Jak na ...Kultura

5 Tipů na zásadní motivační knihy

Někdy zkrátka cítíme nedostatek motivace. Může za to únava či nízká spokojenost. Pokud pociťujete tento pocit, dobrou zprávou je, že existuje řada triků, které můžete zkusit, abyste se dostali zpět na správnou cestu. Jedním z nich je přečíst si motivační knihy. Následující tipy vám zaručeně pomohou při výběru té pravé!

1. Jak získávat přátele a působit na lidi

Autor: Dale Carnegie

Existují typické věci, které můžete udělat, abyste se s lidmi okamžitě spojili. Například když někoho potkáte, zajímejte se o něj upřímně (neříkejte mu, co potřebujete), zapamatujte si jeho jména. Pokud jste se s ním již setkali, usmějte se a tak dále a tak dále.

Tato motivační kniha je stále velmi aktuální a dokáže zázraky s lidmi, kteří mají problém navazovat přátelství a ovlivňovat lidi.

2. Atomové návyky

Autor: James Clear

Tuto knihu napsal jeden z předních světových odborníků na utváření návyků. Prezentuje nejnovější výzkumy psychologie a vědy, které stojí za formováním zdravých a udržitelných návyků. Poté autor dává praktické rady, jak udělat malé změny ve svém životě, abyste mohli dosáhnout svých cílů.

Jeho poselství je jednoduché, začněte s malými, zvládnutelnými změnami, abyste mohli dosáhnout změny trvalé.

3. Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat že jste skvělí, a začněte si úžasně žít

Autor: Jen Sincero

Díky této knize už nedovolíte, aby vás strach ovládl. Kniha se snadno čte a připomene vám, abyste projevili více sebelásky a péče a našli motivaci jít za svými cíli.

Nejlepší ze všeho je, že obsahuje poutavá a motivující cvičení na konci každé kapitoly, ke kterým se budete znovu a znovu vracet.

4. Usnadněte si práci – Jak pracovat jednoduše a výkonně

Autor: Carson Tate

Pokud jde o motivaci, žádní dva lidé nejsou úplně stejní. Je to proto, že lidé mají různé styly produktivity. Jsou to buď aranžéři, vizualizátoři, plánovači nebo prioritizátoři.

Pakliže chcete být produktivní a rozvíjet svůj lepší time management, musíte zjistit, jaký je váš styl. K tomu vám pomůže právě kniha od Carsona Tata.

5. Alchymista

Autor: Paulo Coelho

Pokud si chcete splnit své sny nemůžete tuto knihu přeskočit. Ukáže vám, jak snít, jak naslouchat své intuici, jak rozhodovat v nejistých časech, jak volit mezi nejdůležitějšími úkoly a důležitými úkoly nebo jak následovat své srdce.

Tato motivační kniha se považuje za fascinující. Čtou ji všechny celebrity, filmové hvězdy, podnikatelé a ženy po celém světě. Pokud jste ji ještě nečetli, je na čase to napravit.

Muž s otevřenou knihou
Čtenář. Zdroj: Pixabay.com

Pokud ani motivační knihy nepomohou, nechte to plynout. Vaše vnitřní motivace určitě dorazí! Nebo další variantou jsou motivační proslovy a filmy.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *