Jak na ...

Jak vybrat správné hodinky pro muže?

Každý správný muž by měl krom nože nosit i kvalitní hodinky. Tento funkční šperk nejen zdobí, ale v dřívějších časech poukazoval na původ i postavení nositele. Jak pro muže vybrat správné a skvěle padnoucí hodinky?

Čím hodinky muže zdobí?

Fandové a hodinkoví fajnšmekři rozhodně ocení mechaniku a zpracování strojku. Běžné uživatele ovšem pánské hodinky zdobí na dvou základních úrovních:

●        Vizuálně

Hodinky zdobí svým designem, tedy tím, jak hodinky vypadají.

●        Značkou

Zároveň hodinky zdobí značkou, která nositele reprezentuje.

Pro jaký typ muže hodinky pořizujete?

●        Elegantní typ

Pro muže elegantního rázu se hodí například hodinky s tenkými ručičkami, ne moc velkým ciferníkem a koženým řemínkem.

●        Sportovní typ

Sportovní hodinky mají masivní rafičky a kovový pásek – v některých případech i kožený, ale zpravidla ozdobený prošitím či jiným prvkem.

●        Sportovně-elegantní typ

Hodinky, které pasují sportovněelegantnímu typu, jsou zjednodušeně řečeno kombinací dvou předešlých typů.

Co je při výběru důležité?

1.       Vzhled

To, jak hodinky vypadají, hraje při výběru nejdůležitější roli. K čemu jsou hodinky věhlasné značky a astronomické ceny, když se obdarovanému nelíbí nebo mu nesedí? Z hodinek je zkrátka potřeba mít radost.

2.       Značka

Značka dodává punc každému výrobku, nejen hodinkám. Může s sebou nést příběh i poselství, které obdarovaný šíří dál. Zároveň značka hodinek může otevírat příjemné konverzace s ostatními, jaké výrobce kdo preferuje apod. Značka určuje úroveň a také může souviset s kvalitou výrobku. Hlavní úlohou značky hodinek je reprezentace jejich majitele.

3.       Strojek

Mezi nejčastěji používané (vyjma těch v digitálních a chytrých hodinkách) patří mechanické, automatické a quartzové strojky.

  • Automatický strojek

Automatický strojek se natahuje samostatným systémovým nátahem fungujícím na principu rotoru, který je roztáčen pohybem ruky. Tento typ sluší mužům tíhnoucím ke klasice.

  • Mechanický strojek

Mechanický strojek se natahuje pomocí ruky a obvykle jej vyhledávají milovníci starých dobrých mechanických systémů.

  • Quartzový strojek

Quartzový neboli elektronický strojek je poháněn baterií a je vhodný ke zkrášlení mužů pokrokových a akčních, jelikož jsou mnohem odolnější než předešlé dva typy.

4.       Cena

Zatímco hodinky s automatickým či mechanickým strojkem mohou být oproti těm s quartzovým o něco málo nepřesnější, díky propracovanému systému strojku jsou často předmětem sběratelů a dědí se z generace na generaci, jejich cena proto také může dosahovat mnohem vyšších částek, než je tomu u hodinek s modernějšími systémy.

Přejeme šťastnou ruku při výběru hodinek na ruku vašeho šťastného obdarovaného. 🙂

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
1
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *