Jak na ...NávodZdraví

Jak na péči o přírodní nehty: Zdravé a jako od profesionála

Péče o přírodní nehty není nijak náročná ani složitá a jistě si každá žena prošla situací, kdy schovávala ruce do kapes nebo je zatínala v pěst. Může to být okusováním nehtů, které vám nyní rostou ve zvláštním tvaru, možná se vám tvoří záděry, nebo se jeden nehet zadrhl a byl kratší než ostatní nehty. Mít zkrátka krásné a upravené přírodní nehty je nejhezčí a nejpraktičtější varianta pro mnoho žen. Jak na to?

Tyto situace se ovšem stávají i mužům a není nijak neobvyklé, že ženy u mužů z velké části koukají na ruce a nehty jde o intuici, která ženě napoví zda muž o sebe pečuje. V tomto článku se dozvíte, jak o nehty správně pečovat a tím předejít někdy i bolestivým situacím.

Čisté ruce jsou základ

Je důležité si před samotným zásahem jakýmikoliv předměty řádně umýt ruce popřípadě vydezinfikovat nástroje a plochu, na které budete o nehty pečovat. Kvůli nechtěným bakteriím může na nehtu vzniknout zánět. Nehty si poté osušte papírovou utěrkou a připravte si veškeré potřebné nástroje. 

co potřebujeme na úpravu nehtů
Co potřebujeme na úpravu nehtů?

Potřebné nástroje a postup pro péči o přírodní nehty

Nelekejte se, nemusíte mít manikérskou výzbroj ale nějaké ty klasické nástroje využijete. 

  • Dezinfekce – dezinfikujte nejen ruce ale i samotné nástroje, které používáte abyste si opakovaným použitím nezanesli do rukou zánět.
  • Pusher, pomerančové dřívko – tímto nástrojem opatrně kůžičku zatlačíte natolik abyste se zbavili odumřelé kůžičky z povrchu nehtů. Pokud jste ještě nehty nezatlačovaly uvidíte, že se vám nehty vizuálně i prakticky protáhly.
  • Nůžky, kleštičky nebo ořezávač na kůžičku – kůžičku, která je zatlačená nyní musíte i zastřihnout a definitivně ji odstranit. Každému odpovídá něco jiného, pro začátečníky je nejvhodnější ořezávač, který povedete jedním tahem okolo nehtového lůžka, čímž odstraníte odumřelou kůžičku.
  • Pilník na přírodní nehet – pro každou úpravu nehtů se používá jiná hrubost pilníku. Nejspíš přemýšlíte nad skleněným pilníkem nebo pilníkem přibaleným v kosmetickém pouzdru, nejčastěji kovový, ale doporučuji pořídit pilník klasický papírový či pěnový o hrubosti 240. Pilníkem si můžete vypilovat tvar nehtu, se kterým budete spokojena.
  • Olejíček na kůžičku – doporučuji pořízení olejíčku, který vaší kůžičce dodá potřebné vitamíny. Vybírat můžete z řady vůní a s různým složením vitamínů dle potřeb. Olejíček aplikujte 1-2x týdně.

Péče o ruce nezabere déle než hodinu a postupem času se bude zkracovat. Tento proces je vhodné opakovat každé dva týdny ale není to podmínka určitě je možná úprava nehtů i jednou měsíčně a stále budou nehty vypadat skvěle a zdravě. Pokud nosíte gelové nehty, můžete si přečíst, jak umělé nehty stáhnout.

Přibližná pořizovací hodnota pro péči o přirodní nehty

Pořizovací cena není nijak vysoká, pro přehled zde přikládám tabulku s veškerými cenami ale samozřejmě se ceny budou lišit podle kvality výrobků. Je mnoho e-shopů, kde naleznete veškeré potřebné nástroje. Levnějším e-shopem je například enni-nails nebo nani nails.

DesinfekceDezinfekce na nástroje a povrchy pro úpravu přírodních nehtů130,- Kč
PusherPusher na úpravu přírodních nehtů150,- Kč
Pomerančové dřívkoPomerančové dřívko pro úpravu přírodních nehtů5,- Kč
Kleštičky na kůžičkuKleštičky na úpravu přírodních nehtů100,- Kč
Ořezávač kůžičkyZastřihovač na úpravu přírodních nehtů15,- Kč
Pilník na přírodní nehty 240Pilník na přírodní nehty15,- Kč
Olejíček na kůžičkuOlejíček na nehty s vitamíny70,- Kč
Orientační ceník pro pořízení nástrojů k úpravě přírodních nehtů

Pořízení nehtové kosmetiky je prvním krokem pro krásné a zdravé nehty. Jak o své nehty pečujete? Raději ruce svěříte odborníkům nebo si uděláte chvilku pro sebe a ruce si upravíte k obrazu svému? 

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
1
HankaH
Jsem maminkou dvouleté dcery a když jsem byla na rodičovské dovolené, začínala jsem psát články. Nyní jsem se rozhodla se v této oblasti rozvíjet a vzdělávat. Mám ráda procházky, dobré jídlo, vaření a zvířata.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *