Tělo

8 Trendů: Gelové nehty pro rok 2023

Mnozí z nás se při seznámení podívají jako první na nehty. Jak se to říká, podle nehtů poznáš člověka? Upravené nehty reprezentují Váš celkový look, ale i Vaší osobnost. Viděli jste snad někdy uznávanou úspěšnou ženu se špinavými a okousanými nehty? Nebuďte hned odsouzeni kvůli takové maličkosti, jako je vzhled nehtů. Mějte nehty upravené a ukažte ostatním, že jste TOP 1. V tomto článku se dozvíte, jaké gelové nehty jsou právě trendy.

Gelové nehty

Jedná se o nehty, které jsou vytvořeny pomocí gelu, který se aplikuje na přírodní nehty nebo na umělé nehty a následně se vytvrzuje pod UV lampou.

Gel VS Akryl

Ptáte se, jaký je rozdíl mezi gelovými a akrylovými nehty? Proč zvolit zrovna gel? Čtěte a poslouchejte, Vaše nehty Vám za to poděkují.

Akryl

Akrylové nehty mají jednu velkou výhodu. Touto výhodou je jejich tvrdost. Pokud pravidelně pracujete rukama a chcete, aby Vám nehty vydržely alespoň dva týdny, akryl bude možná lepší volbou. Je to ale opravdu velká výhoda či právě naopak? Přečtěte si nevýhody, které akryl Vaším nehtům přináší.

 • Zápach! Kvůli zmíněnému zápachu se akrylové nehty dokonce nedoporučují těhotných ženám, protože při procesu se používají zapáchající chemikálie. Pokud si ovšem dojdete na nehty do kvalitního studia, je dost pravděpodobné, že už používají přípravky bez zápachu.
 • Nevhodný pro měkké a slabé nehty.
 • Tvrdost! Akryl není tak pružný, jako gel. Tudíž se neumí tolik přizpůsobit měkkým nehtům.
 • Prasknutí- bolest. Pokud akrylovým nehtem tvrdě narazíte, může Vám prasknout. Samozřejmě s ním praskne i Váš přírodní nehet. Au!
 • Při modeláži akrylového nehtu dochází ke značnému pilování. Nehet se piluje v blízkosti nehtového lůžka, kde může dojít k bolestivému poškození, k záděrám či podlitinám.
 • Jelikož akryl rychle tvrdne i na pouhém vzduchu, tak je pravděpodobnost tvorby mikrodutin pod samotným lakem. V nevyplněných mikrodutinách pak může vzniknout plíseň.

Gel

Abychom se nezaměřovali pouze na negativa akrylu, sepíšu Vám i negativa gelových nehtů. Porovnejte sami. Která varianta se Vám více zamlouvá?

 • Časově delší aplikace
 • Menší pevnost
 • Vydrží kratší dobu, ale pokud v nich nepůjdete přehazovat kamení, tak Vám 3 týdny vydrží bez problému.
 • O něco dražší záležitost
 • Tvrdnou v UV lampě (ne na pouhém vzduchu)

Aplikace gelových nehtů

Aplikace gelových nehtů zahrnuje několik kroků. Nejprve se nehty očistí a usuší. Poté se na nehty nanese vrstva gelu a vystaví se UV lampě, která způsobí vytvrzení gelu. Tento proces se může opakovat několikrát, až se dosáhne požadované tloušťky a pevnosti nehtu.

Je však třeba mít na paměti, že aplikace gelových nehtů vyžaduje značnou zručnost a zkušenosti, a proto je nejlepší nechat si je aplikovat u profesionálního nehtového stylisty. Při nesprávné aplikaci nebo odstraňování mohou být nehty poškozeny a způsobit bolest nebo infekce.

Odstranění gelových nehtů

Odstranění gelových nehtů může být složité a zdlouhavé, a proto je nejlepší nechat si je odstranit profesionálem. Většinou se používají speciální nástroje a roztoky, které pomáhají gelový materiál odstranit, aniž by došlo k poškození přírodních nehtů.

TRENDY gelové nehty 2023

A konečně, jaké gelové nehty jsou trendy?

Francie, Je t’aime

Toužíte po jednoduchosti a kráse? Francouzská manikúra Vám oboje zaručeně splní. Co takhle si ji zpestřit barevným provedením? Něžnost a ženskost, to by měla být hesla pro francouzskou manikúru.

Gelové nehty Francie
Gelové nehty
Gelové nehty

Abstraktní umění

Gelové nehty s originálním abstraktním uměním vytvořené lakem dokáží nadchnout nejen blázny do umění. Co takhle na jaře ozdobit nehty jemnými kvítky?

Gel lak
Gelové nehty

Black is back

Chcete být výrazná, ale přesto nekřičet na své okolí neonovými barvami? Černá manikúra Vás zvýrazní. A co třeba luxusní matná černá? Pánové, černá je unisex, nalakujte si nehty také na černo.

Black
Black

Chromový efekt

Co takhle se trochu blýsknout? Vyzkoušejte manikúru s chromovým efektem, který se většinou v nehtových studiích tvoří speciálním chromovým práškem. Ten se zaleští do téměř suchého laku a výsledek je překrásný.

Chrom
Gelové nehty

Minimalism

Přirozený look nehtů je opět trendy. Pamatujete si na pohádku Deník princezny, kde Anna Hathaway skvěle ztvárnila rozcuchanou princeznu Miu nosící třpytkatý lak? Přesně tomu zazvonil tento rok zvonec, a pohádky je konec? Preference královské rodiny přirozených nehtů není jen tak pro nic za nic. Chcete se cítit přímo královsky? Nechte si vytvořit gelové nehty v přirozených barvách od světle růžové po béžovou. Řekněte sbohem špičatým nepraktickým nehtům a raději s otevřenou náručí (dlaněmi) přivítejte přirozené nehty.

Minimalism
Gelové nehty

Sametový look

Elegantní vzhled můžete vyjádřit i svou manikúrou. Díky speciálnímu extra třpytivému laku dosáhnete sametového povrchu. Ne doslova, jen na oko.

Samet look

Metalíza

Aplikujte na své nehty prvky kovu, které Vaše nehty zvýrazní a dodají jim ten pravý šmrnc.

Metalíza
Metalíza
Metalíza

Perleť

Znovu opakuji, zapomeňte na neony. Letos Vašim nehtům dopřejte jemné perleťové tóny. Perleťového výsledku lze dosáhnout poloprůsvitným bílým lakem či lakem v barvách mléka.

Gelové nehty
Perleť

Pokud dodržujete základní péči o gelové nehty a necháváte si je aplikovat u kvalifikovaného nehtového stylisty, můžete se těšit na krásné a trvanlivé nehty, které budou vypadat skvěle až několik týdnů.

Přečtěte si můj minulý článek o tom, jaká pozitiva přináší suché kartáčování těla (dry brushing).

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
13
Super
13
Nic moc
2
Trapas
2
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Tělo