Jak na ...KulturaNávod

Vhodné dárky pro kluky 8-10 let

Sháníte dárky pro kluky? Kluci ve věku 8-10 let procházejí mnoha změnami, které ovlivňují jejich chování, zájmy a rysy. Chcete právě někoho takového obdarovat, ale nevíte o žádném vhodném dárku? Přečtěte si následující řádky, kde se dozvíte o typických zálibách chlapců v tomto věku a jaké jsou pro ně vhodné dárky. Darujte něco, co kluky 8-10 let baví, ovšem zároveň jim to rozvíjí jejich schopnosti!

Oslava 8 let- dárky pro kluky
Oslava

Typické zájmy kluků 8-10 let

Zde jsou některé typické vlastnosti a zájmy kluků v tomto věku:

 1. Kluci v tomto věku mají často zájem o sportování. Mnoho z nich začíná hrát ve školních nebo místních týmech například fotbal, basketbal, hokej a další.
 2. Hraní her je také populární u kluků v tomto věku. Především hraní deskových her, počítačových her nebo her na konzoli.
 3. Zájem o stavebnice a modelářství v tomto věku u chlapců stoupá. Mnoho z nich rádo staví modely letadel, lodí, automobilů nebo jiných vozidel.
 4. Další zálibou v tomto věku jsou akční filmy a hrdinové. Mnoho z nich má své oblíbené filmy a televizní seriály, jako jsou například Star Wars, Avengers nebo Spider-Man.
 5. Chlapci často začínají ve věku 8-10 let projevovat zvýšenou nezávislost a touhu po větší svobodě. Chtějí se učit novým dovednostem a být samostatní. Začínají rychle růst a dochází k mnoha fyzickým a emocionálním změnám. Je běžné, že mají více energie, jsou hlučnější a nezřídka se dostávají do problémů, ale zároveň také začínají cítit větší zodpovědnost.
 6. V této věkové skupině jsou vztahy s vrstevníky velice důležité. Kluci se často snaží najít své místo v sociálním prostředí a hledají si přátele se stejnými zájmy.
Lets play- dárky pro kluky
Stavebnice- dárky pro kluky

Vhodné dárky pro kluky 8-10 let

Jaké jsou tedy vhodné dárky pro kluky této věkové skupiny?

Stavebnice

Kluci v tomto věku rádi staví a tvoří, takže stavebnice LEGO nebo jiných značek mohou být skvělým dárkem.

Lego jako dárky pro kluky 8-10
LEGO- dárky pro kluky

Deskové hry

Deskové hry mohou být zábavnou a vzdělávací aktivitou pro oslavence v tomto věku. Existuje mnoho her, které jsou vhodné pro tuto věkovou skupinu. Zde je pár tipů, které Vám pomůžou ve výběru deskové hry. Mimo deskových her můžete sáhnout také po karetních strategických hrách jako je Magic.

 1. Catan
  Catan je strategická desková hra, která je pro 3-4 hráče. Hráči se snaží vytvořit svou vlastní osadu a rozvíjet ji tak, aby se stala nejúspěšnější.
 2. Carcassonne
  Carcassonne je další strategická desková hra, kde hráči postaví středověké město a pokusí se získat co nejvíce bodů tím, že položí dlaždice a umístí na ně postavičky.
 3. Risk
  Risk je taktická hra, kde hráči bojují proti sobě tak, aby získali území svých soupeřů a zničili jejich armády.
 4. Stratego
  Stratego je taktická hra, kde hráči umístí své armády na herní desku a snaží se zajmout vlajku protivníka.
 5. Monopoly
  Monopoly je klasická desková hra, kde hráči kupují a prodávají nemovitosti, zvyšují své bohatství a snaží se získat monopol na trhu.
 6. Clue
  Clue je detektivní hra, kde se hráči snaží najít vraha, který vraždil v domě.
 7. Dungeon!
  Dungeon! je fantasy desková hra, kde se hráči snaží prozkoumat temné kobky, najít poklad a přitom se vyhýbat pastím a příšerám.
 8. Dixit
  Dixit je kreativní hra, kde se hráči snaží popsat ilustraci na kartě tak, aby ostatní hráči uhádli o jakou kartu jde.

Knihy

Knihy pomáhají rozvíjet čtenářské a kognitivní schopnosti chlapců. V této věkové kategorii jsou oblíbené série jako například Harry Potter, Percy Jackson, Deník malého poseroutky nebo knihy od Davida Walliamse.

Deník malého poseroutky- dárky pro kluky
Série knih Deník malého poseroutky

Hry na hrdiny

Kluci v tomto věku milují hrát si na hrdiny a ochránce, takže hry na hrdiny jako například masky, kostýmy nebo zbraně mohou být skvělým dárkem. Co takhle obdarovat oslavence Nerf pistolemi? Z těch má radost i dospělý chlap, co potom dítě tohoto věku?

Sportovní vybavení

Sportování je pro chlapce v tomto věku skvělou a oblíbenou aktivitou, takže sportovní vybavení jako míče, frisbee, in-line brusle nebo skateboardy mohou být vynikajícím dárkem.

Technologické hračky

Dnes se technologické hračky stávají stále oblíbenějšími pro kluky v tomto dětském věku. Říkáte si, jakou technologickou hračku pořídit? Zde je pár tipů na ty nejvíce oblíbené hračky technologického rázu mezi chlapci této věkové kategorie.

 1. LEGO Mindstorms
  LEGO Mindstorms je stavebnice, která umožňuje dětem sestavit a programovat vlastní roboty.
 2. RC auta a drony
  Děti v této věkové kategorii obvykle mají rády dálkově ovládaná auta a drony, se kterými mohou závodit a létat.
 3. Nintendo Switch
  Nintendo Switch je herní konzole, která nabízí mnoho her vhodné pro děti v této věkové kategorii.
 4. Kreativní programovací hračky
  Existuje také mnoho různých kreativních programovacích hraček, jako jsou například Osmo Coding, Kano Computer Kit a mBot, které dětem umožňují naučit se základy programování a vytvářet tak vlastní projekty.
 5. Virtuální realita
  Virtuální realita nabízí nespočet možností, jak se děti mohou ponořit do interaktivních světů a zažít nová dobrodružství.
Lego Mindstorms dárky pro kluky
LEGO mindstorms- dárky pro kluky

Kreativní nástroje

Dalšími vhodnými dárky pro kluky v tomto věku jsou kreativní nástroje jako například malířské sady, plastelína, kreslicí potřeby nebo modely aut.

Přečtěte si můj minulý článek o tom, jaké jsou tipy na dárky pro muže.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
5
Super
0
Nic moc
2
Trapas
0
Kamila Vargová
Jsem studentkou VŠ v Praze. Ráda píšu, maluju a hraju na klavír. Maluju v aplikaci Procreate třeba portréty, cokoliv podle fotografií a následně je tisknu na oblečení. Tudíž se jedná o originální kousky.

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *