Cestování

10 tipů: Kam vyrazit do lázní v Česku?

České lázně jsou proslulé po celé Evropě a nabízejí nejen relaxaci a regeneraci, ale také léčbu různých zdravotních problémů. Jsou známé svými přírodními minerálními prameny a lázeňskými městy, která již po staletí lákají návštěvníky hledající relaxaci, načerpání nových sil a léčení. V tomto článku vám představíme několik nejlepších lázeňských míst v České republice, která jsou ideální pro vaše zdraví i vaši pohodu.

Karlovy Vary – Lázně III

Adresa: Mlýnské nábřeží 507/5, Karlovy Vary

Karlovy Vary jsou jednou z nejznámějších lázeňských destinací v České republice a také jedním z největších lázeňských měst v Evropě.

Byly založeny v roce 1370 Karlem IV. a od té doby se staly populárním místem pro lázeňskou léčbu a odpočinek. Během 18. a 19. století se zde začali stavět elegantní lázeňské domy a město se stalo oblíbeným místem pro šlechtu a známé osobnosti.

Jednou z nejznámějších procedur je pití minerálních vod, které jsou bohaté na minerály a jsou považovány za léčivé pro různé zdravotní problémy, jako jsou trávicí problémy, nemoci ledvin a močových cest. Dalšími lázeňskými procedurami jsou například koupele, inhalace, masáže, elektroléčba a mnoho dalších.

Karlovy Vary jsou také známé svou architekturou, která vychází z různých historických období. Město je plné krásných lázeňských domů, jako například Grandhotel Pupp, Alžbětiny lázně, Hotel Thermal a mnoho dalších. Tyto budovy jsou velmi populární u turistů, kteří se chtějí podívat na jejich krásné fasády i interiéry.

Lázně III jsou jedny z mnoha vysoce kvalitních lázní v Karlových Varech. Léčí se zde tradičními léčebnými metodami doplněnými o prvky moderní balneologie.

Lázně III
Lázně III. Zdroj: Commons.wikimedia.org

Mariánské Lázně

Adresa: Masarykova 22, Mariánské Lázně

Mariánské Lázně patří mezi vyhlášená lázeňská místa, která se nachází v západní části České republiky. Jsou známé svými přírodními minerálními prameny, malebnými parky a úžasnou architekturou. Především mají bohatou historii lázeňské kultury a po staletí jsou oblíbeným cílem návštěvníků hledajících kvalitní odpočinek.

Město nabízí řadu lázeňských procedur a terapií, včetně minerálních koupelí, bahenních zábalů a masáží. Návštěvníci si mohou užít také krásnou přírodu při procházkách po místních parcích a zahradách. Za návštěvu stojí také památky jako je oblíbená Kolonáda a Zpívající fontána.

Mariánské Lázně
Mariánské Lázně. Zdroj: Lecebnelazne.cz

Františkovy Lázně – Císařské lázně

Adresa: 5. května 154, Františkovy Lázně

Františkovy Lázně patří mezi půvabná lázeňská města ležící v západní části České republiky nedaleko hranic s Německem. Ve Františkových Lázních se nachází několik lázeňských domů, jako například věhlasné Císařské lázně.

Ty nechal v letech 1878 – 1890 vybudovat petrohradský milionář Anton Singer. Návštěvníci si zde mohou i v dnešní době užít tradiční slatinné koupele dle originální receptury.

Volný čas zde mohou trávit procházkami po místních parcích a zahradách. Krásné jsou Smetanovy sady a Zahrada slaných lázní, kde najdete slavnou sochu malého Františka.

Císařské lázně Františkovy Lázně
Císařské lázně. Zdroj: Frantiskovy-lazne.info

TIP! Jaké lázně navštívit v zahraničí?

Lázně Jáchymov

Adresa: T. G. Masaryka 415, Jáchymov

Jáchymovské termální vody jsou známé vysokou hladinou radonu, o kterém se uvádí, že má blahodárné účinky na různé zdravotní neduhy, zejména na onemocnění pohybového aparátu a dýchacích cest. Můžete si zde užít různé procedury a terapie, včetně minerálních koupelí, masáží a inhalací.

Volný čas můžete strávit v krásném prostředí Krušných hor a užít si nejrůznější outdoorové aktivity jako je pěší turistika, cyklistika a v zimních měsících lyžování.

Lázně Jáchymov
Lázně Jáchymov. Zdroj: Voscr.cz

Lázně Teplice

Adresa: Mlýnská 253/2, Teplice

Lázně Teplice jsou lázeňské město ležící v severní části České republiky. Město má dlouhou historii lázeňské kultury, která sahá až do římských dob a po staletí je oblíbeným cílem návštěvníků hledajících odpočinek.

Městské termální vody jsou bohaté na minerály a údajně mají různé léčebné vlastnosti, zejména při onemocněních pohybového aparátu a dýchacích cest.

V Teplicích stojí za návštěvu také historický zámek a barokní kostel sv. Jana Křtitele. Návštěvníci mohou také prozkoumat krásné městské parky a zahrady.

Ve městě se v průběhu roku koná řada akcí a festivalů, např. Mezinárodní filmový festival Teplice nebo tenisový turnaj Teplice Open.

Lázně Teplice
Lázně Teplice. Zdroj: Wellnesstour.cz

Lázně Luhačovice

Adresa: Lázeňské náměstí 436, Luhačovice

Toto lázeňské město známé svou pitnou kúrou a moderními lázeňskými procedurami se nachází v srdci krásných Bílých Karpat.

Místní termální vody mají vysoký obsah minerálních látek a k léčebným účelům se používají již více než 200 let. Návštěvníci si mohou užít řadu lázeňských procedur a terapií, jako jsou minerální koupele, masáže a inhalace, ale i různé wellness programy zaměřené na relaxaci, odbourání stresu a hubnutí.

Navštivte zde také Lázeňský festival Luhačovice, který oslavuje bohaté kulturní dědictví a tradice města.

Lázně Luhačovice
Lázně Luhačovice. Zdroj: Regiontourist.cz

Lázně Bělohrad

Adresa: Lázeňská 165, Lázně Bělohrad

Lázně Bělohrad jsou obklopeny krásnou přírodou Krkonoš a nabízí návštěvníkům klidný únik z dnešního rušného světa. Jejich návštěva je vhodná při onemocnění pohybového aparátu a dýchacích cest. Lázně nabízí minerální koupele, masáže a bahenních zábaly.

Kromě lázeňské nabídky nabízejí Lázně Bělohrad také řadu outdoorových aktivit, včetně pěší turistiky a cykloturistiky po malebné krajině a golfu na nedalekém golfovém hřišti. Ve městě se také nachází řada historických zajímavostí, jako je gotický kostel sv. Jakuba a barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Lázně Bělohrad
Lázně Bělohrad. Zdroj: Spa.cz

TIP! Připravte si doma zdravé, bylinné koupele.

Lázně Poděbrady

Adresa: Jiřího náměstí 39/15, Poděbrady 

Toto lázeňské město se nachází v blízkosti Prahy. Město leží na břehu řeky Labe a nabízí malebné prostředí pro návštěvníky hledající odpočinek a wellness.

Zabývají se především léčbou kardiovaskulárních a respiračních onemocněních. Návštěvníci si mohou užít řadu procedur a terapií v místních lázeňských zařízeních, včetně minerálních koupelí, masáží a inhalací.

V Poděbradech je také řada koncertů, výstav a komentované prohlídky historické architektury a pamětihodností města.

Lázně Poděbrady. Zdroj: Kudyznudy.cz

Konstantinovy Lázně

Adresa: Plzeňská 58, Konstantinovy Lázně

Konstantinovy Lázně jsou malé lázeňské město nacházející se v západní části České republiky v srdci Slavkovského lesa.

Místní termální vody jsou bohaté na minerály a mají řadu zdravotních výhod, zejména při onemocněních pohybového aparátu a trávení. Návštěvníci si mohou užít řadu procedur, včetně minerálních koupelí, masáží a bahenních zábalů.

Město je také domovem řady kulturních a historických zajímavostí, jako je barokní kostel sv. Máří Magdaleny a historický zámek Konstantinovy Lázně.

Konstantinovy Lázně navíc během roku hostí řadu akcí a festivalů, jako je Mezinárodní folklorní festival nebo Festival vína.

Konstantinovy Lázně
Konstantinovy lázně. Zdroj: Tuzemska-dovolena.cz

Janské Lázně

Adresa: Náměstí Svobody 272, Jánské Lázně

Jánské Lázně se nachází v Krkonoších a jsou známé svými minerálními prameny a řadou sportovních aktivit v zimě i v létě.

Návštěvu těchto lázní je dobré zvolit, pokud vás trápí onemocnění pohybového aparátu a dýchacích cest. V nabídce je řada lázeňských procedur, včetně minerálních koupelí, masáží a inhalací.

Jánské Lázně nabízejí také řadu outdoorových aktivit, včetně pěší turistiky a cyklistiky malebnou krajinou, v zimě lyžování a snowboardingu a golfu na nedalekém golfovém hřišti.

Jánské Lázně
Jánské Lázně. Zdroj: Janskelazne.com

Lze říci, že Česká republika je domovem řady krásných a historických lázeňských měst, která návštěvníkům nabízejí řadu léčebných a relaxačních zážitků. Ať už hledáte přírodní minerální prameny, léčebné procedury nebo outdoorové aktivity, v České republice je nespočet lázeňských míst, které vám budou vyhovovat.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *