BydleníJak na ...

První pravidlo práce v dílně? Zůstaňte organizovaní

Pro práci v dílně je pořádek a dobrá organizace veškerého vybavení základním předpokladem bezpečné, efektivní a příjemné práce. Jak ji zajistit? Nejde o nic těžkého, ale jako vždy se hodí několik málo tipů. Jak si tedy vytvořit opravdu dobře organizovanou dílnu?

Řádná inventura jako první krok k dobré organizaci

Nejedna dílna trpí tím, že v ní má dotyčný kutil až příliš mnoho vybavení a nářadí. Je těžké nalézt něco, co v dílně nebude někdy vůbec potřeba, zato duplikování nářadí a nástrojů je velmi časté.

Roztřiďte si proto veškeré nářadí a posuďte, jestli ho náhodou v některých případech nemáte moc. Stejných klíčů nebo šroubováků vždy potřebujete jen omezené množství, dva se ještě hodit můžou, tři už je ale minimálně v některých případech opravdu moc. Tak proč je někomu nedarovat?

Stejně tak často zabírají místo v dílně nejrůznější odřezky nebo nepoužité zbytky toho či onoho materiálu. To vše zabírá v dílně místo a nemá v ní co dělat.

Dostatek úložného prostoru

V dílně nesmí chybět stoly s dostatkem šuplíků a skříně na nářadí. Ty slouží jako organizéry a vytvářejí v uložení nástrojů řád. Není od věci si jednotlivé šuplíky popsat, anebo alespoň nářadí třídit logicky tak, abyste vždy věděli, že vrtáky máte ve třetím šuplíků dílenské skříně napravo od ponku apod.

Stěny jako zásobárna prostoru

Pro co nejlepší využití prostoru je třeba maximálně využít třetí rozměr. Stěny jsou těmi plochami, které nabízí možnost významného zvětšení úložného prostoru. Právě tudy by se měly ubírat snahy každého kutila. Kromě prostého navýšení prostoru mají totiž nejrůznější policové nebo závěsné systémy tu výhodu, že činí nářadí a nástroje dobře dostupné, a navíc je přímo na očích.

Kutil tak vždy dobře ví, kam sáhnout a nemusí prohledávat všechny šuplíky, aby to, co hledá našel jako obvykle až v tom posledním.

Obecně tedy platí, že dobrá organizace je hlavním předpokladem úspěchu. Vrhněte se proto na inventuru a navštivte dobrý e-shop jako je třeba Hoffmann-group.com, a vybavte se přesně takovými úložnými systémy, které se budou přesně hodit právě do vaší dílny. 

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Bydlení