KulturaNezařazené

Rick a Morty: Zajímavosti o tomto fenoménu

Bláznivý, věčně opilý génius a jeho introvertní vnuk. To jsou hlavní postavy seriálu Rick a Morty, který se v posledních letech stává hitem obrazovek a patří mezi nejlepší seriály po roce 2000. Každý fanda tohoto animáku ví, co je portálová pistole nebo kolik je alternativních vesmírů. Víte ale, čím je inspirovaný vzhled mimozemšťanů nebo, kdo dabuje hlavní postavy? Níže v článku se dozvíte odpovědi.

Inspirace k tvorbě nejen Ricka a Mortyho

Úplně první verze seriálu vznikla jako parodie na film Návrat do budoucnosti. Chybělo málo a mohli jsme na obrazovkách vídat Doca a Martyho. Název i seriál nakonec tvůrci museli upravit, zejména kvůli obavám o autorská práva. A ať už tomu uvěříte nebo ne, původní verzi cenzurovali, než se mohla dostat k nám, divákům. A čím se tvůrci inspirovali při tvorbě mimozemšťanů? Odpověď je vulgární jako Rick sám – byli to primárně genitálie a exkrementy. Podobu posuďte sami.

Rick a Morty - zajímavosti o seriálu

Rick a Morty – kdo je jejich hlasem?

Bavíme se o originálním znění, které je pro většinu z nás neodmyslitelnou součástí seriálu. Rickovi i Mortymu v originálním znění propůjčuje hlas přímo jejich tvůrce – Justin Roiland. Vedení televize s tím původně nesouhlasilo ale Justin si dokázal prosadit svou a my mu za to děkujeme. Další zajímavostí k dabingu je, že Sarah Chalke, která je hlasem Beth, absolvovala konkurz po telefonu. A jak už nyní víme, úspěšně.

Navštívili Rick a Morty i jiné pořady?

Dalším, méně známým faktem je, že seriál je provázaný i s počiny jiných tvůrců. Pozorný divák si například mohl všimnout, že ve filmu Justice League se v pozadí objeví scéna právě z Ricka a Mortyho. Další jejich zastávkou je seriál Městečko záhad, kde jsou seriály provázané vzájemně. Ať už jsou to předměty, které v Městečku Záhad zmizí a objeví se u Ricka a Mortyho, nebo postavava z prvního zmíněného seriálu, která se objeví na obrazovce v jedné z epizod Ricka a Mortyho.

Narážky a urážky – do koho se ještě obuli?

Humoru tvůrce seriálu se ovšem nevyhnula řada dalších filmů a seriálů. Například způsob, jakým Rick vyslovuje slovo „bitch“ je odkazem na seriál Breaking Bad, konkrétně postavu Jesseho Pinkmana. Jako další můžeme zmínit například Planetu Opic, Počátek nebo Total Recall.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
1
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura