Kultura

Seriál Sex ve městě: Jaké jsou hlavní postavy?

Seriál Sex ve městě se stal ikonou popkultury od svého vysílání v roce 1998. Dodnes se drží vysoko na žebříčku oblíbených seriálů. Hlavní postavy seriálu Carrie, Miranda, Charlotte a Samantha inspirují ženy po celém světě, stejně jako móda, která je velkou součástí seriálu.

Hlavní postavy seriálu

Jaké jsou rysy hlavních postav seriálu?

Sarah Jessica Parker jako Carrie Bradshaw

Sarah Jessica Parker, která ztvárnila hlavní roli Carrie Bradshaw, se stala módní ikonou. Její styl je nezaměnitelný a inspiruje mnoho žen. Sarah Jessica Parker jako samotná vize módy byla klíčovým faktorem v přípravě seriálu. Zapojila se do tvorby kostýmů a výběru oblečení pro každou scénu, což dává jasnou představu o tom, jak moc móda v seriálu hrála důležitou roli.

Sex ve městě
Carrie Bradshaw

Kim Cattrall jako Samantha Jones

Postava Samanthy Jonesové se stala ikonou sebevědomí a sexuality. Kim Catrall dokázala ztvárnit tuto postavu s odvahou a neohrožeností, čímž se stala vzorem pro mnoho žen. Její postava je kontroverzní a Kim Cattrall tak pomohla otevřít diskusi o sexuálních otázkách v televizi. Její herecký výkon byl oceněn nominacemi na Zlatý glóbus a Emmy. Kromě toho se Kim Cattrall aktivně angažuje v boji proti rakovině prsu a zastává práva LGBT komunity. I po skončení seriálu zůstala Kim Cattrall populární úspěšnou herečkou, která si zahrála v mnoha dalších filmech a televizních seriálech.

Sex ve městě
Samantha Jones

Cynthia Nixon jako Miranda Hobbes

Cynthia Nixon, která hrála Mirandu, byla v té době jednou z mála hereček, která se veřejně přiznala k bisexualitě. Miranda se stala jednou z nejoblíbenějších postav seriálu, protože zvárnila silnou, nezávislou a inteligentní ženu.

Miranda
Miranda Hobbes

Kristin Davis jako Charlotte York

Kristin Davis, která hrála Charlotte, se stala symbolem elegance a klasického stylu. Její postava je konzervativní a tradiční, což se odráželo i v jejím módním stylu. Kristin Davis se také podílela na designu některých kostýmů

Charlotte
Charlotte York

Zajímavosti o seriálu

Natáčení Sexu ve městě bylo velmi náročné a komplikované. Seriál se natáčel v New Yorku a obsahoval mnoho exteriérových scén, které ovlivňovalo nepředvídatelné počasí a rušná městská atmosféra.

Sex ve městě byl v době svého vysílání velmi kontroverzní zejména kvůli otevřenému zobrazování sexuality a množství vulgárních výrazů. Seriál byl průkopníkem v tom, že ukazoval ženy, které mají své sexuální touhy a přání, se kterými se otevřeně vypořádávají. což bylo v té době v televizi velmi neobvyklé. Hlavní postavy si nebraly servítky a otevřeně hovořily o sexu.

Seriál Sex ve městě se stal velmi populárním seriálem, který si získal loajální fanoušky po celém světě a stal se ikonou feministického hnutí. Seriál ovlivnil mnoho dalších televizních produkcí a stal se předchůdcem dalších seriálů, které se zabývají ženskou sexualitou a feministickými tématy. Celkově lze říci, že Sex ve městě byl velmi vlivným seriálem, který ovlivnil módu a kulturní normy.

Móda v seriálu byla jedním z jeho klíčových prvků. Kostýmy byly navrženy tak, aby odrážely osobnost a styl každé z postav. Módní návrhářka Patricia Field, která stála za kostýmy v seriálu, měla schopnost kombinovat oděvy z různých cenových kategorií a značek. Field také zavedla módní trend v podobě kombinace haute couture s méně drahými kousky z řetězců. Kostýmy zahrnovaly vše od prémiových značek až po second-handové obchody, což umožnilo fanouškům seriálu identifikovat se s postavami v reálném životě.

Sex ve městě
Sex ve městě

Život herců po natáčení

I když seriál skončil v roce 2004, hlavní postavy zůstávají v povědomí fanoušků dodnes. Sarah Jessica Parker pokračovala ve své kariéře jako herečka a módní ikona a v roce 2018 se seriál dočkal pokračování v podobě seriálu And Just Like That…, který se zaměřuje na novou fázi v životě hlavních postav.

Kim Cattrall se však do pokračování seriálu nezapojila, ačkoli v původním seriálu hrála jednu z nejoblíbenějších postav. Zdůraznila, že nemá zájem se vrátit k roli Samanthy a raději se soustředí na jiné projekty.

Cynthia Nixon se po skončení Sexu ve městě věnovala politice a v roce 2018 kandidovala na guvernéra státu New York.

Kristin Davis se soustředila na svou rodinu a stala se aktivistkou na poli ochrany zvířat.

O čem se tolik nemluví?

Sex ve městě je známý svým realistickým ztvárněním přátelství a vztahů. Méně známé jsou některé kontroverzní prvky a události, které se v seriálu vyskytly.

  • Zatímco seriál je často chápán jako feministický a podporující rovnost pohlaví, někteří kritici tvrdí pravý opak. Podle kritiků seriál ukazuje spíše bohaté bílé ženy, které si mohou dovolit luxusní věci. Toto vyvolalo debaty o tom, zda jsou problémy a témata seriálu relevantní pro ženy z různých sociálních a ekonomických vrstev.
  • Původně měla být Carrie Bradshaw postavou, kterou měla hrát herečka Dana Delany, ale nakonec se tvůrci rozhodli pro Sarah Jessicu Parker.
  • V seriálu se objevilo mnoho slavných hostů v cameo rolích, včetně Alanise Morissette, Vince Vaughn, Matthew McConaughey a Jennifer Hudson.
  • Ve třetí sérii byla Sarah Jessica Parker těhotná. Tato skutečnost byla zapracována do scénáře, když si myslela, že je těhotná s panem Božským. Bylo to poprvé, kdy těhotenství bylo zapracováno do scénáře seriálu.
  • V roce 2010 byl natočen filmový spin-off seriálu s názvem Sex ve městě: Film. Film vydělal více než 415 milionů dolarů. Později se natočil druhá díl s názvem Sex ve městě 2.
  • Kostýmy zahrnovaly několik neobvyklých prvků, například boty, které nosila Carrie v jedné epizodě a staly se známými jako „Manolo Blahnik Mary Janes“. Tyto boty jsou ikonické a mnoho žen si je díky seriálu koupilo.
  • Sarah Jessica Parker použila během natáčení obrovské množství oblečení, bot a doplňků, které si sama vybírala a které se staly ikonickými. To vyústilo v to, že Sarah Jessica Parker vydala vlastní módní kolekci.

Přečtěte si můj minulý článek o tom, jaké jsou nejlepší francouzské komedie všech dob.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
1
Nic moc
0
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura