Kultura

7 tipů na knihy, které si vzít na dovolenou

Chystáte se na dovolenou a chcete si s sebou zabalit nějaké knihy? Takové, do kterých se začtete a nebudete se moci od nich odtrhnout? Tak právě pro vás jsou tu následující tipy na knihy nejrůznějších žánrů. Ať už se jedná o romány, detektivky, humorné knihy, sci-fi nebo cestování. Autoři jsou čeští i zahraniční a rozhodně vám svými díly dovolenou zpříjemní.

1. Sněhulák (Jo Nesbø)

Žánr: krimi

Hlavní hrdina, vyšetřovatel Harry Hole, řeší další případ v Oslu. Tento případ se ho ale bude týkat víc, než si myslel. Souvisí totiž s jeho novou kolegyní a další velmi blízkou osobou. Příběh začíná tím, že Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Podle knihy byl zpracován i film.

2. Zrozeni k propojení (Michal a Michaela Bartošovi)

Žánr: osobní rozvoj

Kniha Zrozeni k propojení přibližuje vrstvy lidského nevědomí ve zcela nových souvislostech. Odpovídá na otázky, jak minulost tvoří naši současnost, jaké jsou mužské a ženské postoje. Inspirací autorů byly jejich terapeutické i osobní zkušenosti.

3. Spasitel (Andy Weir)

Žánr: sci-fi

Kniha od autora úspěšného románu Marťan. Hlavní hrdina, Ryland Grace zůstane jako jediný přeživší na misi poslední naděje. Pokud misi nedokončí, lidstvo zanikne. Ryland však o tom neví, protože vše zapomněl. Postupem času se mu ale vzpomínky začnou vracet. A objeví se i nečekaný spojenec.

4. Hoď se do pogody (Sandra a Richard Pogodovi)

Žánr: humor

Příběhy Sandry Pogodové a jejího taty (jak sama říká) Richarda Pogody. Při čtení málo kdo uvěří, že se doopravdy staly. Komické příhody z jejich života opravdu vykouzlí každému čtenáři úsměv na rtech. Výborné vypravěčské schopnosti obou autorů vás vtáhnou do děje, že se nebudete moci odtrhnout. Vznikl už i druhý díl, Buď v pogodě!

5. Cukrárna v Paříži (Julie Caplinová)

Žánr: román pro ženy

Nina Hadleyová dostane šanci odjet do Paříže, kde by měla pomáhat s přípravou cukrářských kurzů. Tuto příležitost náramně ocení, chce se totiž osamostatnit a dostat se ze spárů své rodiny, která ji neustále radí, ačkoliv je už třicátnice. V Paříži však bude rodinný přítel Sebastian, do kterého byla šíleně zamilovaná, ale tato láska nebyla opětovaná. Zvládne Nina vše co ji život přivede do cesty? A najde štěstí v malé pařížské cukrárně? To se dozvíte v románu Julie Caplinové.

6. Jak přežít ve vesmíru (Colin Stuart)

Žánr: cestování

Možná se vám to nyní zdá jako nemožné, ale doba vesmírného turismu se neuvěřitelně rychle blíží. Proto Colin Stuart napsal praktickou příručku, jak přežít ve vesmíru. Naleznete v ní nejrůznější rady, jak se umýt nebo najíst. V knize naleznete spoustu fotografií, které ukazují dosavadní vesmírné cesty.

7. Novinářky (Linda Bartošová)

Žánr: žurnalistika, fejeton

Kniha Novinářky nabízí čtenářům pohled na českou mediální scénu a to především z pohledu žen. Linda Bartošová, bývalá moderátorka ČT, zpovídá své kolegyně a další úspěšné ženy české žurnalistiky. Hledá odpovědi na otázky jako například, kde berou motivaci, co musely pro svoji kariéru obětovat a tak dále. Do rozhovorů se zapojila Světlana Witowská, Barbora Černošková, Libuše Šmuclerová, Daniela Drtinová a další.

Štos knih
Štos knih. Zdroj: Pixabay.com

Věděli jste, že čtení zrelaxuje vaše tělo stejně jako cvičení jógy? Pokud máte tvůrčí náladu, nemusíte knihy pouze číst, ale i psát. Třeba o zážitcích z nezapomenutelné dovolené.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura