Jak na ...NávodTěloZdraví

První sex – 8 tipů, jak se na něj připravit

Už jste úspěšně zvládli několik schůzek a cítíte, že chcete váš vztah posunout na další úroveň? Jste v čerstvém vztahu a ještě váháte, zdali je ten správný čas? Nevíte, jak takový první sex probíhá? Bude to bolet? Bude to trapné? Existuje návod na dokonalý první sex? Na tyto otázky se vám pokusíme odpovědět v následujícím článku v osmi jednoduchých ale důležitých bodech.

1. Jste na první sex připravení?

První sex se v životě člověka může stát opravdu velmi důležitým milníkem. Sex je přirozený, bez něj bychom tu nikdo nebyli a proto to není něco, za co by se měl člověk stydět. S pohlavním stykem bývají ovšem spojováná různá tabu a hlavně velká očekávání. Proto je velmi důležité se sám sebe prvně zeptat a opravdu na rovinu si přiznat, zdali jsem já sám na takovou věc připravený.

Člověk by němel mít sex na úkor vlastní sebehodnoty a sebevědomí a neměl by ho mít kvůli někomu jinému. Nezáleží na tom, kdy měli první sex vaši přátelé, vše by mělo záležet pouze na vašem vlastním pocitu. Váš partner vás také nesmí nutit.

Někdy je třeba čekat. Neexistuje žádné konkrétní měřítko, které vám řekne, kdy je vhodný čas, avšak pouhá představa na sex vám dobře napoví. Pokud vás myšlenka na sex s vaším partnerem vzrušuje, máte vyhráno. Pokud vás spíše víc děsí než vzrušuje, rozhodně byste se měli dobře rozhodnout, zdali to opravdu chcete a jste připravení. Panictví a panenství není nic špatného a není třeba se za to stydět. Proto si dejte na čas a buďte k sobě upřímní. Jedině tak si sex můžete užít.

první sex

2. Komunikace je nejdůležitější.

V sexu je komunikace důležitá stejně jako ve vztahu. Pravděpodobně se budete stydět, ale věřte, že dobrá komunikace je základem úspěchu a pomůže vám oběma se uvolnit a více si první sex užít. Proto spolu mluvte jak jen nejvíc to půjde. Před sexem, při něm i po něm. Snažte se co nejpřesněji vyjádřit, co chcete a co potřebujete. Stejnou mírou pak také druhému naslouchejte. Oba dva byste měli být připraveni a chtít od prvního sexu to stejné. Berte také v potaz, že jste dva rozdílní lidé a vnímáte a cítite věci různě. Vztahy jsou někdy velmi složité a komunikace mezi pohlavími náročná. A pokud máte zájem o muže a stále ještě nevíte, jestli se tomu, kdo se vám líbí, líbíte i vy, zkuste třeba náš jiný článek, který vám poradí, jak to poznat.

Otevřená komunikace atmosféru žádném případě nemusí zkazit. Váš partner vám do hlavy nevidí, stejně tak, jako vy jemu. Opravdu se proto nebojte mu všechno co nepřesněji říci a dát mu vědět, co se vám líbí a co ne. Je také naprosto v pořádku s partnerem komunikovat v průběhu. Zeptejte se: „Je všechno v pořádku?“ Nebo partnerovi jasně zdělit: „Tohle se mi líbí.“, „Můžeš tvrději.“, „Zpomal trochu.“ a podobně. Partnerovo tělo vám také jasně napoví. Sledujte, jestli je ten druhý uvolněný nebo je ztuhlý a nejistý. Stres erekci ani uvolnění vaginy rozhodně také nepomáhá, proto je důležité se společně cítít bezpečně a uvolněně.

Důležité je také, že ne opravdu znamená ne. Nikdy bychom neměli dělat něco, co je druhému nepříjemné, či mu to snad ubližuje. Buďte k sobě také upřímní. Není dobré, když žená předstírá orgasmus a stejně tak není sexy, když muži dělají, že nemají city. Buďte sami sebou a buďte otevření tomu druhému.

3. Na místě a času záleží.

Ano, to je velmi důležité. Při sexu se jako lidé nacházíme často ve velmi zranitelné situaci a potřebujeme se maximálně uvolnit. Vyberte si proto místo, kde se cítíte dobře, bezpečně a víte, že vás nebude nikdo rušit. Pokud jste dodrželi druhý tip, nebylo by pro vás být těžké vybrat místo, kde se oba budete cítit dobře. Vhodný čas může být pro každého také různý, avšak není dobré se o první sex pokoušet unavení a pod vlivem alkoholu po večírku či jiné akci. Někdy alkohol pomůže na odvahu i k uvolnění nálady, ale otupý smysly a člověk nemá jasnou mysl. Tělo je také méně citlivé. Proto si po něm může člověk ublížit. Mohli byste také pod jeho vlivem udělat něco, čeho byste druhý den litovali. Nejlepší je tedy být střízlivý a nic nepřehánět.

