Vaření a recepty

Recept na domácí Chai Latte

Chai Latte je nápoj původem z Indie, kde se tradičně podává jako Masala Chai, což znamená “kořeněný čaj”. Ve Vašem Chai Latte poznáte chuť skořice, kardamonu, hřebíčku a zázvoru s pepřem. Dalo by se říct, že se jedná o kořeněný čaj s mlékem a cukrem. Láká Vás si připravit tuto indickou delikatesu doma? Jaký je recept na domácí Chai Latte? To se dozvíte o pár řádků níže.

Chai Latte
Chai Latte

Co je to Chai Latte?

Jak už jsem zmínila, tak je Chai Latte chutný kořeněný nápoj původem z Indie. V Indii se tento nápoj objevil poprvé v období starověku, kdy ho Indové považovali za léčivý nápoj proti zažívacího problémům. Popularita tohoto nápoje začala stoupat v Indii a v dalších zemích již v průběhu 19. století.

V té době začali Britové, kteří ovládali Indii, pít Masala Chai a nápoj se stal oblíbený i mezi jinými obyvateli, než jen mezi Indy. Tak se Masala Chai se stalo symbolem indické kultury a stále se podává v malých stáncích po celé zemi. Kromě Indie se Masala Chai rozšířil do sousedních zemí, jako jsou Bangladéš a Pákistán. Nápoj si získal dokonce i celou východní Asii.

V průběhu posledních desetiletí se Masala Chai dostala do západního světa a stala se základem pro moderní verzi Chai Latte. První kavárna, která nabízela Chai Latte v USA, byla otevřena v roce 1990 v Seattlu a brzy se díky podávání Chai Latte stala velmi populárním podnikem. Od té doby se Chai Latte rozšířilo po celém světě a stalo se jedním z nejoblíbenějších nápojů v kavárnách.

Dnes se Chai Latte může lišit v závislosti na regionu a preferencích konzumenta. Mnoho lidí si stále vyrábí svůj Chai Latte z domácích receptů s tradičními indickými kořením, zatímco jiní preferují moderní verzi s příchutěmi jako vanilka nebo dýňová kořeněná směs.

CHai Latte
Chai Latte

Recept na domácí Chai Latte

Nejlepší způsob, jak si připravit domácí Chai Latte, je použít kořeněný čaj, jako je čaj Masala Chai, a smíchat ho s teplým mlékem a dalšími kořením.

Základní postup pro přípravu domácího Chai Latte

  1. V hrnci smíchejte 1 šálek vody a 1 lžičku kořeněného čaje (čajovou směs Masala Chai). Směs nechte vařit na plotně zhruba 5 minut.
  2. Následně do směsi přidejte 1 šálek mléka nebo rostlinného nápoje a 1 lžičku medu či jiného sladila. Nápoj nechte věřit další 2-3 minuty.
  3. Poté slijte nápoj do šálku a přidejte další koření dle Vaší chuti. Můžete si nápoj ochutit například skořicí, zázvorem, kardamomem, hřebíčkem nebo černým pepřem.
  4. Pokud máte větší požitek z nápoje s pěnou na povrchu, můžete použít napěnovač.
  5. Hotové Chai Latte si můžete ozdobit skořicí nebo kakaem.
  6. Pokud preferujete krémovější nápoj, přidejte do nápoje více mléka. Pokud máte chuť na pestřejší chutě, přidejte do nápoje více koření.

Tento teplý nápoj do sychravého počasí můžete podávat i jako letní osvěžující drink. Stačí do směsi přidat pouze pár kostek ledu a vychutnat si delikátní letní koktejl.

Ice Chai Latte
Ice Chai Latte

V mém minulém článku se dozvíte, jak získat objem vlasů.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
1
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *