Jak na ...

Vybíráme ideální granule pro vašeho pejska

Správná strava hraje klíčovou roli nejen u lidí. Také u psů představuje krmivo důležitý faktor, aby byli šťastní a hlavně zdraví. Najít ty nejlepší granule, které budou vyhovovat nemusí být lehký úkol, obzvláště dnes, kdy je trh zahlcen obrovským množstvím druhů. Pes navíc nemá pestrou stravu, ale často se jeho jídelníček skládá výhradně z granulí – o to je důležitější, aby granule byly komplexní a výživné. V tomto článku jsme si pro vás připravili jednoduchého průvodce, který vám pomůže s výběrem takových psích granulí.

Věk a velikost

Každý pes je jedinečný, a proto je důležité vybrat granule, které odpovídají jeho individuálním potřebám. Štěňata, dospělí psi a psí senioři mají různé nutriční potřeby. Stejně tak je důležité vzít v úvahu velikost psa.

Složení granulí

Pozorně si přečtěte jejich složení. Ty nejlepší granule pro psy by měly obsahovat kvalitní bílkoviny, zdravé tuky, vlákninu, vitamíny a minerály. Vyhněte se těm, které obsahují velké množství plniv a umělých látek.

Zohledněte zdravotní stav

Pokud víte, že váš pes na něco trpí, pak je rozhodně třeba to brát v potaz. Ať už jde o citlivý žaludek, alergie nebo kloubní potíže, vždy se dá najít krmivo navržené speciálně pro tyto potřeby, například hypoalergenní granule se senzitivní recepturou. 

Cena hraje roli

Ať už jde o granule nebo konzervy pro psy, vyhýbejte se jak moc nízkým, tak moc vysokým cenám. Proč se vyhnout těm extrémně levným je asi jasné, mohou obsahovat nekvalitní ingredience, ale proč těm velmi drahým? Cena je sice spojována s kvalitou, ale ta se dá sehnat i na zlaté střední cestě, kde nebudete přeplácet “jen” za značku.

Přečtěte si recenze a zkušenosti jiných

Zpětná vazba od lidí, kteří mají podobné plemeno nebo zdravotní problémy u svých psů, může poskytnout užitečné informace. Stejně tak můžete jednoduše zjistit, zda se objevují nějaké skryté problémy. Navíc, když uvidíte jen spokojené komentáře, může vás to utvrdit v tom, že jste vybrali dobře.

Výběr nejlepších granulí pro vašeho psa sice možná vyžaduje trochu času a výzkumu, ale investice do kvalitní stravy se vám rozhodně vrátí.

Mohl by vás zajímat také článek o tom, jak dlouho hárá fena.

Fotky z Ermolaev Alexander / Shutterstock.com

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *