Kultura

TOP 10: Nejstrašidelnější horory, kdy se budete opravdu bát

Chcete se podívat na nejstrašidelnější horory, u kterých se budete opravdu bát? Následující horory jsou považovány za jedny z nejstrašidelnějších hororových filmů, které kdy byly vytvořeny. Pokud hledáte napětí, strach a adrenalin, tak při shlédnutí následujících filmů budete více než uspokojení. Uvědomte si, že tyto filmy jsou extrémně děsivé a rozhodně nejsou pro slabší povahy.

Nejstrašidelnější horory

V následujících řádcích se dozvíte, jaké jsou nejstrašidelnější horory.

Vymítač ďábla (1973)

Tento film se zaměřuje na exorcismus dívky jménem Regan, která je posedlá démonem. Jde o klasický horor, který je známý pro své výkony a děsivou atmosféru. Řadí se mezi nejstrašidelnější horory.
Film Vymítač ďábla je kultovní hororový snímek z roku 1973, který byl natočen podle stejnojmenného románu od Williama Petera Blattyho.

Jedna zajímavost o filmu Vymítač ďábla je ta, že obsazení rolí bylo pro herce velmi náročné a mnohdy nebezpečné. Herečka Linda Blair, která ztvárnila roli dívky Regan, se při natáčení několikrát zranila. Například ve scéně, kde ji tlačil hydraulický vysouvací pult, kterým byly simulovány její prudké pohyby.

Další zajímavostí je, že film se setkal s velkou kritikou ze strany církve a náboženských skupin. Mnozí kritici označovali film za „nebezpečný“ a „satanistický“.Na druhou stranu se film stal jedním z nejúspěšnějších hororů v historii, vydělal více než 400 milionů dolarů a získal řadu nominací a ocenění.

Film se stal kultovním dílem a inspiroval řadu dalších hororových filmů, knih a televizních seriálů. Je to jedno z nejděsivějších děl hororového žánru a stále si udržuje svou popularitu a vliv i po více než padesáti letech od svého vydání

Vymítač ďábla
Vymítač ďábla

Záhada Blair Witch (1999)

Film pojednává o skupině lidí, kteří se snaží najít tajemnou Blair Witch. Film je natočen v „found footage“ stylu, což znamená, že se zdá být skutečným záznamem. Horor byl natočen s velmi nízkým rozpočtem a mnoho záběrů bylo vytvořeno amatérskou kamerou. Film se stal velmi populárním a byl velmi ziskový i přes vysoké náklady na jeho produkci.

Nejstrašidelnější horory
Záhada Blair Witch

TO (2017)

„TO“ (v originále „IT“) je adaptací hororového románu od Stephena Kinga, který vyšel poprvé v roce 1986. Následně byl román několikrát adaptován do filmové a televizní podoby. Nejznámější adaptací je filmová verze z roku 2017 a její pokračování z roku 2019. Ve filmech se objevuje záhadná ikonická postava zvaná Pennywise, což je klaun lovící děti.

Ve filmu z roku 2017, který se natáčel v Torontu, využili největší filmovou vodní nádrž na světě. Voda v nádrži byla neuvěřitelně čistá, protože byla ošetřena speciálním filtrem. Oba filmy, z roku 2017 a 2019, obsahují odkazy na Kingovy další díla, například na knihu „To“ se odkazuje v knize „Štěnice“ a v prvním filmu se v záběru objeví plakát na Kingovu knihu „Cujo“.

Nejstrašidelnější horory- IT
TO

Děsivé dědictví (2018)

Příběh filmu pojednává o rodině, která se potýká s tragickou ztrátou a následnými paranormálními událostmi. Film se natáčel v Utahu na jednom místě – v domě, aby se diváci při sledování hororu cítili stejně uvězněni jako postavy filmu. Režisér Aster také čerpal inspiraci z vlastních osobních zážitků a ze zkušeností s utrpením po ztrátě blízké osoby. Aster vyjádřil naději, že diváci budou film vnímat ne jen jako film o démonické posedlosti, ale i jako skutečný emocionální zážitek.

Děsivé dědictví- nejstrašidelnější filmy
Děsivé dědictví

Osvícení (1980)

Tento film, založený na stejnojmenné knize od Stephena Kinga, sleduje Jacka Torrance, který zešílel během pobytu v opuštěném hotelu s rodinou. Film je plný ikonických scén a hereckých výkonů Jacka Nicholsona.

Nejstrašidelnější filmy
Osvícení

Psycho (1960)

Tento film režiséra Alfreda Hitchcocka je považován za jeden z nejlepších hororů všech dob. Film sleduje události, které se odehrávají v motelu, jehož majitelka ovládá tajemné zlé síly. Horor obsahuje mnoho nezapomenutelných scén, včetně slavné sprchové scény. Ve slavné sprchové scéně bylo použito více než 70 různých kamerových úhlů.

Nejstrašidelnější horory
Psycho

Uteč (2017)

Horor Uteč, od režiséra Jordana Peelea, sleduje osudy mladého afroamerického muže. Tento hororový film z roku 2017 se zaměřuje na téma rasové diskriminace a kulturního dědictví v americké společnosti.

Jedna zajímavost o filmu Uteč je, že při jeho uvedení v Číně byla změněna jeho plakátová kampaň. Na původních plakátech se nacházel obrázek hlavního protagonisty, který držel fotografii své přítelkyně. V čínské verzi plakátu však fotografii odstranili, což podle kritiků ukazuje přístup Číny k mezirasovým vztahům a rasovému vědomí.

Další zajímavostí je, že film získal čtyři nominace na cenu Oscar v roce 2018, včetně nominace na nejlepší film a nejlepší režii pro Jordana Peeleho. Peele se stal prvním afroamerickým scenáristou a režisérem, který získal nominaci na nejlepší režii a vyhrál cenu za nejlepší původní scénář.

Film Uteč získal komerční i kritický úspěch. Vydělal více než 250 milionů dolarů a dostali se mi pozitivního hodnocení od kritiků i diváků. Patří mezi nejstrašidelnější horory a je důležitým příspěvkem k diskusi o rasových vztazích v moderní společnosti.

Nejstrašidelnější horory
Uteč

V zajetí démonů (2013)

Jde o hororový film z roku 2013, napsaný a režírovaný Jamesem Wanem. V době natáčení měl James Wan v úmyslu vytvořit klasický hororový film s minimem kreve a násilí. Proto se spoléhal více na atmosféru a napětí než na vizuální efekty a speciální efekty.

Příběhem Vás provádí manželé Warrenovy, kteří se snaží pomoci rodině Perronů, potýkající se s temnými silami. Film se inspiroval skutečným případem rodiny Perronů, kteří žili v opuštěném domě ve státě Rhode Island a tvrdili, že je pronásledují zlé síly. Ponořte se do silné děsivé atmosféry. Film se snaží vytvořit silnou atmosféru a obsahuje mnoho děsivých scén.

Herečka Lili Taylor, která ztvárnila Carolyn Perronovou, trávila hodně času s rodinou Perronů, aby se připravila na svou roli. Toto setkání ji silně ovlivnilo a řekla, že to byla jedna z nejintenzivnějších zkušeností, které kdy na natáčení zažila.

Nejstrašidelnější horory
V zajetí démonů

Babadook (2014)

Zmíněný australský film sleduje osudy matky samoživitelky, která bojuje s dětskými nočními můrami. Jaké jsou jejich osudy?

Nejstrašidelnější horory
Babadook

Zhasni a zemřeš (2016)

Hororový film „Zhasni a zemřeš“ (v originále „Hush“) z roku 2016 režíroval Mike Flanagan. Příběh pojednává o hluché spisovatelce, kterou pronásleduje v osamělém domě uprostřed lesa maskovaný zabiják. Kritici ocenili film velice pozitivně. Pozitivní jsou i recenze díky své napínavé atmosféře, vynikajícím hereckým výkonům a originálnímu konceptu.

Zajímavostí je, že režisér Mike Flanagan si ponechal jednu scénu z původního scénáře se slepými sestrami, kterou přidal do filmu „Haunting of Hill House“. Tato scéna se stala jednou z nejstrašidelnějších scén v seriálu. (Seriál Haunting of Hill House doporučuji všemi deseti, jako skvěle natočený strašidelný horor, který Vás uchvátí svým příběhem.)

Nejstrašidelnější horory
Zhasni a zemřeš

Přečtěte si mé minulé články o tom, jaké jsou nejlepší francouzské komedie nebo třeba jaké jsou nejlepší animované filmy pro děti i dospělé.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
5
Užitečné
8
Super
5
Nic moc
1
Trapas
3
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura