InternetJak na ...Návod

Jak funguje AlzaBox?

Pokud toužíte po rychlém doručení a vyzvednutí Vaší zásilky, vyzkoušejte samoobslužnou schránku zvanou AlzaBox, kde zásilky čekají na Vás, ne vy na ně. Chcete se dozvědět, jak AlzaBox funguje?

Postup vyzvednutí zásilky z AlzaBoxu

 1. Při objednání zásilky si vyberete jako doručovací místo AlzaBox ve vašem okolí.
 2. Poté, co Vám přijde SMS s 6 místným kódem a potvrzením o doručení, můžete v jakýkoliv čas zásilku z místa vyzvednout.
 3. AlzaBox má dotykový displej. Tam napíšete 6 místný kód, který Vám přišel v SMS zprávě.
 4. Otevřou se Vám dvířka s Vaší zásilkou.
 5. Zásilku si vezmete.
 6. Zavřete dvířka.

   AlzaBox, o co jde?

   Samoobslužné schránky, kterých je po naší republice několik set. Jde o boxy, do kterých si můžete nechat poslat Vámi objednanou zásilku. Narozdíl od výdejních míst v obchodech a jiných pobočkách s omezenou otevírací dobou, je AlzaBox otevřený 24 hodin denně 7 dní v týdnu, tudíž záleží jen na Vás, kdy si zásilku vyzvednete. Pokud si vyberete doručení touto cestou, chráníte tím planetu od přebytečných plastů a nadměrného kácení stromů, protože zásilka tak může být nezabalená v několika vrstvách plastu a krabic.

   AlzaBox
   AlzaBox

   Kde najdu AlzaBoxy?

   Bezkontaktních schránek je po celé republice několik a dokonce je pravděpodobnější, že k Vašemu zaměstnání či domovině je AlzaBox blíž, než jiné výdejní místo. Vyzvedněte si svou zásilku bez zdlouhavého stání ve frontách a bez osobní komunikace s jinými lidmi.

   Postup výběru místa doručení

   Místo samoobslužného boxu si vybíráte v předposledním kroku Vaší on-line objednávky. Zadáte název města, ve kterém bydlíte a automaticky Vám systém nabídne AlzaBoxy ve Vašem okolí. Vy už si jen vyberete pro Vás nejlépe situovaný AlzaBox a počkáte, než dopravní společnosti Vaší objednávku do boxu doručí.

   Displej Alzaboxu
   Displej AlzaBoxu, na který zadáte číslo z SMS

   Platba

   Pokud chcete doručit balíček do AlzaBoxu, musíte zaplatit předem, například kartou on-line. Zaplatit na místě nejde. Cena za doručení zboží prostřednictvím AlzaBoxu je 49 Kč.

   AlzaBox
   AlzaBox

   Podobné samoobslužné schránky jsou i od společnosti Zásilkovna, která jako jiné nabízí zaslání Vašeho balíku komukoliv si přejete. Jelikož se blíží Vánoce, doporučuji využít doručení dárků právě do AlzaBoxů, protože se vyhnete bláznivým davům a dlouhým frontám v obchodech. Pokud stále nevíte, co koupit Vašemu partnerovi, tátovi, dědovi a komukoliv jinému, doporučuji si přečíst můj minulý článek s tipy na dárky pro muže. Dalším krásným dárkem je například Workshop v Perfumed Prague nebo si přečtěte o tom, jak poslat balík přes Zásilkovnu.

   Co říkáte na tento článek?

   Pobavilo
   1
   Užitečné
   7
   Super
   7
   Nic moc
   4
   Trapas
   1
   Kamila Vargová
   Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

   Chci k tomu něco říci

   Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

   Více:Internet