Kultura

Nejlepší romantické filmy z devadesátek

Jaké jsou nejlepší romantické filmy z devadesátek? Nechte se vtáhnout do hřejivých romantických příběhů v podání ikonických herců.

Pokud se podíváte na žebříčky nejlepších romantických filmů z devadesátek, tak Vám snad všude vyskočí jako první Titanic a hned za ním Pretty Woman. Kvalita těchto filmů je úžasná, ale všichni je známe. Nejspíš nehledáte článek o nejlepších romantických filmech z devadesátek, abyste se dozvěděli, ať se podíváte na Titanic. Chcete najít něco jiného. Něco co jste ještě neviděli, že? Proto jsem Vám sepsala za mě nejlepší devadesátkové romantiky, které ne každý zná, jako právě Titanic. Soudím podle svých kamarádek, kterým jsem tyto filmy pustila a byly odvařené z toho, že takový skvost neviděly dříve.

Notting hill

Pokud máte rádi romantické filmy, které vás rozesmějí, zahřejí u srdíčka a dodají Vám láskyplně naději, pak je Notting Hill film pro Vás. Tento snímek vyniká svou skvělou hereckou obsazeností, vtipnými dialogy a nádherným londýnským prostředím, které je také jedním z hlavních protagonistů filmu.

Notting Hill je příběh o vztahu mezi obyčejným knihkupcem Williem a slavnou herečkou Annou, která se odehrává v romantické čtvrti Londýna. Film vás vtáhne do světa slávy, tisku a křehkého vztahu mezi dvěma lidmi z naprosto rozdílných světů. Hugh Grant a Julia Roberts vyjímečně sehráli společné scény plné emocí, humoru a přirozenosti. Nezapomenutelná je také píseň „She“ od Elvise Costella, která je úzce spjata s filmem a poskytuje mu nezapomenutelnou atmosféru.

Notting hill

Svatba mého nejlepšího přítele

Film My Best Friend’s Wedding je nezapomenutelnou klasickou romantickou komedií, která se odehrává v chicagském prostředí. Příběh se točí okolo Julianne, úspěšné food kritičky, která si uvědomí, že je stále zamilovaná do svého nejlepšího přítele Michaela. S Michaelem si kdysi slíbili, že vezmou, pokud nebudou mít nikoho jiného do svých třiceti let. Když Julianne zjistí, že Michael se chystá oženit s jinou ženou, rozhodne se bojovat o jeho lásku.

Hlavní role obsadilo hvězdné trio, Julia Roberts, Cameron Diaz a Dermot Mulroney. Tito tři herci se dokázali skvěle vcítit do svých rolí. Film také vyniká skvělou hudbou, včetně hitu „I Say a Little Prayer“, která se stala ikonickou součástí tohoto filmu.

Romantické filmy
Romantické filmy

Seznamte se, Joe Black

Mezi nejlepší romantické filmy patří i toto romantické drama, které vyniká svým silným příběhem, výjimečným hereckým obsazením a neuvěřitelně emotivními scénami.

Příběh se točí okolo miliardáře Williama Parrishe, který je na vrcholu své kariéry, ale čelí nevyhnutelné smrti. Jeho život se změní, když se na jeho prahu objeví smrt, ztělesněná v krásné lidské podobě Joe Blacka. Joe nabízí Williamovi, že mu prodlouží život, pokud mu William pomůže poznat lidskou existenci a lásku. V tom se Joe zamiluje do Williamovy dcery Susan, což vede k nevyhnutelnému konfliktu.

Nechte se unést hereckými výkony Brada Pitta, Anthonyho Hopkinse a Claire Forlani. Za mě TOP film, nezapomenutelný příběh plný emocí.

Filmy
Romantika

Past na rodiče

Past na rodiče je klasickou romantickou komedií, která se zaměřuje na rodinné vztahy a setkání dvojčat, kteří se rozešli po rozvodu svých rodičů. Film se odehrává v USA a vyniká svým vtipem, energií a neuvěřitelně působivým hereckým obsazením.

Příběh se točí kolem dvou dívek, Annie a Halley, které se setkají v letním táboře a zjistí, že jsou dvojčata, která byla rozdělena po rozvodu jejich rodičů. Snaží se tedy své rodiče zpět dohromady spojit a ukázat jim, že stále mají k sobě něco cítí. Nicméně, jak se snaží svoje rodiče spojit, také se učí více o sobě a navzájem si pomáhají v osobních krizích.

Filmy
Filmy

Bezmocná (Clueless)

Clueless je klasickou teen komedií z 90. let, která se stala kultovním filmem a dodnes je velmi oblíbená mezi fanoušky. Film se odehrává v Beverly Hills a sleduje příběh dívky jménem Cher, která má všechno, co si může přát – peníze, módní styl a popularitu na škole.

Cher je typickou princeznou, která se snaží zlepšit životy lidí kolem sebe, ale občas se trochu zaplete do svých vlastních problémů. V průběhu filmu se snaží pomoci nové studentce z Indie, učí se, jak se naučit být skromnější a zlepšit své vztahy s ostatními lidmi.

Velkou součástí filmu jsou ikonické módní stylizace. Film se stal módním hitem a dodnes je zdrojem inspirace pro mnoho lidí. Herecké obsazení, včetně hvězdy Alicie Silverstone, je také vynikající a pomáhá filmu vytvořit skvělou atmosféru.

Romantické filmy

Magická posedlost

Magická posedlost je kouzelnický romantický film z roku 1998, který se odehrává v malém městě v Massachusetts. Film sleduje příběh sester Sally a Gillian Owens, které pocházejí z rodiny čarodějek a vyrůstaly u své tety. Sally je vdaná a má děti, zatímco Gillian je nezávislá a nerozvážná. Jedním z nejlepších aspektů filmu je jeho temná atmosféra, která se dokonale prolíná s romantickou zápletkou a kouzelnickými prvky. Výkon hereckého obsazení je vynikající, zejména Sandra Bullock a Nicole Kidman jako sestry Owensovy.

Magická posedlost
Magická posedlost

Duch

Mezi nádherné romantické filmy patří i film Duch. Je to skvělý film pro fanoušky romantiky, mysteriózních příběhů a nadpřirozena. Film nabízí nádhernou a emotivní lásku mezi Samem a Molly, která se protahuje přes hranice života a smrti

Film se stal velkým hitem a získal mnoho ocenění, včetně dvou Oscarů. Příběh sleduje Sama Wheata, který je brutálně zavražděn a jako duch zůstává na zemi, aby chránil svou přítelkyni Molly a zjistil pravdu o své smrti. Při tom mu pomáhá médium Oda Mae Brown, která je jediná, kdo s ním může komunikovat.

Jedním z nejlepších prvků tohoto filmu je jeho silné herecké obsazení, zejména výkon Patricka Swayzeho a Demi Moore. Film také nabízí skvělé výkony Whoopi Goldberg v roli média, což jí vyneslo Oscara za nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Nejlepší
Duch

Přečtěte si můj minulý článek o tom, jaké jsou nejstrašidelnější horory nebo na nejlepší francouzské komedie všech dob.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
1
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura