Vaření a receptyZdraví

Jak na stravování podle krevní skupiny?

Mohla by vám dieta založená na vaší krevní skupině pomoci zhubnout a být zdravější? To je myšlenka stravování podle krevní skupiny, kterou vytvořil Peter J. D’Adamo. Tvůrce diety tvrdí, že potraviny, které jíte, chemicky reagují s vaší krevní skupinou. Pokud tedy budete dodržovat dietu určenou pro vaši krevní skupinu, vaše tělo bude trávit jídlo efektivněji. Zhubnete, budete mít více energie a budete předcházet nemocem. Tak se pojďme podívat, co každá krevní skupina může konzumovat.

Co můžete jíst? Liší se na základě krevních skupin?

To záleží na vaší krevní skupině. Vaše krevní skupina bude určovat váš nákupní seznam a varianty stravování.

Krevní skupina O

Lidé s krevní skupinou 0, kterým D’Adamo říká „lovci“, by se měli držet stravy bez mléčných výrobků a obilovin s vysokým obsahem masa a s mírným množstvím zeleniny, vajec, ořechů a semen.

Jedinci s touto krevní skupinou by měli omezit obiloviny a mléčné výrobky, mohou totiž vést k nárůstu hmotnosti. D’Adamo také doporučuje různé doplňky stravy na pomoc při potížích s břichem a dalšími problémy, které lidé s typem 0 mívají.

Na základě teorie stravování podle krevní skupiny je pro lidi s krevní skupinou 0 nejvhodnější intenzivní fyzické cvičení.

Krevní skupina A

Jaká je vhodná strava pro lidi s krevní skupinou A? Bezmasá strava založená na ovoci a zelenině, fazolích a luštěninách a celozrnných výrobcích, ideálně organických a čerstvých. Je to z toho důvodu, že lidé s krevní skupinou A mají citlivý imunitní systém.

Podle D’Adama jsou lidé s krevní skupinou A predisponováni k srdečním chorobám, rakovině a cukrovce. Lépe se jim daří na organické, vegetariánské stravě s uklidňujícím, centrujícím cvičením, jako je jóga a tai chi.

Lidé s krevní skupinou A, kterým D’Adamo říká „kultivátoři“, by měli dodržovat bezmléčnou, primárně vegetariánskou stravu.

TIP! Vyzkoušejte protikvasinkovou dietu.

Krevní skupina B

Lidé v této skupině by měli jíst velmi pestrou stravu, včetně ovoce a zeleniny, fazolí, luštěnin, masa, drůbeže, ryb, vajec a mléčných výrobků, ale je dobré se vyvarovat ořechům a semenům.

Mezi potraviny, které je doporučené vynechat patří kukuřice, pšenice, pohanka, čočka, rajčata, arašídy a sezamová semínka. Kuře je také problematické.

Lidé s krevní skupinou B, „nomádi“, mají podle D’Adama robustní imunitní systém a tolerantní trávicí systém. Jsou přizpůsobivější než jiné krevní skupiny. Lidé s typem B jsou však náchylnější k autoimunitním onemocněním, jako je chronická únava, lupus a roztroušená skleróza.

D’Adamo doporučuje mírné fyzické a balanční cvičení.

Krevní skupina AB

Lidé s krevní skupinou AB, které D’Adamo nazývá „záhadami“, mohou konzumovat jakékoli jídlo doporučené pro krevní skupiny A a B, i když se pro tento typ doporučuje zaměřit se hlavně na veganskou stravu.

Mezi potraviny, které je vhodné konzumovat, patří tofu, mořské plody, mléčné výrobky a zelenina. Říká se, že lidé s krevní skupinou AB mívají nízkou žaludeční kyselinu. Vyvarujte se proto kofeinu, alkoholu a uzenému masu.

Předpokládá se, že tato krevní skupina má tendenci mít nižší výskyt alergií, ale běžné jsou srdeční choroby, rakovina a anémie.

Lidé s krevní skupinou AB jsou biologicky složitější než jiné typy. Na základě tohoto přesvědčení se těmto lidem údajně nejlépe daří při kombinaci cvičení pro typy A a B.

TIP! Víte, jak na holistický přístup ke zdraví?

Zdravá strava - zelenina a brokolice
Zdravá strava

Dieta podle krevní skupiny dává doporučení pouze na základě vaší krevní skupiny. Jedna studie zjistila, že dospělí, kteří jedli stravu typu A, vykazovali zlepšení zdravotníhp stavu. Toto stravování se však nedoporučuje lidem s chronickým stavem, například cukrovkou. Láká tato dieta i vás?

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
2
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *