CestováníKultura

Nejlepší bary v Praze, které musíte navštívit

Noční život a Praha neodmyslitelně patří k sobě. Centrum Prahy po setmění ozáří tisíce barevných neonů, které vás lákají do nejrůznějších nočních podniků. A možnosti jsou opravdu pestré. Můžete zde vybírat z moderních i v retro stylu, koktejlových nebo karaoke barů a spousty dalších. Tento článek vás provede několika ikonickými bary, které si své jméno získali originálním nápadem, osobitým designem nebo špičkovou barmanskou show. Pojďme společně nahlédnou do podniků, které rozhodně patří mezi nejlepší bary v Praze.

James Dean

Pro staré centrum Prahy asi neexistuje více ikonický bar než právě tento. Ihned po vstupu na vás dýchne jedinečná atmosféra. Celý podnik je vyzdoben v duchu druhé poloviny, minulého století v Americe. Červeno-bílé kožené sedačky inspirované sedačkami Chevroletu, dobově oblečené servírky, ručně skládaná mozaika z neuvěřitelných 67 000 kousků keramiky a mnoho dalšího. V tomto podniku není vynechaný jediný detail, opravdu. Dokonce i toalety mají design, který jen tak někde neuvidíte. Tento podnik v centru starého města byste neměli vynechat, pokud se chystáte poznat nejlepší bary v Praze.

James Dean

SteamPunk

Pokud se z podniku James Dean vydáte ulicí doleva, po pár krocích najdete další skvělý podnik. SteamPunk je známý hlavně pro svůj ojedinělý design. Dystopický styl toho baru je utvořen několika tunami železa, který vás z centra staré Prahy přenese do úplně jiného světa. Dalším důležitým prvkem podniku je moderní a neotřelá mixologie, tudíž si zde každý milovník míchaných nápojů přijde na své. Ani zde neváhejte s návštěvou a skočte si alespoň na jeden drink.

SteamPunk

Bed Lounge

Nyní se přesuneme do Dlouhé ulice a do podniku, který se do našeho výběru dostal díky originálnímu nápadu. Jak už název napovídá, v tomto baru se můžete uložit do postele a objednat si něco k zakousnutí, dobrý koktejl nebo kvalitně připravenou vodní dýmku, kterými je tento podnik také známý. Pokud tedy váháte, jestli v pátek po práci vyrazit do víru města nebo se natáhnout a odpočívat, zde je řešení vašeho dilema.

Nejlepší bary v Praze - Bed Lounge

Absintherie

Poslední podnik v našem výčtu asi nepatří mezi „profláknuté“ pražské bary. Ale možná právě to na něm oceníte. Pokud jste milovník absinthu nebo chcete tento alkoholický nápoj vyzkoušet poprvé, jste na správném místě. Obsluha vám ráda řekne vše podstatné, co byste měli o nápoji vědět a nabídne různé způsoby podávání. Vzhledem k síle absinthu zde asi nestrávíte celý večer ale jedná se o originální zážitek. Výzdoba zde není nějak složitá. Prostory zdobí vitríny plné běžných i vzácných lahví a pomůcky pro pití tohoto jedinečného nápoje.

Nejlepší bary v Praze - Absintherie

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *