Tělo

Recenze trvalé laserové epilace: Stojí vám za to?

Na jedné straně trvalá laserová epilace. Na té druhé žiletky, depilátory, epilátory, vosky, pásky, cukrové pasty, depilační krémy. Jejich výrobci slibují dokonale hladkou pokožku: rychle, bezbolestně, levně. Jestliže ale máte citlivou pokožku, zní to skoro jako výsměch. Nebylo už by vhodnější alespoň nelhat a citovat na výrobku Churchilla? Ten totiž v květnu 1940 řekl: „Nemohu vám slíbit nic než krev, pot a slzy.“

Proč trvalá laserová epilace?

Churchill mluvil o druhé světové válce, vy jste ale na bojišti taky. Se svými vlastními chloupky. Nová žiletka, vydezinfikovaná. Pravidelná návštěva v salónu, bolestivá. A drahá. Nebo bojujete doma. Ještě, že když vám ta cukrová pasta ukápne, dá se rozpustit teplou vodou. Pokud tedy nemáte koberec, ideálně s dlouhým vlasem.

A když se chloupků konečně zbavíte, odejdou ve velkém stylu. Začervenání. Zarůstání. Pupínky. A druhý den můžete začít nanovo. Pokud jste se v textu výše našli, trvalá laserová epilace v salónu je nejspíš něco, nad čím už jste uvažovali. Taky vás ale nepochybně napadla otázka, jestli se vám taková investice vyplatí. Je opravdu trvalá? A jak moc bolí?

Můžete se chloupků zbavit natrvalo doma?

Teoreticky ano. Dnes už jsou IPL epilátory poměrně rozšířené. Firmy jako Philips, Braun anebo Remington inzerují až několik měsíců hladké pokožky. S pravidelným udržováním tohoto stavu tak vlastně svým způsobem doopravdy můžete docílit trvalého efektu. Stačí se jen oholit, „opaprskovat“ a chloupky nemají šanci. Jenže v praxi je to mnohem víc individuální.

Do té míry, že kůže na vaší levé noze může zůstat hladká relativně dlouho, zatímco chloupky na pravé noze budou o něco tvrdohlavější. Stejně tak je možné i to, že vám chloupky nebude stačit oholit, ale budete je muset vytrhnout voskem nebo cukrovou pastou. IPL přístroj je zkrátka potřeba vyzkoušet doslova na vlastní kůži. Proto je cesta profesionální epilace vhodnější pro ty, kteří nechtějí riskovat, že s jednorázovou, ale i tak poměrně vysokou investicí šlápnou vedle.

Trvalá laserová epilace v salónu

Jde do tuhého. Pokud není vaše příjmení Kardashian nebo Bezos, nejspíš nad investicí do trvalého odstranění chloupků nemávnete rukou. Zvlášť pokud uvažujete nad většími plochami těla jako celé nohy nebo (nejspíš převážně u pánů) záda.

Zatímco domácí IPL přístroj je maličký a připomíná futuristickou zbraň, se kterou si můžete po ošetření hrát na Hana Sola, laser v salónu je poměrně hrozivě vyhlížející bedna. Liší se způsobem, jakým ovlivňují chloupky. Doma budete pulzním světlem (IPL — intenzivní pulzní světlo) růst chloupků zpomalovat.

Na druhé straně paprsek profesionálního laseru pronikne až do vlasového folikulu a prakticky kořínek chloupku zničí. Výsledkem je to nejtrvalejší odstranění chloupků, jaké lidstvo zná. Pokud neotěhotníte. V takovém případě se může stát, že rozbouřené hormony přivedou chloupky opět k životu.

Trvalá laserová epilace nohou v salónu

Kolik trvalá laserová epilace stojí?

Cena laserové epilace samozřejmě záleží na místě, které navštívíte, a části těla, kterou si přejete ošetřit. Jiné peníze vydá někdo, koho trápí knírek nad horním rtem, a někdo, kdo už si v životě nechce holit nohy. Řádově jde o tisíce. Kolik budete potřebovat sezení celkem, to vám dopředu nikdo neřekne. Připravte se ale na minimálně 4 až 5 návštěv.

Některé salóny a kliniky nicméně dělají to, že plnou cenu zaplatíte jen za základní počet ošetření, a pak se cena snižuje. Tipů, jak ušetřit peníze z výplaty, je mnoho. Zvlášť pokud vás bude motivovat vidina hladké pokožky po několika útrpných a neúspěšných pokusech.

Jak laserová epilace probíhá? (A bolí?)

Tak to má jiný grády.

Autorka textu během prvního ošetření svojí bikini oblasti

V porovnání s domácím IPL laserem, který téměř necítíte, se do vás ten profesionální celkem zakousne. Je možné, že narazíte na kliniku, kde se nad vámi smilují a dostanete chladící gel. Ten by měl nepříjemný pocit mírnit. Každopádně se nedá říct, že by celá procedura vyloženě bolela. Pokud autorka textu přežila ošetření v oblasti bikin i bez gelu, zvládnete vy jakoukoliv jinou oblast těla. I kdyby s trochu zatnutými zuby.

Kliniku možná opustíte s nepěknou kůží se zarudlými hrudkami. Nějakou tu hodinku se kůže ještě zlobí, trochu pálí a zůstává načervenalá. Přes den se ale postupně uklidní a druhý den už není prakticky nic poznat. Po úplně prvním sezení vám chloupky po pár dnech začnou vypadávat, a to ve velkém. Jestli se s chloupky trápíte už roky, určitě oceníte pocit, že jim můžete dát sbohem možná dokonce navěky.

Jaké má trvalá laserová epilace výsledky?

Prakticky od první návštěvy salónu nebo kliniky můžete pozorovat znatelný úbytek chloupků. Vysněnou hladkou pokožku si tím pádem užijete již v počátečních fázích epilačního procesu. Chloupky, které dorůstají, jsou také slabší a jemnější. Nezarůstají. Kůže je podrážděná maximálně pár hodin po ošetření. Pokud je pro vás neustálé zbavování se chloupků naprosté peklo, nezbývá než laserovou epilaci doporučit.

Je ale odstranění chloupků doopravdy trvalé? I zde bude reakce individuální. Může se stát, že vám postačí naprosté minimum ošetření. Nebo se vaše chloupky naopak nebudou chtít vzdát tak snadno. Nakonec ale podlehnou. Lepší a trvalejší varianta odstranění zkrátka neexistuje.

Výhody a nevýhody

Položte si otázku, nakolik vás chloupky trápí. Pokud byste si po každém pokusu se jich zbavit nejradši servali kůži z těla, nejspíš je na čase nad touto investicí vážně zauvažovat. Je třeba si uvědomit, že vaše kůže pravidelnými zásahy trpí a neustálé zarůstání chloupků může vést až k nevzhledným jizvám nebo tmavším místečkům. V konečném důsledku tudíž na laser nejspíš tak jako tak dojde.

Největší výhodou je intenzita, s jakou profesionální laser zasáhne vaše chloupky. Možná to bude znít až drasticky, ale prakticky vám je vypálí z těla — když ne napořád, tak alespoň na velmi dlouho. Dorůstající chloupky budou slabší, jemnější, méně viditelné. A zároveň se nemusíte bát, že něco pokazíte, protože celý úkon provádí školený profesionál.

Mezi nevýhody zcela jistě patří vyšší cena, jejíž celkovou hodnotu vám dopředu nikdo nebude schopen říct. Menší nevýhodu pak představuje bolest, kterou můžete během ošetření cítit. Zde ale záleží na klinice, kterou si vyberete, protože některé vám zajistí gel, který otupí vaše receptory bolesti.

Celkově ale nelze trvalou laserovou epilaci nedoporučit. Pokud vás chloupky dlouhodobě trápí, ale děsí vás vyšší cena, je čas se naučit, jak nejlépe spořit. Investice se vyplatí. Jedná se totiž o nejtrvalejší a nejúčinnější způsob, jak se chloupků zbavit.

Trvalá laserová epilace v salónu

9.5

Výhody
 • Po určitém množství návštěv již není třeba opakovat
 • Dorůstá jen úplné minimum chloupků
 • Dorůstající chloupky jsou slabé, jemné
 • Ošetření provádí kvalifikovaný profesionál
Nevýhody
 • Vyšší cena
 • Při ošetření některých citlivějších oblastí je možný zvýšený diskomfort

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Kristýna Suchá
Je mi 23 let, ale pořád si připadám na čerstvých 18. Pocházím z východních Čech, můj výskyt je však rozšířený i na Prahu. Miluju secesi, geopolitiku a Vánoce. Klidně i komerční. Nesnesu polévky a lidi, co v MHD otevírají okýnka, když je zapnutá klimatizace.

  Chci k tomu něco říci

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Více:Tělo