TěloZdraví

Zapomenutý přínos ticha

ticho

Ticho nestojí nic a je všem dostupné. V dnešní době je ticho obrovsky cenný dar. Avšak ne všichni lidé si toto myslí. Je to hlavně z toho důvodu, že ticho může přinést vše před čím jsme doposud utíkali. Ano ticho vám to připomene a někdy až nepříjemně bezprostředně naservíruje. Proto také existuje televize, mobil, nejrůznější hry a lákadla, vše co nám vezme pozornost, abychom se nemuseli zabývat sami sebou. 

Všímavost

Proč je asi všude, kde je to jen možné, zapnutá hudba? Programuje nás to. Proč jsou všude lákadla? Udělej tohle a budeš COOL! S tímto budeš konečně šťastný! Stáhni si tuhle hru, protože stojí za to! Jsme neustále vybízeni k akci. Neustálý příliv dělání, nekonečné bezvýznamné dělání. Ve dne. V noci. Na záchodě. Kdekoliv. Kdykoliv. A to především díky mobilům a stále se rozvíjející technologii. 

Ano spoustu věcí je díky tomu snazších, ale naproti tomu vyvstali další problémy, které jsme kdysi nemuseli řešit. Měli jsme mnohem větší kapacitu, jelikož jsme nebyli neustále bombardováni věcmi, které po nás vyžadují neustálou bezprostřední akci. Tato nabídka se již nebude opakovat. Tato nabídka trvá jen 30 minut…15 minut….5 minut. Neustále jsme ve strachu, že nám něco unikne, pokud neuděláme tohle a tohle právě teď!

Čas, který jsme díky zjednodušování měli získat se najednou vypařil. Ten čas už není, jelikož se zaplnil neustálými nabídkami a pobídkami, a to právě protože je vše tak dostupné. Jak ironické. 

Čas pro sebe

Proto je v těchto časech důležitější, než kdy dřív dopřát si prostor pro sebe. Dát si prostor a čas po tom všem shonu a neustálých nabídkách, být sám se sebou. Ano může to být děsivé, proto to také spoustu lidí nedělá. Ale je to velmi důležité pro vaše psychické zdraví. Udělejte to pro sebe. Ano můžete si připadat divně. Ano zpočátku to nebude ani zábavné, ale o tom to není. 

Je to o tom, co to ticho vám pomůže vytvořit. Ticho vám pomůže s tím, aby váš vnitřní prostor byl více prostupný. Pomůže vám se znovu vystředit. Pouhých pár chvil v tichu dobije baterky a vy už se nebudete cítit tak bezradní, jelikož dáte prostor sami sobě.

Dopřejte si chvilku sami se sebou v tichu. Časem poznáte a procítíte, jak je to cenné, anebo ne, ale to už nechám na vašem uvážení 🙂

Klenot ve vás

Když si dopřejete ticho, chvilku pro sebe, co pak dál? V začátcích vám doporučuji zaměřit se na svůj dech, pozorujte jej, hrajte si s ním až v určité chvíli ideálně dospějete do stavu bez myšlenek. A to je ten klenot, ten diamant. Ten prostor, kdy jste jen vy, váš dech a vaše tělo. Nic víc, vše ostatní na určitou chvíli neexistuje. A to vám umožní vytvořit si určitý nadhled, prostor a načerpat síly. 

Přeji vám spoustu krásných chvil v tichu <3 

Zkuste také článek o tom, jak snižovat množství odpadu nebo o domácích receptech z bezových květů.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *