Nezařazené

Robotický vysavač – jeho výhody i nevýhody

Přijdete domů z práce a máte čistou podlahu. To je snad sen každého z nás. Robotický vysavač již není v dnešní době vzdálená budoucnost, když jsem se však ptala jeho uživatelů na spokojenost, odpovědi byly smíšené. Zvažujete koupi robotického vysavače? Udělejte si reálnou představu o tom, co od něj můžete čekat a kde jsou jeho úskalí.

Vysávat musí každý, no ne?

Když pomineme představu, že k nám každé úterý a pátek chodí pán či paní úklid, tak dojdeme k závěru, že vysávat musíme. Je prokázáno, že čistá domácnost přináší i čistou mysl. Dokáže robotický vysavač důkladně vysát vaši podlahu a ne i vaše nervy?

Co od robotického vysavače očekáváme?

  • Pohodlí – Jedná se o jeden z nejdůležitějších faktorů, proč si lidé pořizují robotický vysavač. Ušetří nám drahocenný čas a energii.
  • Design a konstrukce – Elegantní a kompaktní design, který mu umožňuje snadno se pohybovat po vašem domě. Jeho nízký profil umožňuje vysávání i pod nízkými nábytky a postelemi, což zajišťuje důkladný úklid.
  • Skladování – Už žádný velký, neskladný a nesamostatný spotřebič ve vaší domácnosti. Místo něj máte malého, krásného a soběstačného pomocníka, který ví, kde je jeho místo.
  • Vytírá – Robotický vysavač, který dokáže i vytírat, není pouhým snem, a některé modely toto umějí. Je důležité si však dát pozor, že ty levnější modely přejedou podlahu jen mokrým hadrem. Nakonec budete stejně muset vytřít sami.

Ups, něco je špatně, aneb robotický vysavač si dělá co chce.

  • Zmatený – „Jezdí po podlaze sem a tam, točí se v kruhu a je zmatený jako sáně v létě.“ To mi řekl jeden známý. Je to tím, že si koupil levný robotický vysavač a čekal velkou parádu za malé peníze. Vysavače v nižší finanční skupině totiž často neobsahují navigaci a neumí mapovat místnost.
  • Naráží do nábytku – Vysavače bez navigace a detektorů ten nábytek prostě „nevidí“. Mají však tělo přizpůsobené tak, aby se mohl od nábytku odrazit a vysávat dál. Dokud mu nedojde baterie.
  • Pouze hladké – Robotický vysavač má rád pouze hladké povrchy a pokud máte doma koberec s vysokým chlupem, raději ho na něj nepouštějte. Častý problém je, že se vysavač zamotá, ať už do koberce, do tkaniček, nebo do přezky od batohu. „Když před jeho vysávací akcí neuklidím překážky, musím za ním běhat a pomáhat mu se odmotat.“
  • NEdůslednost – Pozor, některé levné robotické vysavače jsou označeny jako doplňkové. To znamená, že pro důkladný úklid si budete muset občas povysávat sami.

Když si odmyslíme všudepřítomnou Mariah Carey a její hit „All I Want for Christmas Is You“, nebude nám to moc platné. Možná už vás nebaví každoroční tlak na čistou a vánočně vyzdobenou domácnost s hodnými dětmi jako z katalogu. Robotický vysavač může od dneška vysávat vaši podlahu každý den až do Vánoc. A vy? Můžete jít na vánoční večírek, do divadla, zahřát se do sauny, nebo se s dětmi proti vysavači spojit a zase udělat pekelný nepořádek.

Jak vybrat robotický vysavač?

Abyste našli ten správný spotřebič, doporučuje se aktivně prozkoumat co nejvíce recenzí na konkrétní model. Díky tomu si vytvoříte jasnou představu o tom, jaké vlastnosti od vysavače očekáváte, a zároveň určíte částku, kterou jste ochotni investovat. Není pravidlem, že čím vyšší cena, tím lepší výkon. Klíčové je mít na paměti, že robotický vysavač může být váš spolehlivým pomocníkem, který vám ulehčí váš život. Při výběru nezáleží pouze na ceně, ale také na schopnostech a praktičnosti, které přinese do vašeho domova. S důvěrou v technologii a nadějí na snazší každodenní úklid můžete najít ideálního společníka, který vám zpříjemní každý den.

0

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
KlaraMis
Klára na Korfu žijící snící, malující, píšící

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *