TěloZdraví

5 účinných tipů v boji proti vráskám

Jak vyhladit vrásky v obličeji? Na tuto otázku chce znát odpověď asi každá žena. Způsobů, jak se zbavit vrásek existuje celá řada od používání anti-age krémů, držení speciálních diet až po invazivní metody např. aplikace botulotoxinu. My si dnes ukážeme 5 neinvazivních metod, po kterých viditelně omládnete a vaše pleť bude hladká a zářivá.

1. Guasha masáž

Guasha (gvaša) je nejnovějším trendem v péči o pleť. Jedná se o nástroj, který vychází z tradiční čínské medicíny a používá se k masáži obličeje i celého těla. Guasha masáž spočívá v tom, že si pleť třete hladkým kamenem. Kámen je speciálně tvarovaný pro použití na kůži.

Výsledkem této procedury je:

 • zmírnění projevu vrásek
 • zpevnění kontur obličeje
 • rozproudění energie
 • odstranění toxinů

Změny jsou viditelné okamžitě. Guasha masáž vám vyhladí vrásky, zbaví otoků a zanechá pleť zářivou.

2. Face roller

Masážní váleček, který je vyroben z drahých kamenů působí na pleť při pravidelném používání opravdu blahodárně. Roller má na jednom konci větší kámen, který je určený k masáži čela, tváře, brady, krku a dekoltu. Druhý konec s menším kamenem je účinný při masáži očního okolí.

Výhody používání face rolleru:

 • vyrovnává tón pleti
 • zlepší elasticitu pokožky
 • snižuje otoky obličeje
 • zmírní tmavé kruhy pod očima
 • podporuje lymfatickou drenáž
 • zlepšuje krevní oběh
 • znásobuje účinnost sér, olejů a krémů na obličej

Pravidelným masírováním face rollerem dosáhnete omlazení pokožky a předejdete tvorbě nových vrásek. Vyzkoušejte dát roller pár minut před použitím do ledničky. Krásně tak rozproudíte krevní oběh.

3. Obličejová jóga

Obličejová jóga je bezesporu velmi účinná zbraň proti vráskám. Jde o zdravou alternativu botoxu a všech invazivních metod, protože funguje jako lifting.

Obličejová jóga je cvičení speciálních cviků, které posilují a uvolňují svaly obličeje, krku a dekoltu. Pravidelné provádění cviků působí preventivně proti vráskám, zvýrazní kontury obličeje a zbaví vás i dvojité brady. Výhodou je, že jí můžete provádět kdykoliv a kdekoliv a navíc je zcela zdarma.

4. Kolagen

Kolagen je bílkovina, která se nachází v kůži, šlachách, kostech a vazivu. Problém je, že tvorba kolagenu se již po 20. roce života začíná snižovat, až se zcela zastaví. To má za následek vznik vrásek a bolest kloubů a šlach. Kůže ztrácí elasticitu a schopnost udržet hydrataci. Je tedy potřeba dodat tělu kolagen zevnitř a podpořit tak jeho tvorbu.

Je vědecky prokázáno, že kolagen významně snižuje množství vrásek v obličeji, podporuje pružnost pokožky a celkově redukuje projevy stárnutí.

Na trhu je spousta doplňků stravy v podobě tablet, nebo rozpustného prášku, kterými dodáte tělu chybějící kolagen.

5. Spánek

Kvalitní spánek je základem krásné a zářivé pleti. Při spánku tělo regeneruje, uvolňuje melatonin, který mimo jiné povzbuzuje regenerační procesy v pleti. Když je spánek nekvalitní nebo nedostatečný, tělo produkuje málo melatoninu a poté je pleť povadlá, zašedlá, dehydratovaná, rozšiřují se póry a tvoří se vrásky.

Opět je vědecky dokázáno, že ženy, které lépe spí, mají pokožku viditelně pružnější a s méně vráskami.

Ideálně by měl člověk spát 8 hodin, v přirozeném rytmu, tedy mezi 22. hodinou večerní a 6. hodinou ranní a nejlépe v tmavé místnosti, pak se tvoří více melatoninu. Opravné a regenerační procesy kůže probíhají mezi půlnocí a 4. hodinou ranní. Před spaním je dobré vyvětrat a zatáhnout závěsy.

V boji proti vráskám je zapotřebí dodržovat také pár základních pravidel, jako je nestresovat se, pít dostatek vody, nejíst moc sladkostí, nekouřit a omezit alkohol.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Michaela
Baví mě vše o online marketingu a osobním seberozvoji. Mám ráda běh, golf a saunu. Jsem vášnivou jogínkou a cestovatelkou.

  Chci k tomu něco říci

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Více:Tělo