Nezařazené

Jak nosit funkční prádlo v létě?

Pokud jste alespoň jednou v životě dělali nějaký sport, určitě jste museli slyšet o funkčních materiálech oblečení a jaké mají výhody. Většinou se o funkčním prádlo hovoří v souvislosti se zimou. V tomto článku si řekneme, proč byste měli funkční prádlo nosit i v létě, a co konkrétně by vám nemělo chybět.

Co je funkční prádlo?

Hned na začátku si pojďme jasně říct, co to přesně funkční prádlo je. Funkční prádlo je speciálně navržené oblečení, které reguluje teplotu těla a odvádí pot od kůže. Nežádoucí situaci známe všichni. Ať už při intenzivním sportu nebo rychlé chůzi ve městě se může stát, že se vaše tělo začne přehřívat. Na to automaticky reaguje pocením. Výsledkem pak velmi často bývá promočené tričko nebo svetr, které studí na kůži. Přesně tomuto dokážou funkční trička nebo jiné funkční prádlo zabránit. 

Jak funguje funkční prádlo v létě a zimě?

V zimě pomáhá funkční materiál udržovat tělesné teplo díky svým izolačním vlastnostem. Při fyzické aktivitě odvádí vlhkost (pot) od těla, což zabraňuje ochlazení, protože vlhkost rychle odvádí teplo z těla. Není nic nebezpečnějšího než propocené oblečení v zimě, když vás ofoukne větřík. 

V létě naopak podporuje odpařování potu, což pomáhá k ochlazování těla. Rovněž odvádí pot od kůže, čímž zabraňuje nepříjemnému pocitu vlhkosti a může také snížit riziko podráždění kůže způsobeného třením. I v létě je dobré mít u sebe více funkčních vrstev. 

Taková funkční mikina dokáže zachránit mnoho nepředvídatelných situací, například na horách. 

Nespornou výhodou funkčního oblečení je schopnost rychle schnout, což vás potěší i na výletě, kde vás zaskočí krátká přeháňka.

Holky ve funkčním prádle

Jak by mělo vypadat funkční oblečení?

Jak už jsme zmiňovali, funkční prádlo umí regulovat tělesnou teplotu díky schopnosti odvádět pot od těla. Na to je potřeba, aby bylo termoprádlo co nejpřiléhavější. Při výběru funkčního trička (tílka) nebo kalhot je nesmírně důležité, aby byly opravdu co nejvíce na tělo, protože jedině tak dokážou splnit všechny své vlastnosti. Díky této potřebě pak můžete u mnoho kousků vidět ploché švy, které zajistí, že svou “druhou kůži” na těle skoro necítíte.

Jaké letní funkční prádlo by vám v létě nemělo chybět?

Funkční prádlo využijete pro všechny letní aktivity a sporty. Pokud se zaměříme na úplně veškeré druhy oblečení, neměli byste zapomenout ani funkční spodní prádlo. Je dobře možné, že už jiné ani nebudete chtít. Mimo to byste měli mít nebo alespoň zvážit koupi následujících kousků funkčního oblečení (termoprádla):

  • Funkční tílko
  • Funkční sportovní podprsenka
  • Funkční tričko s krátkým rukávem
  • Funkční tričko s dlouhým rukávem
  • Funkční mikina

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *