Jak na ...Návod

3 Tipy, jak na vlnité vlasy přes noc

Vlnité vlasy jsou vždy elegantní a působí dojmem přírodní krásy. Pokud se vám líbí tento styl, ale nechcete trávit hodiny před zrcadlem s kulmováním nebo využitím horkých stylingových nástrojů, máme pro vás skvělé zprávy! Existuje několik jednoduchých triků, jak docílit vlnitých vlasů přes noc. Přečtěte si následující tři tipy a vyzkoušejte je při dalším spaní.

Zapletené vlasy

Jedním z nejstarších a nejspolehlivějších triků na vlnité vlasy je zapletení vlasů přes noc. Po umytí vlasů nechte vlasy přirozeně proschnout nebo je jemně vysušte ručníkem. Poté rozčešte vlasy a rozdělte je do dvou částí. Uchopte jednu část vlasů a začněte ji plést do copu. Opakujte tento krok s druhou částí vlasů. Pokud máte kratší vlasy, můžete zkusit více copů. Až budete mít obě části vlasů spletené do copů, stačí je upevnit gumičkami na koncích. V noci spěte se spletenými copánky a ráno si je rozpleťte. Budete mít překvapivě vlnité vlasy bez jakéhokoli tepla nebo úsilí.

Scrunching (zvlnění)

Další způsob, jak na vlnité vlasy přes noc, je metoda nazývaná „scrunching“ neboli zvlnění. Po umytí vlasů naneste na ně vhodný produkt pro vlnité vlasy, jako je například pěna nebo sprej pro vlny. Poté se o ně postupně starále pečlivě zvlněte prsty směrem k pokožce hlavy. Přitom stlačujte vlasy až k pokožce a vytvářejte malé scrunchy pohyby. Tímto způsobem vytvoříte vlnitou strukturu ve vlasech. Po aplikaci produktu a zvlnění nechte vlasy přirozeně uschnout a jděte si klidně lehnout. Ráno si pouze rozčešte vlasy prsty nebo velmi širokým hřebenem a máte hotovo!

Sock Curls (vlny s ponožkou)

Tento trik vyžaduje jednu čistou ponožku, kterou máte po ruce. Nejprve si umyjte vlasy a nechte je částečně proschnout. Poté rozčešte vlasy a rozdělte je na několik menších sekcí. Otočte ponožku do podoby válce a začněte s první sekcí vlasů. Uchopte malý pramen vlasů a začněte ho zavíjet kolem ponožky směrem ke kořínkům. Pokračujte zavíjením dalších pramenů vlasů a pevně přidržujte ponožku na koncích. Opakujte tento postup se všemi sekcemi vlasů.

Až budou všechny vlasy zapletené kolem ponožky, upevněte ji gumičkou nebo klipem na konec. Poté si jemně přejděte prsty přes vlasy, abyste uvolnili případné příliš pevně zavíjené části. Nyní si jděte lehnout a spěte s ponožkou ve vlasech.

Ráno si opatrně sundejte ponožku a rozčešte vlasy prsty. Uvidíte, že máte krásně vlnité vlasy. Pokud chcete, můžete je ještě jemně rozdělit prsty a přidat trochu textury.

Každý typ vlasů reaguje jinak na předešlé techniky. Některé vlasy mohou být přirozeně více náchylné k vlnitosti, zatímco jiné mohou vyžadovat trochu více tréninku. Experimentujte s různými metodami a najděte ten správný způsob, jak dosáhnout požadovaného vlnitého vzhledu pro vaše vlasy.

Vyzkoušejte tyto tři jednoduché tipy a přesvědčte se sami, jak snadno můžete dosáhnout vlnitých vlasů přes noc. Buďte trpěliví a nebojte se experimentovat s různými technikami. Ať už se rozhodnete pro pletení vlasů, scrunching nebo sock curls, věřím, že se vám podaří dosáhnout krásných vlnitých vlasů, které vám vydrží po celý den.

Inspirujte se i následujícími články:

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *