Zdraví

Osobní trenér: 7 důvodů, proč ho mít 

Pokud se chcete posunout na další úroveň, možná se ptáte, zda je pro vás najmutí osobního trenéra to pravé řešení.

Ať už s cvičením začínáte, nebo v posilovně prakticky žijete, spolupráce s osobním trenérem vám může pomoci dosáhnout vašich cílů v oblasti zdraví a kondice.

Certifikovaný osobní trenér je někdo, kdo vám pomůže cvičit a provádět další změny životního stylu, abyste dosáhli svého fitness cíle.

Jsou lidé, kteří bez osobního trenéra z pravidla necvičí. Jiní se bez něj obejdou úplně, a přesto vypadají skvěle a zdá se, že ví, co dělají. Pokud vás zajímá, co pro vás osobní trenér může udělat, a jestli to opravdu stojí to za to, tak čtěte dál.

Nevíte, jak na to

Vědět, kde začít, je často obtížné. V posilovně se nachází nespočet zvláštně vypadajících strojů a lidé, kteří se často v těchto místech nacházejí, vás děsí, protože se tam orientují a ještě k tomu vypadají dobře. Co ovšem nemůžete vědět je, kde začali a kam směřují. Je zcela nepodstatné se zabývat tím, co si o vás jako o nováčkovi někdo myslí, protože jste tam všichni za stejným účelem, takže nejste vlastně tak rozdílní.

K tomu, abyste mohli být ve fitku, nepotřebujete trenéra, nicméně trenér vás se vším neznámým seznámí a stane se věrným parťákem, který může být velkou oporou.

Na internetu se denně koukáte na vyrýsované borce, kteří doporučují různé cviky, ale nevíte, jak se v tom vyznat a které cvičení je správné pro vás. Při cvičení s trenérem pochopíte, jaké cvičení byste měli dělat, a jak je dělat správně, což je naprosto zásadní. Ostatně poslední, co potřebujete, je marnit drahocenný čas nebo se zranit. Trenér vám může vysvětlit, jak často a intenzivně cvičit a jaké váhy zvedat.

Došly vám nápady

Pokud už nějaký ten pátek chodíte cvičit, tak je pravděpodobné, že vám dochází nápady. Zkusili jste kdeco a zjistili, že už ta dřina ani nemá stejný efekt. Obměňování tréninkového plánu a konsistentní úsilí jsou důležitou součástí úspěšné strategie, ale je jednoduché zlenivět a cvičit to samé po příliš dlouhou dobu.

S trenérem určitě zkusíte cviky, které neznáte nebo budete dělat to, čemu se vyhýbáte. Trenér vás bude vás motivovat a může poukázat na slabé stránky vašeho cvičebního programu. Potrápí vás víc, než byste si sami troufli, protože umí odhadnout vaše limity.

Navíc je mnoho nových trendů a výzkumů, které mění pohled na efektivní a bezpečné cvičení a trenéři se v tom vyznají daleko lépe než my smrtelníci. Řada lidí například stále věří, že kardio je nejlepší cesta k redukci váhy a zcela opomínají silový trénink, který je, jak je dnes známo, prospěšný v mnoha směrech.

Máte zranění, nemoc nebo jinou komplikovanou situaci

Trenér ví, jaké cviky jsou efektivní a smysluplné pro vaše tělo a v jejich výběru zohlední nejen váš zdravotní stav, ale i individuální limity, které každý z nás má, ať už je to poúrazové koleno nebo třeba nízká mobilita.

Díky tomu, že trenéři pracují s mnoha různými lidmi mají různorodé zkušenosti, které jsou opravdu k nezaplacení. Už se nemusíte vymlouvat, že necvičíte, protože máte problém s váhou, jste po operaci nebo očekáváte dítě, trenér si s tím hravě poradí.

Nemáte motivaci

Motivace pochází z různých míst, vnitřních a vnějších. Nejspíš už nějakou máte, jako třeba
zhubnout před dovolenou nebo uběhnout svůj první maraton.

Osobní trenér je vaším největším fanouškem, který vás bude neustále posouvat. Získáte pocit odpovědnosti, který je pro některé lidi při samostatném cvičení velmi obtížné udržet. Znáte to, jeden den máte rýmičku, pak venku prší, máte hodně práce. Když víte, že máte sjednaný trénink s trenérem, tak se z toho bez skutečného důvodu jen tak nevykroutíte.

Protože za službu platíte, tak budete více motivovaní dostat co možná nejvíc za své peníze. Trenér nepřijme míň než sto procent úsilí, takže se dostanete k vašemu vysněnému tělu daleko rychleji než bez něj, což vám může ušetřit roky členství ve fitku. Pokud si tedy vážíte vašeho času a chcete dosáhnout vašeho plného potenciálu, tak neuděláte chybu, když si najmete trenéra.

Nastavení gólů pro rychlejší dosažení výsledků

Pro mnohé lidi je velkým problémem být realistický. Všichni jsme jiní a mnozí z nás nikdy nebudou vypadat tak, jak bychom chtěli i přes sebevětší snahu. Genetika, věk, pohlaví, nemoci a mnohé jiné faktory nám brání v dosažení ideálu.

Trenér vám pomůže pochopit vaše možnosti a vysvětlit, jak si nastavit góly, na které lze skutečně dosáhnout. Když víte, kam cílíte a chápete, jaké to obnáší úsilí, tak se vám jednodušeji pracuje krok za krokem směrem ke gólu.

Připravujete se na soutěž

Příprava na sportovní soutěž často trvá dlouho v závislosti na vašich zkušenostech. Je třeba začít včas a vědět, kdy a jak trénovat, a jak zdravě zvyšovat intenzitu tréninku.

Ať už si chcete splnit sen a zaběhnout maraton nebo toužíte zkusit bodybuilding, trenér vám může doporučit ty správné cviky, sestavit tréninkový plán a pomoct vyhnout se úrazu.

Naučíte se o zdraví, jídle, vašem těle a mnohem víc

Zkušený trenér je znalý nejen ve věcech cvičení, ale také správného jezení. Cesta k tělu, po kterém toužíte, určitě začíná už v kuchyni a pokud nejíte tak, jak máte, tak budete mít problém dosáhnou vašeho gólu.

Trenér vám může připravit jak jídelníček, tak tréninkový plán, abyste věděli, jak cvičit, když cvičíte sami, a jak se správně stravovat, abyste si nesabotovali celé úsilí.

Stačí se pouze zeptat a dozvíte se například, jak se máte stravovat v návaznosti na vaši individuální situaci, kdy odpočívat nebo co brání vašemu úspěchu. Jen je třeba si uvědomit, že trenér, který není certifikovaný výživový poradce může pouze doporučit, nikoliv předepsat způsob stravování.

Cvičit má smysl jak pro fyzické, tak pro psychické zdraví a pohodu a investice do nich zajisté nejsou vyhozené peníze. Spolupráce s profíkem se může zdát na první pohled jako drahá záležitost, ale cena se odvíjí od mnoha faktorů. Má ale potenciál vám pomoct v mnoha směrech a většinou se dá nastavit tak, aby pro vás byla dostupná.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
SandraT
Věčná studentka, cestovatelka a milovnice francouzského vína. Bez sportu a kultury si neumím představit život!

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Zdraví