InternetJak na ...Návod

Jak funguje AlzaBox?

Pokud toužíte po rychlém doručení a vyzvednutí Vaší zásilky, vyzkoušejte samoobslužnou schránku zvanou AlzaBox, kde zásilky čekají na Vás, ne vy na ně. Chcete se dozvědět, jak AlzaBox funguje?

Postup vyzvednutí zásilky z AlzaBoxu

 1. Při objednání zásilky si vyberete jako doručovací místo AlzaBox ve vašem okolí.
 2. Poté, co Vám přijde SMS s 6 místným kódem a potvrzením o doručení, můžete v jakýkoliv čas zásilku z místa vyzvednout.
 3. AlzaBox má dotykový displej. Tam napíšete 6 místný kód, který Vám přišel v SMS zprávě.
 4. Otevřou se Vám dvířka s Vaší zásilkou.
 5. Zásilku si vezmete.
 6. Zavřete dvířka.

   AlzaBox, o co jde?

   Samoobslužné schránky, kterých je po naší republice několik set. Jde o boxy, do kterých si můžete nechat poslat Vámi objednanou zásilku. Narozdíl od výdejních míst v obchodech a jiných pobočkách s omezenou otevírací dobou, je AlzaBox otevřený 24 hodin denně 7 dní v týdnu, tudíž záleží jen na Vás, kdy si zásilku vyzvednete. Pokud si vyberete doručení touto cestou, chráníte tím planetu od přebytečných plastů a nadměrného kácení stromů, protože zásilka tak může být nezabalená v několika vrstvách plastu a krabic.

   AlzaBox
   AlzaBox

   Kde najdu AlzaBoxy?

   Bezkontaktních schránek je po celé republice několik a dokonce je pravděpodobnější, že k Vašemu zaměstnání či domovině je AlzaBox blíž, než jiné výdejní místo. Vyzvedněte si svou zásilku bez zdlouhavého stání ve frontách a bez osobní komunikace s jinými lidmi.

   Postup výběru místa doručení

   Místo samoobslužného boxu si vybíráte v předposledním kroku Vaší on-line objednávky. Zadáte název města, ve kterém bydlíte a automaticky Vám systém nabídne AlzaBoxy ve Vašem okolí. Vy už si jen vyberete pro Vás nejlépe situovaný AlzaBox a počkáte, než dopravní společnosti Vaší objednávku do boxu doručí.

   Displej Alzaboxu
   Displej AlzaBoxu, na který zadáte číslo z SMS

   Platba

   Pokud chcete doručit balíček do AlzaBoxu, musíte zaplatit předem, například kartou on-line. Zaplatit na místě nejde. Cena za doručení zboží prostřednictvím AlzaBoxu je 49 Kč.

   AlzaBox
   AlzaBox

   Podobné samoobslužné schránky jsou i od společnosti Zásilkovna, která jako jiné nabízí zaslání Vašeho balíku komukoliv si přejete. Jelikož se blíží Vánoce, doporučuji využít doručení dárků právě do AlzaBoxů, protože se vyhnete bláznivým davům a dlouhým frontám v obchodech. Pokud stále nevíte, co koupit Vašemu partnerovi, tátovi, dědovi a komukoliv jinému, doporučuji si přečíst můj minulý článek s tipy na dárky pro muže. Dalším krásným dárkem je například Workshop v Perfumed Prague nebo si přečtěte o tom, jak poslat balík přes Zásilkovnu.

   Co říkáte na tento článek?

   Pobavilo
   1
   Užitečné
   0
   Super
   3
   Nic moc
   0
   Trapas
   0
   Kamila Vargová
   Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

   Chci k tomu něco říci

   Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

   Více:Internet

   Kryptoměny a jejich budoucnot Internet

   Budoucnost kryptoměn

   Nejpopulárnější kryptoměna Bitcoin ztrácí na hodnotě a její zastánci jsou zklamaní. Kryptoměny tu však zůstanou, ...
   honor super mobil Internet

   Recenze Honor 10x 2022

   Honor pokračuje ve vydávání smartphonů během epidemie. Současné americké sankce jí brání ve využívání mobilních ...