KulturaNávod

4 Tipy, jak se naučit hrát na klavír

Čas naučit se hrát na klavír právě nastal! Kdy jindy, když ne teď? Kromě schopnosti hraní hudby má učení se na hudební nástroj i další výhody. Podle studií má učení se novým věcem několik zdravotních výhod. Jak se tedy můžete začít učit hrát? To se dozvíte v následujících čtyřech tipech.

Začít hrát na klavír v dospělosti může být děsivé. Mnoho lidí se toho obávají, protože se domnívají, že jsou příliš staří nebo že je příliš pozdě začít s něčím novým. Dobrou zprávou je, že začít není nikdy pozdě.

Je zapotřebí si na hru na neznámý nástroj zvyknout. Pokud se vám nedaří naučit se skladbu tak rychle, jak byste chtěli, buďte trpěliví. Nevzdávejte se a nepřestávejte se snažit.

Začněte hraním písní, které odpovídají vaší současné úrovni dovedností, a postupně se snažte hrát těžší písně, jak budete postupovat. Vybírejte si skladby, které jsou buď mírně nad vaší úrovní nebo na její úrovni.

Začněte od základů

Ačkoli se to může zdát zdánlivé, začněte od základů. Budou chvíle, kdy se budete chtít vrhnout do práce a zjistit, jak daleko se můžeme dostat. Ale pokud nezačnete jednoduše, riskujete, že vyhoříte z neúspěchu nebo si zraníte ruce, protože nejsou dostatečně silné na hraní stále obtížnější hudby.

Při hraní by vás mělo v první řadě zajímat držení těla. Velká část vaší práce bude zahrnovat opakované pohyby. Udržování správného držení těla při hře vám pomůže snížit zátěž na ruce a zápěstí.

Po správném usazení se zaměřte se na zvládnutí základních rytmů a akordů, ze kterých se skládají písně.

Najděte si učitele

Mnohé se můžete naučit sami, to však může u některých jedinců zpomalovat jejich pokrok. Někdy pomůže najít si učitele, který vás bude vést a vaše dovednosti se budou zvyšovat.

Učitel zná tipy a triky, které vám mohou usnadnit proces učení. Máte také někoho, kdo se vám může dívat přes rameno a ujistit se, že děláte věci správně.

Sestavte si tréninkový plán

Cvičení dělá mistra. S talentem neuspějete, pokud nevynaložíte úsilí na to, abyste se učili.

Pokud člověk překoná hranici 10 000 hodin dělání nějaké činnosti, stává se mistrem.

Jestliže se chcete naučit hrát na klavír, dejte si závazek, že budete hrát to, co jste se naučili a často cvičit.

Krátká a častá cvičení jsou efektivnější než dlouhá a řídká cvičení. Například cvičení 30 minut denně je efektivnější než cvičení dvě hodiny týdně.

Snažte se co nejlépe dodržovat rozvrh, aby se cvičení stalo vaší přirozeností.

Při cvičení měňte styl hry a skladby, které hrajete. Zabráníte tak nudě a cvičení se pro vás stane příjemným.

Hrajte hudbu, která se vám líbí

Na klavír jste začali hrát především kvůli zábavě. Proto se ujistěte, že se při cvičení zdokonalujete v hudbě, která vás baví.

Například pop je jednoduchý hudební styl, který se můžete naučit. Jeho součástí jsou jednoduché, snadno srozumitelné melodie. Jsou také chytlavé a neomrzí vás, pokud je budete stále hrát.

TIP! Zahrajte si hudbu z vašich oblíbených filmů

K dispozici je také řada zábavných a užitečných melodií pro klavírní začátečníky.

Rada na závěr

S potěšením se učte a zkoušejte nové věci. Talent je méně důležitý než vášeň pro učení. I když se nikdy nestanete koncertním klavíristou vaše úsilí bude mít smysl, pokud budete rádi hrát a objevovat novou hudbu. Zkrátka, hudba je lék na všechno!

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
1
Nic moc
0
Trapas
1

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Kultura