InternetNezařazené

Znáte nejlepší animované filmy všech dob?

Chcete se podívat na nějaký “animák”? Animované filmy se staly velice populárním žánrem v oblasti filmu, který oslovuje všechny věkové kategorie. Pokud si myslíte, že animované filmy jsou jen pro děti, tak jste na omylu. V tomto článku se dozvíte, jaké jsou nejlepší animované filmy všech dob pro dospělé, ale samozřejmě i pro celé rodiny s dětmi.

Sledování animáků
Sledování animáků

Animované filmy pro celou rodinu

 1. Příběh hraček (1995)
  Známý příběh hraček je prvním vytvořeným animovaným filmem, který oslovuje diváky všech věkových kategorií. Hlavními hrdiny jsou samozřejmě hračky, které zažívají nejrůznější dobrodružství.
 2. Lví král (1994)
  Tento animovaný film, plný emocí a dojemných okamžiků, vypráví příběh o mladém lvu Simbovi. Mladý nástupce trůnu se snaží najít své místo v afrických savanách. Po svém otci, Mufasovi, se stává králem. Film je velice populární mezi diváky jakékoliv věkové kategorie.
 3. Vzhůru do oblak (2009)
  Vzhůru do oblak, originálním názvem Up, je americký animovaný film produkovaný v Pixar Animation Studios. Dojemný příběh pojednává o starém muži, který si plní svůj dávný sen a vydává se na dobrodružnou cestu. Film je plný humoru, dojemných okamžiků a krásných animovaných krajin, jejichž shlédnutím se dostanete na samotnou dobrodružnou cestu.
 4. Hledá se Nemo (2003)
  Hlavním hrdinou animovaného příběhu je rybka Nemo, která hledá cestu zpět ke svému otci. Tento film je plný humoru a napětí. Současně nám příběh ukazuje, jak důležité je rodinné pouto, přátelství a láska.
 5. Úžasňákovi (2004)
  Hlavními hrdiny tohoto animovaného filmu jsou členové rodiny superhrdinů, kteří se snaží žít stejně, jako normální lidé bez superschopností. Prožijte se superhrdiny jejich emoce, zatímco bojují proti zlu.
 6. Kráska a zvíře (1991)
  Kráska a zvíře je animovaný film z roku 1991 režisérů Kirka Wise a Garyho Trusdala, který zpracovává námět pocházející ze starofrancouzské pohádky. Příběh doprovází v hlavní roli princezna Bella, která se zamiluje do zvířete a pomáhá mu se stát opět člověkem. Při sledování animovaného filmu Vás doprovází nádherná hudba a emocionální okamžiky, láska a napětí.
Beauty and the beast
Kráska a zvíře

Animované filmy pro dospělé

V následujících řádcích je několik dalších animovaných filmů, které jsou určeny pro dospělé publikum.

 1. Cesta do fantazie (2001)
  Cesta do fantazie, neboli Spirited away, je japonský animovaný film režiséra Hayaa Miyazakiho. Tento film Vás zavede do světa fantastických postav a dobrodružství.
 2. Akira (1988)
  Akira je japonský cyberpunkový film, který se odehrává v postapokalyptickém světě v Tokiu v roce 2019. Tento film je plný akce, napětí a sci-fi prvků.
 3. Wall-E (2008)
  Wall-E, od společnosti Pixar, se zaměřuje na osudy robotického úklidového stroje, který zůstává sám na opuštěné Zemi. Tento film má silný environmentální a sociální odkaz.
 4. V for Vendetta
  Film režiséra Jamese McTeigue se zaměřuje na dobrodružství anonymního hrdiny, který bojuje proti totalitní vládě. Film je plný akce, napětí a politického podtextu.
 5. Persepolis (2007)
  Persepolis je francouzsko-iránský animovaný film, který se zaměřuje na příběh dívky Marjane, která vyrůstá v Iránu v době islámské revoluce. Film je emotivní a plný historických událostí.
 6. The Triplets of Belleville (2003)
  Jde o franzouský animovaný film, jehož hlavním hrdinou je stará babička a její pes. Snaží se najít svého uneseného vnuka. Ve filmu se objevuje poutavá hudba, tajemno a humor.
 7. Městečko South Park: Peklo na zemi (1999)
  Tento animovaný film je založen na stejnojmenné televizní show. Ve filmu se objevuje politický humor, kontroverzní témata a nadsázky, které jsou určené pro dospělé publikum.
 8. Batman a Fantom (1993)
  Příběh animovaného filmu se zaměřuje na dobrodružství slavného superhrdiny, Batmana. Napětí, akce a emoce uchvátí kohokoliv z dospělého publika.
Spirited away
Cesta do fantazie (Spirited away)

Podívejte se, jaké jsou dobrodružné filmy z přírody nebo jaké jsou nejlepší krimi seriály.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Internet