InternetJak na ...Kultura

5 nejlepších Spotify triků, o kterých musíte vědět víc

V tomto článku se zaměřím na streamovací službu Spotify a jí blízké webové stránky, které pomáhají přizpůsobovat naše profily skrze personalizaci a obohacení o nové interprety, skladby či playlisty.

Hudba je klíčovou složkou našich životů. Doprovází nás při veselých i smutných chvílích, občas je lékem, jindy skvělým společníkem. Nejlepšího požitku z poslechu hudby můžeme dosáhnout skrze přizpůsobení námi poslouchaného obsahu.

Spotify triky

Playlist na míru pro Vás a Vašeho mazlíčka? Pozvolný přechod z jednoho oblíbeného interpreta na druhého a objevení tak nových žánrů? Či statistiky a jasné přehledy? To vše díky pár kliknutím. Pojďme se nyní podívat, jak na to.

Zmíněné triky a mnohem víc si můžete sami vyzkoušet na těchto stránkách:

  • Obscurify Music
  • Stats for Spotify
  • Spotify for Pets
  • Spotalike
  • Boil the Frog

Nyní se pojďme podívat na každou stránku detailněji a zjistit tak, jaké výhody můžou přinést.

Obscurify

Learn more about your music taste and compare it to others‘ with Obscurify.

Obscurify (z anglického obscure – nejasný, neznámý) nám může pomoci se více dozvědět o muzice, kterou posloucháme a o našem hudebním vkusu. Zároveň umožňuje sdílení výsledků s přáteli.

Přes webový prohlížeč se do Obscurify přihlásíme skrze náš Spotify účet a během pár sekund vidíme výsledky. Zobrazí se nám našich top 10 žánrů, až 18 top umělců a porovnání našeho hudebního poslechu s uživateli z naší země či celého světa. Zároveň Obscurify na základě našeho hudebního vkusu podá doporučení na umělce, které by se nám mohli zalíbit.

Výše zmíněné funkce jsou pouze částí toho, co nám tato aplikace nabízí. Proto neváhejte vyzkoušet a svůj hudební vkus trochu prozkoumat.

Pokud chceme analyzovat ještě více, můžeme k tomu využít následující podobnou stránku utvářející statistiky.

Stats for Spotify

Statistiky pro Spotify nám umožní poměrně detailně analyzovat náš pobyt na Spotify. Můžeme nahlédnout do soupisu nejoblíbenějších skladeb či umělců a zároveň prohlédnout detailní seznam nedávno přehrané hudby.

Statistiky oproti Obscurify nenabízí porovnání s ostatními posluchači, ale na druhou stranu nám umožňují pozorovat svůj vlastní poslech v porovnání s předchozími návštěvami.

Pokud ale rozbor toho, co posloucháte není úplně pro Vás, nezoufejte. Existují vychytávky, které dokáží skvěle obohatit Vaší hudební knihovnu pouhými několika kliknutími.

Spotify for Pets

Spotify pro domácí mazlíčky. Přesněji řečeno playlist na míru pro našeho mazlíčka. Spotify for pets spojí náš hudební vkus s vyplněnými charakteristikami mazlíčka a playlist pro společný poslech je na světě!

Nemáte domácího mazlíčka? Nevadí! Následující dva tipy může využít kdokoliv, kdo touží po objevení nových umělců a žánrů

Spotalike

Spotalike funguje na podobném principu jako „Rádio playlisty“. Možná s rozdílem, že zde je vše jednoduché a přímočaré. Jediné, co musíme udělat je, zadat skladbu od které chceme, aby se nový playlist odvíjel.

Jakožto výhodu zde spatřuji to, že aplikace vytvoří poměrně dlouhý playlist – v délce několika hodin. Ušetří to tak práci, kterou bychom si dali s tím, vytvářet podobně dlouhý playlist sami.

Boil the Frog

Poslední, ale ne méně důležitý s poměrně zavádějícím názvem. „Syndrom vařené žáby“ odkazuje na bajku, ve které žába klidně, až vesele sedí v konvici s postupně vařící se vodou, aniž by si něčeho všimla. V našem, hudebním případě, se o nic tak drastického nejedná. Spíš naopak. Jedná se o vytvoření playlistu, který nás zavede z jednoho žánru na docela jiný, a to bez našeho povšimnutí.

Z jakého žánru na jaký se necháme dovést si určujeme sami. Stačí nám zadat dvě písně (od které budeme putovat až na druhou) a nechat Boil the Frog pracovat za nás.

Pokud Vás Spotify tipy zaujaly, mohu vřele doporučit články zabývající se tipy a triky v aplikaci Spotify samotné 33 Spotify tipů anebo 8 hacků, o kterých jste nevěděli. Příjemný poslech zaručen!

Přečtěte si také článek o tom, jak pěstovat migrénovník nebo o tipech na úklid.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
1
Užitečné
2
Super
1
Nic moc
0
Trapas
0
Lucie
Miluju léto, hudbu, čtení, psaní, dobré jídlo a kávu a samozřejmě své nejbližší.

1 Komentáře

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Internet