Jak na ...Tělo

6 Tipů: Jak být šťastnější?

V dnešním světě je mnoho lidí nešťastných. Může to být způsobeno velkou mírou stresu a zrychlenou dobou, kdy se pořád za něčím ženeme a nežijeme přítomným okamžikem. A jak se pozná šťastný člověk? Šťastní lidé si dovolují cítit hrdost a pohodlí, navíc jsou spokojeni sami se sebou. Pokud jste se rozhodli být šťastnější, inspirujte se následujícími tipy!

1. Vyjadřujte vděčnost

Mnoho lidí uvádí, že klíčem ke štěstí je začít den deseti položkami seznamu vděčnosti. A skutečně existuje dost výzkumů, které to potvrzují. 

Šťastní lidé jsou vděční za to, co mají, nešťastní nejsou. Pokud tedy dokážete najít způsob, jak být vděční za to, co máte, máte velkou šanci, že najdeme štěstí. 

Lidé, kteří jsou vděční za to, co mají, mají tendenci zaměřovat se spíše na své silné stránky než na své slabiny. Tím pádem mají větší naději, jsou méně stresovaní, méně často se utápějí ve studu a depresích a s větší pravděpodobností se zotaví z vážných životních problémů.

2. Přestaňte soudit sebe i ostatní

Společnost nám často říká, jak bychom měli vypadat, jak bychom se měli oblékat, jak bychom se měli chovat a jací bychom měli být. Nebylo by hezké, kdyby to přestalo a my mohli svobodně být tím, kým jsme? 

Pokud přestanete soudit sami sebe, měli byste také přestat soudit ostatní. Když přestanete soudit druhé, vysíláte pozitivní vibrace, které ostatní považují za velmi přitažlivé.

3. Zvolte si štěstí místo negativity

Jste tím, co si myslíte. Pokud myslíte negativně, odráží se to i ve vašich vyhlídkách. Užitečným nástrojem v tomto ohledu mohou být afirmace. Začít den třemi afirmacemi o štěstí může pomoci na cestě ke skutečnému štěstí.

 „Jsem šťastný člověk!“

„Mám radost ze svého života!“ 

„Tento život je dobrý život!“

Vyslovení těchto a podobných afirmací nahlas při pohledu do zrcadla alespoň jednou denně nemůže nemít jiný než pozitivní dopad. Působí to zvláštně, ale pokud to se svým štěstím myslíte vážně, zkuste to.

4. Přijměte nedokonalost (u sebe i u druhých)

Na první pohled se zdá, že náš svět vyžaduje dokonalost. Bohužel žádný člověk není dokonalý. A kdo vlastně určuje dokonalost? Každý z nás je přece jedinečný a každý z nás dělá to nejlepší, co umí. A to je v pořádku. 

Každý má nedostatky, každý dělá chyby. Možná bychom se tedy měli přestat kvůli tomu schazovat sebe i ostatní. Nebo ještě lépe, možná bychom měli své nedostatky a chyby vnímat jako zkušenost, která nám může pomoci růst a stát se lepšími lidmi.

5. Rozdávejte lásku

Ano, zní to sluníčkově, ale když někoho milujete, vaše činy tuto lásku odrážejí. Dobrou zprávou je, že lásku nemusíte projevovat extravagantními gesty. Ve skutečnosti to bývá o maličkostech.

Takže naslouchejte, pamatujte si data a události, které jsou pro danou osobu důležité. Hlavně se s nimi snažte trávit čas.

6. Propojení 

Lidé potřebují emocionálně důvěrné vztahy s druhými lidmi. Když se cítíte propojeni s ostatními, jste zdravější, úspěšnější a šťastnější. Navažte proto s druhými kontakt, i když jste zaneprázdnění a jediné, co uděláte, je, že někomu pošlete rychlou zprávu, abyste věděli, že na něj myslíte. 

Pokud máte více času, sejděte se s někým na kávu, oběd nebo procházku v parku. Čím více přátelských, zábavných a vzájemně se podporujících sociálních kontaktů budete mít, tím šťastnější budete.

Šťastný pár. Zdroj: Pixabay.com

Snad vám tyto tipy pomohou najít cestu, jak být šťastnější ve svém každodenním životě. Inspirujte se a vyzkoušejte je!

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *