BydleníJak na ...Návod

7 Tipů: Jak zútulnit byt a domov?

Přestěhovali jste se do nového bytu, začínáte se zabydlovat, ale přesto nejste spokojeni? O sousedech ani nevíte, všude panuje přátelská atmosféra, výtah jezdí bez problémů, Váš byt je čistý a prostorný, ale Vám přesto něco chybí ke štěstí. Je třeba se zabydlet a zútulnit Váš nový domov k obrazu svému.

Jak docílit kouzla domova a zútulnit svůj byt?

Tuto otázku jsem si pokládala poslední měsíc po mém stěhování do nového bytu. A konečně se cítím doma. Zde je mých 7 tipů, jak toho dosáhnout. Některé mohou být subjektivní, ale to tak už u rad vycházejících z osobní zkušenosti prostě je.

1. Podlaha

Sjednocená a světlá podlaha prostor opticky zvětší

U ní všechno začíná. Máte v bytě po předchozím nájemníkovi starý koberec nebo parkety? Sama to znám. Správný výběr podlahy, materiálu a odstínu udělá divy. Já volila do interiéru šedou imitaci dřeva a mohu jedině doporučit.  Prostor se opticky zvětšil a dá se skvěle kombinovat s bílou. Pokud máte po předchozích nájemnících v bytě starý koberec, tak je asi ta správná chvíle koberec odstranit. Koberce jsou nehygienické a často drží různé pachy.

2. Barva stěn

Každý z nás má svou oblíbenou barvu. Existují psychologické studie, podle kterých jsou vhodné určité barvy do konkretních místností. Je dobré o nich vědět, ale přesto se vždy řiďte svými pocity. Já jsem daleko kreativnější, když mám možnost výhledu do krajiny nebo mám před sebou čistou bílou zeď s nápaditým obrazem. Na který, když se podívám, vždy naleznu něco nového a inspirativního, co mě podnítí k další práci a kreativitě.

3. Osvětlení

Je zde neuvěřitelný prostor pro Vaši fantazii. Osvětlení může celé místnosti dominovat a hrát hlavní roli nebo naopak být jen tím posledním kouskem, který vše doladí k dokonalosti. Ať už se bavíme o bodovém osvětlení, papírových lustrech či naprosto originálně zavěšených pouhých žárovkách, které navozují romantickou atmosféru.

4. Sjednocení prvků

Mám na mysli přetření zárubní a garnýží. Ačkoli se to může jevit jako zbytečnost, výsledek je opravdu znát. Ideální je mít všechny zárubně natřené stejnou barvou. Byt pak působí více sjednoceným dojmem. Pro sjednocení designu celého interiéru se nebojte využít služeb profesionálů a nechte si vypracovat návrhy bytu.

5. Renovace nábytku

Tento víkend jsem vyzkoušela a nedám na to dopustit. Starý jídelní stůl s lesklou vrchní deskou zde úplně nezapadal. Aby mi ladil i s postelí a komodou, rozhodla jsem se ho natřít bílou barvou. Celou místnost rozzářil a skvěle se u něj pracuje.

6. Závěsy

Třebaže má většina doma žaluzie, závěsy dokáží svou barvou místnost oživit, jemnější barvy zase dokreslí podtón celé místnosti. Za mě není nic hezčího, než ráno rozhrnout závěsy, otevřít okno a kochat se výhledem.

7. Květiny

Sladce růžové mini karafiáty v průhledné váze

Ať už řezané květiny ve váze nebo pokojové v květináčích. Vždy zajistí, že místnost vypadá útulněji a zabydleněji. Zbožňuji, když mám na svém pracovním stole vázu s pár řezanými květinami, které pokoj rozzáří a pro mě jsou poslední třešničkou na dortu, proč se tady cítit opravdu doma.

Pokud Vás tento článek zaujal, tak si určitě přečtěte také o tipech na digitální úklid nebo o tipech proti vráskám.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Bydlení