4. Zdraví je to hlavní.

Každý by si chtěl nezávazně užívat bez následků. Jenže to často nejde. Proto vždy myslete na ochranu. Pokud jste žena a berete antikoncepci, stále zvašte použití prezervativu. Hlavně pokud jsi nejste jistí sexuální minulostí vašeho partnera. Rozhodně vám také neuškodí ho nebo ji požádat o podstoupení testu na pochlavní choroby. U partnera, kterému na vás opravdu záleží to nebude žádný problém. U kondomů si pak dobře zkontrolujte jeho stav a datum expirace. Pokud vás partner požádá o sex bez ochrany a vy si tím nebudete jisti, rozhodně to nedělejte. Sex by neměl být jen jednostranná záležitost. Odpovědnost nesete oba. Na škodu není také investovat do lubrikačního gelu, který může pomoci k příjemnějšímu prožitku a zabránit zranění.

5. Na první sex nespěchejte.

Kvalitní věci potřebují čas a sex není žádnou vyjímkou.

Není žádný špatný a správný způsob jak sobě či druhému působit potěšení. Také není žádný přesný návod, jak mít nebo nemít první sex. Buďte trpělivý a vytrvalý, pomalu a citlivě zjisťujte, co se vám líbí a nebojte se experimentovat. Může vám to připadat trapné a může to i nějakou dobu trvat, ale rozhodně to stojí za to. Nezapoměňte, že při prvním sexu nemůžete vědět, co se vám líbí, jelikož jste to ještě nikdy nedělali. Stejně tak se vaše chutě a preference mohou časem měnit. Proto spěchejte pomalu a buďte k sobě i k druhému něžní.

6. Zbavte se zbytečných očekávaní.

Tak, jako má každý rád jiné jídlo a jiné věci, může sex pro každého znamenat něco jiného. Očekávání, která vám jistě předala společnost nechte za sebou. Pornografie může být dobrou inspirací, ale rozhodně se jí více neřiďte. Skutečný sex takto nevypadá. Zapomentě proto na všechno, co už jste možná viděli. Při prvním sexu rozhodně nemusíte ozkoušet vše, ať už se jedná o anální sex nebo bdsm praktiky. První sex se vám ihned dokonale vydařit nemusí, ale může to být také jeden z vašich nejhezčích prožitků v životě. Ideální je však se těchto očekávání předem vzdát.

Možná jste slyšeli, že první sex bolí, ale být to tak rozhodně nemusí. S dobrým partnerem, v klidu a uvolněně si první sex můžete velmi užít. Naslouchejte svému tělu a pokud se cítíte nepříjemně nebo vás sex bolí, přestaňte a počkejte. Buďto moc spěcháte nebo nejste připravení. Dlouhá a jemná předehra pomůže vám oběma se připravit. Také neočekávejte orgasmus hned na poprvé. S nervozitou a novým partnerem se to nemusí podařit.

první sex

Přestože jste si mohli v hlavě vytvořit předem plán, podle kterého chcete postupovat, je dost možné, že reálně se tento plán nenaplní a věci fungují jinak, než jste očekáváte. Věci nejsou dokonalé a je lepší je takové neočekávat. Někdy vás překvapí vaše tělo, může se chovat jinak, než byste chtěli či čekali. V takových chvílích se neberte moc vážně. Pokud máte vy nebo váš mužský partner například problém s erekcí kvůli nervozitě, nepanikařte, neobviňujte sebe ani druhého. Dejte partnerovi najevo, že o nic nejde. Zkuste mu třeba říci: „Nic se neděje, oba jsme nervózní.“

Vše zkrátka nepůjde podle vašich očekávání.

7. Vzdělávajte se.

Člověk se stále učí.

Snažte se proto i vy mít přehled o bezpečném zdravém sexu a všech možnostech, které tato doba nabízí na ochranu před pohlavními nemocemi. Nebojte se svěřit svému doktorovi a navštívit gynekologa a poradit se o antikoncepci či cokoliv jiném. V nabídce jsou také sexuologové a další profesionální poradci, kteří vás jistě nenechají na holičkách.

Je dobré se vzdělávat a poznávat vlastní tělo. Jen tak si můžete užít dobrý zdravý sex a potěšení z něj oplácet i partnerovi. Proto byste do svého pravidelného programu měli zařadit zdravou míru masturbace. Zjistíte tak, co vás vzrušuje, líbí se vám a pomáhá se vám uvolnit.

8. První sex a co se děje po něm?

To záleží čistě na vás, ale rozhodně nemusíte být neklidní. Příjemným zakončením může být mazlení se pod dekou a povídání si. Je možné že po vystřízlivění z vzájemného vzrušení vám najednou bude znovu zase trapně. Nebo se budete cítít velmi dobře a takováto zkušenost vás ve vašem vztahu více zblíží a osmělí. Sex vám váš vztah může změnit, ale také nemusí. Zde je znovu velmi důležitá komunikace. Vzájemně si povězte, co se vám líbilo, co ne a otevřeně o všem mluvte. Třeba zjistíte, že jste oba velmi mile překvapení a vaše vzájemné pocity k druhému se umocnily.

šťastný pár

Věřím, že s těmito radami si první sex užijete a povede k dalším skvělým zážitkům s vaším protějškem.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
2
Užitečné
8
Super
3
Nic moc
0
Trapas
1
Petr Martinů
Student FF UK, který miluje jazyky a pálivé jídlo. Bez sluchátek nevyjde z domu a věří v UFO.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *