Kultura

TOP 8: Jaké jsou dobrodružné filmy pro děti?

Dobrodružství je pro děti vždy lákavé a kouzelné, a to nejen v reálném světě, ale i v těch, které vznikají na filmovém plátně. V následujícím článku Vám přináším osm nejlepších dobrodružných filmů pro děti. Tyto filmy jsou plné napětí, akce a dobrodružství, které neustále drží diváky na hraně sedadla. Jaké tedy jsou ty nejlepší dobrodružné filmy pro děti?

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

První film ze série Pirátů z Karibiku je skvělou volbou pro děti, které touží po dobrodružství a adrenalinu. Příběh se odehrává v Karibiku v 17. století, kde se setkáváme s pirátem Jackem Sparrowem, kapitánem Will Turnerem a dcerou guvernéra Elizabeth Swannovou. Ti se společně vydávají na cestu za dobrodružství, kde zachraňují Elizabeth a snaží se získat zpět ztracenou loď Černou perlu. Film je plný humoru, akce a napětí, což děti přímo zbožňují.

Piráti z Karibiku

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Harry Potter je jednou z nejoblíbenějších knižních sérií. První film, Harry Potter a Kámen mudrců, je stejně kouzelný jako kniha. Příběh se odehrává v kouzelnickém světě, kde se Harry Potter dozvídá o své skutečné identitě a stává se čarodějem. Společně s Ronem Weasleym a Hermionou Grangerovou se vydávají na cestu, aby zachránili kámen mudrců před temnými silami. Film je plný kouzel, přátelství a dobrodružství, což ho dělá skvělou volbou pro děti, kteří milují fantasy a kouzelnický svět.

Dobrodružné filmy pro děti

Lassie (2005)

Lassie je klasický příběh o pejskovi, který se vydává na neuvěřitelnou cestu, aby se vrátil zpět domů. Film se odehrává ve Skotsku, kde se dívka Priscilla a její pes Lassie stěhují do města. Lassie se však rozhodne vrátit se domů na venkov k rodině. Film je plný krásné skotské krajiny, emocí a dobrodružství, což ho dělá skvělým filmem pro děti, které milují zvířata.

Dobrodružné filmy pro děti

Kniha džunglí (2016)

Kniha džunglí je filmovou adaptací slavné knihy Rudyarda Kiplinga a sleduje příběh malého sirotka Mauglího, kterého v džungli vychovávala smečka vlků. Když se ale objeví nebezpečný tygr Shere Khan, který nechce Mauglího v džungli, musí se chlapec vydat na cestu za lidmi a najít své místo v jejich společnosti. Na své cestě potkává různá zvířata, která mu pomáhají a učí ho, jak se přizpůsobit světu lidí, aniž by ztratil svou vlastní identitu. Film je plný akce, dobrodružství a nádherné přírody.

Dobrodružné filmy pro děti Kniha džunglí

Hledá se Nemo (2003)

Hledá se Nemo je klasický animovaný film od studia Pixar o malé rybce, která se ztratí v oceánu. Jeho otec se společně s novou kamarádkou Dory vydává na nebezpečnou cestu, aby ho našli. Film je plný barvitého podmořského světa, zábavy a emocí, což ho dělá nejoblíbenějším u dětí.

Hledá se Nemo

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Ztracený svět: Jurský park je dobrodružný film o skupině lidí, kteří se vydávají na nebezpečnou cestu na ostrov s dinosaury. Film je plný akce, nebezpečí a tajemství, což ho dělá skvělým filmem pro děti, které milují dinosaury a dobrodružství.

Jurský svět

Můj kamarád drak (2016)

Můj kamarád drak je fantastický film o chlapci jménem Pete, který se spřátelí s obřím zeleným drakem jménem Elliot. Společně prožívají dobrodružství v lesích Pacifického severozápadu a brání se před nebezpečím, které hrozí jejich přátelství. Film má nádhernou vizuální stránku a dojemný příběh, což ho dělá skvělou volbou pro rodinnou zábavu.

Dobrodružné filmy pro děti

Kocour v botách (2011)

Kocour v botách je animovaný dobrodružný film pro děti, který byl vydán v roce 2011. Příběh se točí kolem oblíbené postavy z filmové série Shrek – Kocoura v botách. V tomto filmu Kocour v botách prožívá své vlastní dobrodružství, které ho zavede do tajemného světa zlodějů a banditů. Kocour tentokrát musí vyřešit intriku a získat kouzelnou fazoli, aby zachránil svět. Samozřejmě, jako v každém Shrekovském filmu, film obsahuje spoustu humoru a překvapení, které zaujmou děti i dospělé diváky.

Kocour v botách

Všechny tyto dobrodružné filmy jsou skvělou volbou pro děti, které milují dobrodružství, tajemství a napětí. Každý film má svůj jedinečný příběh, který je vhodný pro různé věkové skupiny dětí. Bez ohledu na to, zda jsou děti fanoušky fantasy, dobrodružství, zvířat nebo dinosaurusů, v této seznamu určitě najdou film, který je bude bavit.

Takže pokud hledáte nějaké skvělé filmy pro vaše děti, které je budou bavit a zároveň i bude mít nějakou výchovnou hodnotu, zvažte některý z výše zmíněných filmů. Vaše děti si užijí zábavu a dobrodružství, zatímco vy si můžete být jisti, že sledují kvalitní a vhodné filmy.

V mém minulém článku si přečtěte, jaké jsou nejlepší animované filmy všech dob.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
1
Užitečné
0
Super
1
Nic moc
0
Trapas
1
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura