Kultura

Nejlepší seriály po roce 2000

Hledáte zábavu na celý den, kdy nemáte co dělat? Nebo jen chcete na malý moment vypnout a nestíháte si pustit celý dlouhý film?

V obou případech jsou nejlepší volbou seriály se svým praktickým dělením do krátkých epizod zhlédnutelných při volné chvilce, a do kompletních sérií, které vás zabaví v den, kdy nemáte nic na práci a nudíte se. Ať seriály teprve objevujete nebo jste jejich dlouhodobým fanouškem, připravili jsme vám pro inspiraci seznam těch nejoblíbenějších od roku 2000.

Seriály dříve a po roce 2000

Každého jistě otravoval starý formát seriálů, kdy byly vysílané v televizi v pravidelný čas a nutily vás, abyste jim přizpůsobili své plány. Tomu je však nyní konec. Od roku 2000 se jejich provedení začalo měnit.

Prvním krokem bylo televizní opakování jednotlivých dílů a především s příchodem internetu nastala úplná revoluce. V dnešní době si můžete vybrat nejen na co, ale i kdy se budete dívat.

Velký podíl na rozšíření on-line sledování má americký Netflix, který nabízí obrovské množství filmů i seriálů. Pojďme se ale už podívat na ty, které si získaly v novém tisíciletí u diváků největší popularitu a které se budou zajisté líbit i vám.

Velký podíl na rozšíření on-line sledování má americký Netflix

Zábava na prvním místě

Stejně jako v předchozích letech, také po roce 2000 neodmyslitelně patří mezi TOP seriály komediální epizody, jež vás rozesmějí a zlepší vám den. K neúspěšnějším se řadí Teorie velkého třesku ze světa mladých fyziků postaveného do opozice běžných – byť na rozdíl od vědců sociálně obratných – lidí.

Mezi dalšími populárními sitcomy vás pobaví i Jak jsem poznal vaši matku, Dva a půl chlapa nebo 2 Socky.  Z kreslených seriálů si již žádný nezískal takovou oblibu, jako klasičtí Simpsonovi, přesto Americký táta či Rick and Morty patří mezi výrazné animáky, které rozhodně stojí za zhlédnutí. Každého milovníka bláznivých osudů a vtipných situací zaujme Jmenuji se Earl, jež vypráví příběh zlodějíčka a průšviháře, který se setká s karmou.

Drama od dávných dob až do dnešního dne

Po zajímavých typech na zábavu se podíváme naopak na dramatické zápletky a napínavé příběhy, u kterých s každým dalším dílem napjatě očekáváte, jaké bude pokračování. Od roku 2000 bylo natočeno v tomto duchu mnoho seriálů zasazených do různé doby.

Samozřejmostí je, že se přesně nedrží dějepisných faktů, to jim však na napínavosti a přiblížení atmosféry dané doby nijak neubírá. Pokud vás láká nejstarší historie, budou seriály Spartakus a Vikingové tím pravým pro vás a určitě vás osloví i o něco časově mladší Da Vinciho démoni.

Dramatu skvěle nahrává prostředí mocných rodů a intrik na jejich dvoře, čehož mistrovsky využily seriály Borgiové a Tudorovci. Do temné stránky dnešní doby plné manipulace s veřejným míněním, politikaření, ale i mnohem více nekalejších praktik, nás zase zavede Dům z karet.

Fantasy ve jménu hororů

Jednou z velice oblíbených kategorií je žánr sci-fi a fantasy, kde v posledních letech silně zapůsobily hororové příběhy. Typickým příkladem je American Horror Story, Lovci duchů nebo Živí mrtví.

Nenajdeme však u nich jen ty správné děsivé scény, ale i zajímavý příběh – mezi TOP seriály s napínavým dějem i fantasy prvky patří Hra o trůny vyprávějící dramatické zápletky z fiktivních kontinentů Západozemí a Essos nebo Ztraceni, jež zachycuje osud přeživších havárie na tajemném tropickém ostrově.

Do horních žebříčků popularity se také dostali Misfits: Zmetci – mladí delikventi odsouzení k veřejně prospěšným pracím, kteří byli po podivné bouři obdařeni nadpřirozenými schopnostmi. Jako fantasy s klasickými prvky pro tento žánr pak nelze zapomenout na oblíbené Upíří deníky.

Od vyšetřovatelů až po vrahy

Seriály z konkrétního pracovního prostředí byly vždy oblíbené a jinak tomu není ani po roce 2000. Jak dokazuje Dr. House nebo Chirurgové, nemocnice se zajímavými, realistickými případy a s výraznými osobnostmi zkrátka boduje.

Neméně úspěšné pak byly kriminální seriály, mezi nimiž lze uvést populární série jako Sherlock, Mentalista a Sběratelé kostí. Na pomezí mezi policisty a stranou proti nim stojící jsou pak Hannibal nebo Dexter a přímo do prostředí drogového obchodu nás zavede Perníkový táta.

Nejúspěšnější české seriály po roce 2000

Abychom nezůstávali jen u zahraničních tvůrců, podíváme se také na české seriály. Při tomto pojmu vás jistě napadne pravidelně vysílaná Ordinace v růžové zahradě a Ulice, které si na české scéně drží oblibu už od roku 2005.

Kromě nekonečných seriálů žánru mýdlových oper však v místní tvorbě najdeme i komedii a zábavu – takové seriály se při vysílání stávají ihned všeobecně známým hitem.

Jako příklad lze uvést Comeback nebo novější Most! a za zmínku stojí určitě i humorný Okresní přebor. Ani mezi kriminálkami nejsme pozadu. Rapl a Kriminálka Anděl jsou důkazem, že můžeme směle konkurovat zahraniční.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Patrik
Zajímají mě všechna zákoutí digitálního marketingu, investice i osobní rozvoj. Spolupracuji v rámci konzultací na vybraných větších online projektech a také mám několik vlastních jako zijuspesne.cz nebo zakeri.cz.

1 Komentáře

  1. […] seriálu Rick a Morty, který se v posledních letech stává hitem obrazovek a patří mezi nejlepší seriály po roce 2000. Každý fanda tohoto animáku ví, co je portálová pistole nebo kolik je alternativních […]

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura