec

Domácí čistič koberců

Pokud nechcete investovat do drahého parního čističe či profesionálních čističů, můžete si vyrobit vlastní čistič koberců z přírodních ingrediencí. Kombinací jednoduchých ingrediencí, jako jsou ocet, voda, mýdlo a éterické oleje, můžete vytvořit účinný čistič koberců, který dokáže odstranit nečistoty a pachy.

Mezi nejlepší recepty patří směs:

 • vody, octa a éterického oleje z citronu
 • vody, mýdla a éterického oleje z máty

Tyto přírodní čističe jsou šetrné k životnímu prostředí a zároveň účinné na čištění koberců.

Voda+vodka

Dalším domácím receptem je směs vody a vodky. Pomocí této jednoduché směsi dokážete skvrny odstranit. Směs naneste na skvrnu a nechte působit několik minut. Poté skvrnu otřete vlhkým hadrem a nechte koberec zaschnout. Pokud se vám skvrna stále nepodaří odstranit, můžete využít profesionální čističe koberců, které najdete v každém supermarketu.

Koberec

Profesionální čističi koberců ze supermarketu

Pokud máte na koberci skvrny od vína, kávy, nebo jiných náročnějších nečistot, můžete použít speciální čistič skvrn.

Mezi nejlepší produkty patří

 • Vanish Oxi Action
 • Dr. Beckmann Stain Devils
 • Tuba Clean

Tyto přípravky jsou účinné a snadno odstraňují nečistoty z koberce. Před použitím vždy zkontrolujte návod a postupujte podle něj.

Čisté

Soda bikarbona

Chcete vyčistit koberec, který dokonce i zapáchá? Právě soda je výborným prostředkem na odstranění zápachu a hlubších nečistot z koberce. Sodu jednoduše posypte na koberec a nechte působit minimálně 30 minut. Pokud chcete odstranit nečistoty, nechte sodu na koberci působit alespoň jednu hodinu. Následně vysajte koberec a užijte si svěží vůni.

Mezi nejlepší značky sodovky patří

 • Arm & Hammer
 • Duda Energy.
Jak vyčistit

Parní čistič koberců

Poslední rada nás zavádí k parním čističům koberců. Parní čistič koberců je velmi účinný nástroj na hloubkové čištění koberců. Parní čističe dokážou odstranit nečistoty a skvrny, a zároveň dezinfikují koberce pomocí páry.

Mezi nejlepší parní čističe koberců patří:

Které parní čističe jsou podle recenzí TOP?

Bissell ProHeat 2X Revolution Max Clean Pet Pro

 • Tento stroj nabízí vysoký výkon a rychlou sušící technologii, která pomáhá předejít plísním a bakteriím. Je ideální pro domácnosti s domácími mazlíčky, ale dokáže vyhrát nad skvrnami.
 • Cena- do 10 000 Kč.

Kärcher Puzzi 8/1

 • Cena- 10 000-14 000 Kč.

Dupray Neat

 • Cena- do 3 000 Kč.

Hoover PowerDash Pet Compact

 • Tento parní čistič koberců je navržený speciálně pro odstranění zvířecích skvrn a chlupů z koberců, ale je účinný i na odstranění jiných typů nečistot. Díky svému kompaktnímu designu je snadno přenosný a skladovatelný, ale zároveň má dostatečnou výkon pro účinné čištění koberců.
 • Cena- 4 000 Kč

V případě, že se jedná o velmi starý a nečistý koberec, můžete zvážit jeho profesionální čištění. Mnoho firem nabízí služby čištění koberců, které dokážou vyčistit koberec důkladně a účinně.

Koberec

Nezapomeňte, že při čištění koberců je důležité dodržovat základní pravidla, jako je pravidelné vysávání, ochrana koberce před slunečním zářením, používání kobercových podložek a řádné větrání místnosti. Pokud nejste jistí, jak na to, můžete se obrátit na odborníka, který vám poradí s výběrem nejlepšího řešení pro váš konkrétní koberec.

Clean

Přečtěte si můj minulý článek o odstranění nechtěných chloupků. Bolí Vás prsa a začínáte panikařit? Ve svém článku o bolesti prsou vysvětluji různé příčiny bolesti a jak na samovyšetření prsou. Stay safe out there ladies!

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
1
Nic moc
0
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Bydlení