Jak na ...

Jak na zjištění písničky podle textu?

Jak najít písničku podle textu? Slyšeli jste zrovna nedávno perfektní melodii a zůstal vám v hlavě kousek textu? Za žádnou cenu ale nemůžete přijít na to, o jakou píseň se jedná. Dokonce ani nemáte tušení, kdo je autor. V tomto článku vám prozradíme několik tipů, jak zjistíte název skvělého hitu, který vám už tak dlouho zní v hlavě.

Část textu napište do vyhledávače

Je to spolehlivá technika, pokud si pamatujete alespoň pár veršů. Jednoduše napíšete slova do vyhledávače. Pokud se jedná o píseň, která někde na internetu má tzv. lyrics, což je anglicky text, máte dost velkou šanci, že vám podaří odhalit její název.

Problém může nastat ve chvíli, kdy se jedná o anglický text, kterému jste tak úplně nerozuměli. Pokud je to zrovna váš případ není nic jednoduššího, než si pomocí překladů písniček a jejich posloucháním začít dostávat tento jazyk pod kůži. Protože „kolik umíš řečí, tolikrát jsi člověk“ zní známý výrok od T. G. Masaryka. Podívejte se také na článek, jak se rychle naučit anglicky.

Výhoda Googlu a Seznamu je v tom, že jsou to fulltextové vyhledávače a prohledávají veškerý text.

Youtube a Spotify

Další pomocníkem, jak zjistit znějící melodii ve vaší hlavě by mohl být Youtube nebo Spotify. Co se týká Spotify, můžete se dočíst, že pokud napíšete část textu do vyhledávání, Spotify vám nabídne několik skladeb. Je sice pravda, že částečně vám tato aplikace může pomoci. Je to ale pouze v případě, že se jedná o slova, která jsou i v názvu samotné skladby. Pokud jste tedy při nakupování slyšeli už konec samotné písničky, pravděpodobně vám to bude k ničemu. Lepší volbou je určitě Youtube, a to i vzhledem k tomu, že na Youtube jsou nahrané snad všechny písně, které existují. Dost často se podaří najít skladbu, po které toužíte.

I když se vyhledávací systém Youtube i Spotify stále zlepšuje, tak budete muset nejspíše trefit nějakou část textu v názvu písničky.

Youtube v internetovém prohlížeči

Aplikace Shazam

Určitě jste o ní už slyšeli, jedná se o aplikaci, která Vám pomůže zjistit název skladby, kterou v dané chvíli slyšíte. Pokud máte iPhone. Stačí říct „Hey Siri, what is the name of this song“ a Siri vám do pár vteřin prozradí název i autora. Pokud jste vlastníkem jiného mobilního zařízení, můžete si Shazam stáhnout. Usnadníte si práci s hledáním svých hitů. Podívejte se také na nejlepší soundtracky. Třeba budete mít štěstí a najdete tam to, co právě hledáte.

Aplikace Shazam

Skvěle! Už víte, jak si poradit s hledáním vaši oblíbené písně a ještě jsme vás při nejmenším motivovali k tomu, začít se učit angličtinu nebo jiný jazyk.

V případě, že vás článek zaujal, tak si určitě také přečtěte o tipech na digitální úklid nebo o tom, jak zjistit, kdo si prohlíží váš profil na Instagramu.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
1
Užitečné
2
Super
2
Nic moc
1
Trapas
2

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *