Jak na ...

Jak zabavit děti během zimy: Naplánujte si své vlastní olympijské hry

Zima se může zdát nekonečná, napadlý sníh a zamrzlé rybníky ale přímo vybízejí k aktivitám, které vás i vaše děti utahají a zdokonalí v zimních sportech. Zkuste si například „vyrobit“ své vlastní olympijské hry. Níže je pár tipů, jak na to.

Vymyslete, v jakých disciplínách se bude soutěžit

Máte v blízkosti svého bydliště rybník a kopec? Tak to je ideální hned pro několik disciplín. Na rybníku můžete zorganizovat rychlobruslení nebo curling, na kopci zase sjezd na lyžích, slalom či rychlostní závod na sáňkách nebo bobech. Jestliže nemáte k dispozici dostatek kluzáků, vyrobte si je sami z jutových pytlů naplněných slámou nebo zmačkaným papírem.

Namalujte plakáty a pozvěte děti i rodiče z okolí

Zapojte celou rodinu nejen do závodů, ale i do samotných příprav. Rozdejte pár papírů a barev a nechte každého potomka vyrobit plakát podle jeho vkusu a libosti. Pak už jen stačí sbalit izolepu a připínáčky a při nedělní poobědové procházce plakáty vylepit na povolená místa nebo je rozdat do všech schránek po cestě.

Vyznačte trasy a dráhy

Den před samotnými závody si vyznačte jednotlivé trasy a dráhy, pokud mrzne, bude vám k tomu stačit barevný pigment zamíchaný ve vodě a pár odstínů akrylových barev. Jestliže se chystáte vyznačit okruh na rybníku, vezměte široký štětec namočený do vody s pigmentem, vytyčte trasu a nechte přes noc zmrznout. Stejného systému se držte i při vyznačování sjezdovky a dráhy na sáňkování. Pro slalom využijte tyčky nebo proutky natřené akrylem, které zapíchnete do svahu. Nepoužívejte moc silné větve nebo klacky, děti by si při sjezdu mohly ublížit.

Připravte si medaile a diplomy

Důležitým prvkem po domácku pořádaných olympijských her je náležitý zakončovací ceremoniál. Kromě sladkostí a dalších odměn dětem udělají radost medaile nebo diplomy na památku. Též si můžete ze sněhu vyrobit stupínek vítězů, který označíte barevnými číslicemi. Sportu zdar a zábavě dvakrát!

Přečtěte si také o vtipných i logických hádankách pro děti.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *