InternetJak na ...Návod

Jak na sledování cizího mobilního telefonu?

Číst druhým myšlenky a vědět, kde se nachází a co právě dělají, bylo odnepaměti snem mnoha lidí. V dnešní době už se však nejedná jen o bláhovou představu, ale o realitu. Každý z nás může využít služeb malého pomocníka, který všemi těmito zdánlivě magickými schopnostmi disponuje. Možná už tušíte, že se jedná o sledovací aplikace.

Co všechno sledovací aplikace umí?

Máte už starší rodiče a bojíte se o ně? Trnete strachy pokaždé, když vaše děti jdou samy ven? Víte, že vás v noci čeká cesta tmavým parkem a chcete, aby váš partner mohl na dálku kontrolovat, kde se právě nacházíte? Lokalizace sledovaného zařízení není to jediné, co sledovací aplikace umí.

Mnohé z nich dovedou i daleko temnější kousky. Umožní vám například číst SMS zprávy a konverzace na Messengeru (a dalších sociálních sítích) sledovaného, nahrávat jeho hovory, ukládat text, který vyťuká na klávesnici, podívat se do jeho galerie…

Pomocí těch nejdůmyslnějších ho pak dokonce můžete i fotit nebo natáčet přes kameru zabudovaného fotoaparátu.

Jakmile do zařízení, o kterém chcete mít přehled, nainstalujete sledovací software, nemá před vámi daná osoba žádné tajemství. No nezní to děsivě?

Než paranoidně zahodíte mobil nebo se naopak začnete předčasně radovat, že teď je váš žárlivý partner skoro dopaden, zadržte a dočtěte nejprve celý článek. Nemůže vás totiž sledovat úplně každý.

Má to jeden háček

Pokud nejste profesionální hacker se špionážním softwarem za miliony, ale jen obyčejný smrtelník, kterému se zachtělo nakouknout do cizího mobilu, musíte se smířit s tím, že bez fyzického přístupu k zařízení nebo znalosti jeho výrobního čísla, se vám to nepovede.

Ve většině případů totiž musíte aplikaci nainstalovat přímo do mobilu, který zamýšlíte sledovat, nebo ho se sledovací aplikací alespoň spárovat kliknutím na odkaz zaslaný mailem.

V praxi to tedy téměř vylučuje sledování osoby bez jejího vědomí. Téměř…

Vlastně dva

Samozřejmě se nabízí vypůjčit si pod nějakou záminkou mobil dotyčného a aplikaci nainstalovat klidně během přátelského rozhovoru s ním.

V okamžiku, kdy ale toto uděláte, se dopouštíte trestného činu, za který vám hrozí i odnětí svobody.

Pokud tedy využijete sledovací software na partnera, kterého podezíráte z nevěry, nejenže budete za toho amorálního žárlivce, ale, i kdyby se nevěra nakonec opravdu prokázala, ten záletník vás může ještě i zažalovat! (Dlužno říct, že plným právem). Vyplatí se vám kvůli němu skončit ve vězení?

Každá osoba starší 15 let vám ke sledování musí udělit výslovný souhlas, jinak je postižitelné.

Bez souhlasu můžete sledovat jen děti mladší 15 let. I tak byste to ale neměli dělat. Víme, myslíte to dobře, ale dětem ve výsledku spíše uškodíte.

Naučíte je tím totiž, že je v pořádku, když někdo nebere ohled na jejich soukromí. Třicetileté dceři pak jen těžko vysvětlíte, že není normální, aby jí její chorobně žárlivý partner pročítal zprávy, když vy sami jste to dřív dělali.

I u mladších dětí je tedy nejlepší vyžádat si jejich souhlas a respektovat jejich rozhodnutí, i když se vám nebude líbit. Koneckonců pouhé sledování akcí na mobilu a následné zákazy nejsou dostatečnou prevencí rizikového chování. Děti by se neměly vyhýbat nebezpečnému jednání jen proto, že je za to čeká snížení kapesného nebo nějaký jiný trest, ale proto, že si samy uvědomí hrozby, které mohou z jejich chování plynout.

Neodradily vás předchozí řádky? Jste pořád odhodlaní sledovací aplikace využít? Podívejte se na ty nejčastější.

Jaké sledovací aplikace existují?

Life360

Tento rodinný lokátor vás zbaví strachu o své blízké. Budete díky němu vědět, kde přesně se v daný moment nachází. Ideální je například pro sledování seniorů nebo děti, které začínají chodit samy ze školy.

Aplikace nabízí i rozhraní Safe Driving, které mapuje rychlost jízdy, používání mobilu během řízení, ale upozorní vás také třeba na prudké brždění (a tedy případnou autonehodu).

jak sledovat cizí mobil

Výhody

  • verze zdarma
  • možnost vytvářet rodinné kruhy

Nevýhody

  • umožňuje jen sledování polohy

Aplikaci můžete stáhnout zde.

Snoopza

Kromě sledování polohy telefonu, umí nahrávat hovory, zobrazovat SMS zprávy, ale i komunikaci na Instagramu, Facebooku, WhatsAppu, Skypu, Viberu nebo Telegramu. Zajistí vám přístup do historie navštívených stránek. Můžete s ní i nahrávat hovory a na dálku pořizovat fotografie, videa nebo zvukový záznam.

Výhody

  • zdarma
  • možnost skrytého režimu
  • funguje i po změně SIM karty

Nevýhody

  • jen pro sledování mobilů s Androidem
  • nelze nainstalovat na dálku

Aplikaci Snoopza stáhnete zde.

Howerwatch

Podobně jako Snoopza umí i Howerwatch sledovat polohu mobilu, aktivitu na sociálních sítích a monitorovat hovory a SMS i MMS zprávy. Má také přístup k přední kameře a pokaždé, když uživatel mobil otevře, pořídí jeho snímek.

Výhody

  • lze s ní sledovat až 25 zařízení
  • možnost skrytého režimu
  • funguje i po změně SIM karty

Nevýhody

  • jen pro sledování mobilů s Androidem
  • je placená (zdarma se jen zaregistrujete)

Howerwatch můžete stáhnout zde.

mSpy

Aplikace číslo jedna pro rodičovskou kontrolu. Můžete s ní sledovat polohu telefonu, mít přehled, s kým si vaše dítě volalo a jak dlouho hovor trval, číst textové zprávy i komunikaci na Facebooku, WhatsAppu, Skypu, Snapchatu a Viberu, pořizovat snímky obrazovky a prohlédnout si všechny nainstalované aplikace (a případně i nějaké zablokovat).

Výhody

  • nezjistitelná běžným uživatelem
  • i pro sledování mobilů s iOS

Nevýhody

  • placená
  • jen pro sledování jednoho zařízení

mSpy stáhnete zde.

Fone Watcher

Na závěr nesmí chybět ani aplikace pro sledování jablíčkářů. Díky důmyslnému operačnímu systému iOS je složitější sledovat iPhone, než zařízení s Androidem. Jak ale dokazuje Fone Watcher, nemožné to není.

Podobně jako u aplikací výše nabízí i tato širokou řadu funkcí od sledování polohy, přes čtení zpráv a konverzací na sociálních sítích až po přístup k historii navštívených webů.

Výhody

  • sledování mobilů s iOS i Android

Nevýhody

  • placená

Stáhněte si Fone Watcher pro sledování Androidu nebo pro sledování iOSu.

Když nechci, aby mě někdo sledoval

Když už jsme vám poradili, jak někoho špehovat, musíme samozřejmě poradit i v opačném případě. Co dělat, když vás někdo sleduje?

jak na sledování cizího mobilního telefonu
Cítíte se teď nějak takto? Pokračujte ve čtení!

V první řadě zachovejte klid. Předchozí řádky ve vás možná vyvolaly paniku – vždyť sledovací aplikace může na vašem zařízení fungovat v utajeném módu! Je to sice pravda, nicméně nejdřív by ji tam někdo musel fyzicky nainstalovat. Drtivá většina žárlivců nebo všetečných rodičů se nedostane k sledovacímu softwaru, který lze instalovat na dálku. Pokud tedy nedáváte mobil z ruky, můžete být v klidu.

V každém případě by váš telefon měl být zaheslovaný. Odemknutá obrazovka je přítelem každého slídila. Když používáte odemykání pomocí symbolu nebo číselného kódu, vymyslete něco složitějšího než 1234 nebo jednoduché přejetí. Při odemykání se snažte být nenápadní a natáčejte mobil tak, aby lidé okolo neviděli, jaký kód zadáváte.

Pokud váš mobil nabízí odemykání otiskem prstu nebo rozpoznáním obličeje, využijte tuto možnost.

Nikdy s nikým nesdílejte svá hesla. A ano, platí to i pro vašeho partnera.

Jestli už máte podezření na sledování (například se vám zobrazují irelevantní reklamy), zapátrejte ve stažených aplikacích, jestli tam přece jen není nějaká podezřelá a případně ji okamžitě odinstalujte a smažte (pokud ale hodláte celou věc nahlásit, může vám aplikace posloužit jako důkaz). Nejjednodušší je vrátit mobil do továrního nastavení, tím smažete i aplikace fungující v utajeném režimu (nezapomeňte si ale předtím zálohovat všechna důležitá data).

A když si pořád nebudete jistí, vydejte se do servisu – tam na přítomnost sledovací aplikace přijdou stoprocentně.

Tip: Když už jsme u toho sledování, možná by vás mohl zaujmout článek, jak zjistit, kdo si prohlíží váš profil na Instagramu.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
1
Užitečné
1
Super
5
Nic moc
0
Trapas
0
Anna Kuklíková
Ačkoliv jsem kreativní osoba, na svou vysněnou módní návrhářku jsem to nedotáhla. Dnes mě najdete na půdě Masarykovy univerzity, kde studuji ukrajinštinu a mezinárodní vztahy. Baví mě historie, psychologie, cestování, asi milion ručních prací a samozřejmě psaní. O své milované Ukrajině jednou napíšu cestopis.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Internet