Kultura

Nejlepší romantické filmy a komedie všech dob!

Nejlepší romantické filmy všech dob by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Romantika totiž rozhodně není pro filmaře tou nejjednodušší disciplínou. Dobrý romantický film musí mít postavy, se kterými se divák ztotožní, aby mohl jejich příběh prožívat s nimi a skvělou, originální zápletku.

Nespadnout do klišé je těžké, když se snažíte ztvárnit něco, co prožívají všichni. Pokud už vás nebaví seriály a máte chuť na trochu té romantiky, zkuste nějaký z výběru nejlepších romantických filmů všech dob. Tady je výběr nejlepších zahraničních romantických filmů. A pokud jste patrioti, co se kinematografie týče, podívejte se na naše tipy na nejlepší české filmy všech dob.

Nejlepší romantické komedie všech dob

Romantické komedie, ač jsou třeba nejlepší komedie všech dob, jsou žánrem, k němuž se moc lidí nehlásí. Cítíme se tak trochu provinile, když si jdeme do kina pro lístek na romantickou komedii, protože s sebou nese nálepku „slaďárna“. Ale to rozhodně neplatí v případě těchto titulů.

Navíc si je můžete pustit v pohodlí domova a tak se to nikdo nedozví. Jen žertujeme, za tyhle se stydět nemusíte! Přívěšek romantická komedie nebo rodinná komedie často dostávají tituly béčkové až céčkové kvality. Prvotřídní filmy si tímto žánrem nedovolí svůj film nazvat ani, že by do této kategorie opravdu patřil.

Láska nebeská

Láska nebeská se skládá z mnoha milostných příběhů, které dohromady vykouzlí nadprůměrně vtipný film. Odehrává se o Vánocích a pro spoustu lidí je to už taková americká vánoční klasika, kterou si o svátcích prostě musí pustit. Láska v tomto filmu způsobuje chaos, smutek, euforii… Zkrátka dělá lidem ze života horskou dráhu. Chcete se taky nechat svézt?

Pretty woman

Příběh prostitutky a milionáře, který si ji na týden najme, aby mu dělala doprovod, je už kultovní záležitostí. Je to velmi oddychový film, který vás zaručeně rozesměje a v závěru i rozněžní. Za zmínku stojí i film, který přišel do kin letos a hraje si s opačnou zápletkou. Láska tu vznikne mezi jednou z nejvlivnějších žen na světě a pisálkem bez práce. Pokud chcete zkusit něco současnějšího, film Srážka s láskou má od nás také palec nahoru.

Pretty woman i díky svému datu vzniku není žádným romantickým filmem pro teenagery, ale spíše pro ty dříve narozené.

Nejlepší romantické filmy všech dob - Pretty Woman
Pretty Woman – Julia Roberts a Richard Gere jsou ikonickým filmovým párem

500 dní se Summer

500 dní se Summer vypráví příběh reklamního textaře, který po celoživotním hledání konečně našel dívku svých snů. A nebo ne? Nenapravitelný snílek se zamiluje do moderní cyničky a prožívají spolu krásné, vtipné i strastiplné začátky vztahu. Je tu ale jeden háček – nic jako ideální žena, nebo ideální muž neexistuje. A právě úskalí idealizování si partnera je přesahem, který z filmu dělá tak výjimečnou romantickou komedii. 500 dní se Summer je velmi dobrým počinem filmařů, který dokáže nabídnout nejen vtip ale i silné emoce.

50x a stále poprvé

Pokud se chcete zasmát a zas tak moc nad tím vším nepřemýšlet, 50x a stále poprvé je film, který by vám mohl vyhovovat. Originální zápletka setkání dívky, která prožívá dokola jeden den a mužem, který ji kvůli tomu odmítá nemilovat, má své kouzlo. Humor, který vás ve filmu čeká je typicky americký, takže nečekejte nic moc rafinovaného, pohodlně se usaďte a smějte se.

Nejlepší romantická dramata všech dob

Dobrá romantická dramata se poznají tak, že o nich přemýšlíte ještě na cestě z kina a někdy si na ně vzpomenete i za pár týdnů. Nečekejte žádné akční dobrodružství, na to jsou tady Marvel filmy. Tyhle kousky jsou založené spíš na dialozích a vykreslení postav. Po jejich shlédnutí se cítíte hořkosladce a nutně si o tom potřebujete s někým povídat. Pokud tohle je to, co hledáte, máme pro vás skvělé tipy.

La La Land

Myslíte si, že muzikálům odzvonilo? Opak dokazuje oskarový La La Land z roku 2016. Emma Stone jako neúspěšná herečka, jazzový muzikant Ryan Gosling a hmatatelná chemie mezi nimi vás dostanou. Nenechte se zmást skvělými písničkami a velkolepými tanečními čísly, závěr filmu je silný a smutný. Každý si díky němu vybaví moment, kdy se musel někoho vzdát, ač nechtěl a možná, že vám ukápne i slza.

Věčný svit neposkvrněné mysli

Jim Carrey v poloze, ve které ho většina z nás nezná. On, osamělý, vážný introvert, potká excentrickou a temperamentní Clementine. Když se spolu rozejdou, Clementine se impulzivně rozhodne pro vymazání Joela ze své paměti na experimentální klinice. Představte si, že by tohle věda umožňovala i nám. Jaké by to asi mělo následky?

Nejlepší romantické filmy všech dob - Věčný svit neposkvrněné mysli
Věčný svit neposkvrněné mysli – Kate Winslet a Jim Carrey

Hvězdy nám nepřály

Podle knižní předlohy od Johna Greena byl natočen film o dvou mladých lidech, kteří se do sebe zamilovali mezitím co bojují s rakovinou. Ukazuje, že i v dnešní době chytrých telefonů a online seznamek se dá prožít milostný příběh. Ač je kniha určená pro teenagery, film si určitě užije každý, komu nevadí opuchlá oční víčka. Věřte nám a nenanášejte si řasenku. Pro jistotu. Příběh, ztvárnění a téma umírání ve velmi mladém věku dostane téměř každého.

Ztraceno v překladu

Dva cizinci v cizí zemi se mohou velmi jednoduše sblížit. To ukazuje film Ztraceno v překladu, který se odehrává v Japonsku. Nečekaná kombinace Bill Murray a Scarlett Johansson vytvoří jeden z nejuvěřitelnějších platonických románků, kterých jsme kdy na filmovém plátně byli svědky. Velmi laskavé dílo plné vtipných momentů, neobvyklých situací a hlavně plné pocitů, kterým budete věřit.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
5
Trapas
1

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura