Jak na ...

Jak jednoduše zjistit velikost prstenu?

Zjištění správné velikosti prstu pro vhodný prstýnek se může zdát jako pořádný oříšek zejména pro muže, kteří se chystají na jeden ze svých největších životních kroků, nebo jen chtějí tajně překvapit svou přítelkyni. Toto samozřejmě nemusí být dilema pouze pro muže, ale častěji se s ním setkáváme právě u nich. Proto je tento článek určený výhradně pro ně. Tedy jak zjistit velikost prstenu?

Co potřebujete ke zjištění velikosti?

Tato otázka je jednoduchá a složitá zároveň. Z té jednodušší stránky vám stačí krejčovský metr nebo pravítko a prst či prstýnek, z té složitější nápad. Jak k takovému nápadu dojít? Čtěte dále, tady máte pár tipů.

Velikost prstenu
Zdroj: https://www.olivie.cz/

Výpůjčka prstenu

Nosí žena, kterou chcete obdarovat, prsteny? Pokud ano, tajně si jeden z nich půjčte a přeměřte. Využijte situace, kdy se půjde např. osprchovat, nebo ji sami připravte vanu plnou pěnových bublinek pro relaxování (pokud je má ráda). Svlékněte z ní oblečení i se šperky a vyzvěte ji, ať si ve vaně odpočine. Uvidíte, jak bude ráda a vy si prstýnek mezitím přeměříte.

K přeměření konkrétního prstenu vám postačí obyčejné pravítko. Tím změřte vnitřní průměr, údaj si zaznamenejte a s odborníkem se už jednoduše domluvíte na prstýnku či prstenu.

Rodinná pomoc

Pokud Vaše milá prsteny nenosí nebo nesundává, zkuste se domluvit s její maminkou či sestrou a ty vám určitě rády pomohou. Máma se bez problému zjistí velikost jejího prstu se záminkou, že ji chce darovat svůj prstýnek nebo jí nový pořídit. Pak už vám jen předá potřebný údaj pro zlatnictví.

Kdybyste měl obavy a víte, že je Vaše partnerka tak trochu Sherlock, můžou jí její příbuzné darovat prsten i bez otázky na velikost. Kdyby obdarované neseděl, tak se upraví u odborníka a pak vás obeznámí se správným číslem. Navíc takto zjistíte i vkus Vaší partnerky, pokud si jim ještě nejste jistý.

Předčasný dárek

Pokud máte dostatek financí, můžete s ženou zajít do obchodu se šperky a pořídit ji předčasný dárek ve formě prstýnku třeba k výročí. Ona bude určitě mile překvapená a možná i pomyslí na zásnuby. Pokud je máte vážně v plánu, dejte ji prsten opravdu jen jako dárek k výročí. Žena tak na zásnuby zase zapomene.

Ve zlatnictví už máte zaznamenanou její velikost, tak můžete vybrat a nechat udělat ten pravý zásnubní. Žena to nebude očekávat a uvidíte, že bude opravdu štastná.

Zábavné rande

Pokud je Vaše polovička pro každou srandu, využijte příležitost k pobavení a zároveň Vašemu užitku. Vezměte ji na tržiště, kde určitě narazíte na stánky s různými ručně vyráběnými šperky. Zastavte se tam a pořiďte ji obyčejný prstýnek pro radost.

Můžete jí u toho z legrace říct, že se jedná o prstýnek, který jí má pomoct si zvyknout na pocit, že jednou bude mít ten pravý zásnubní, ale ještě si musí počkat. Nebo neříkejte nic a prostě ji jen kupte obyčejný prsten… Jen tak.

Takový druh šperku žena nebude nosit neustále, protože by si ho mohla třeba ve sprše zničit. Až ho sundá, máte šanci si přeměřit jeho velikost.

Mohl by Vás také zajímat článek, jak zjistit exekuci nebo návod na vánoční svícny.

Sledujte její prsty

Zkuste se zaměřit na její ruce, konkrétně prsty. Není třeba velikost prsteníčku podobná vašemu malíčku? Pokud ano, můžete zkusit v obchodě nechat udělat prsten podle vašeho prstu.

Žádné tajnosti

Existuje také možnost, že koupi prstenu tajit nechcete. To je ten nejjednodušší případ, protože pak už Vám stačí krejčovský metr, kdy si změříte vnější obvod ženina prstu a s tímto údajem zajdete pro prsten do zlatnictví.

Zásnuby
Zdroj: https://www.svetsvateb.cz/

Problém s velikostí prstenu se může zdát opravdu těžký. Přece jen se chcete strefit a udělat partnerce radost. Nezapomeňte ale, že i kdybyste se náhodou minuli, nic se neděje. V dnešní době vám velikosti prstenů ve zlatnictví jednoduše upraví. Můžete také sáhnout po nastavitelných prstenech.

Dobrých rad na zjištění správné velikosti prstenu není nikdy dost a existuje mnoho dalších způsobů. Hlavně se ničeho nebojte a nepanikařte při Vašem „velkém Dni D“.

Tip: Ke zmírnění stresu Vám může pomoct správné dýchání.

Uvidíte, že ať už budete mít správnou či nesprávnou velikost, Vaše partnerka bude štěstím bez sebe a jde tady především o ten okamžik plný romantické atmosféry a lásky.

Na závěr: Kolik by měl prsten stát?

Víte, kolik by měl například zásnubní prsten stát? Odborníci radí něco mezi 2-3 platy, ovšem v případě, že nemáte peněz na zbyt, tak se tímto pravidlem neřiďte. Je zbytečné si na zásnubní prsten brát nesmyslnou půjčku.

Jestli svoji drahou polovičku chcete opravdu obdarovat dražším kouskem, na který nemáte, tak si alespoň porovnejte dané spotřebitelské úvěry a vyberte tu nejvýhodnější půjčku. Divili byste se, jak moc se úroky u jednotlivých půjček liší a kolik můžete s výhodným úvěrem ušetřit.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Tereza Kubinová
Jsem studentka vysoké školy ekonomiky cestovního ruchu. Ráda se věnuji marketingovým činnostem v rámci práce, zejména psaní. Mezi mé záliby kromě výše zmíněného patří šmatlání po horách se svými psími parťáky, focení, pečení různých dobrot, ale i čtení nebo malování.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *