Jak na ...Nezařazené

Jak lze zjistit IBAN?

Potřebujete někomu sdělit platební údaje pro platbu do zahraničí? V tom případě budete bez pochyby potřebovat IBAN a SWIFT kód. Jak tyto dva kódy zjistit, co znamenají a proč je potřebujeme? Poradíme vám všechny cesty, kde si můžete toto číslo zjistit a nic už vám nebude stát v cestě rychlému poslání peněz.

Co je IBAN?

IBAN neboli International Bank Account Number má 24 znaků a upravuje ho mezinárodní norma ISO 13616. Konkrétně to, jak IBAN vypadá určuje banka, ale je nutné se řídit dle mezinárodních standardů.

Jak zjistit IBAN?

Nejjednošším způsobem, pokud využíváte internetové bankovnictví nebo mobilní aplikaci od vaší banky. IBAN snadno zjistíte informacích nebo přehledu o účtu.

Pokud nevyužíváte služeb internetového bankovnictví nebo mobilní aplikace, zajděte si na pobočku vaší banky, kde vám rádi potřebné údaje pro příjem platby ze zahraničí sdělí. Pozor jen na to, že pro elektronický platební styk a pro písemnou formu platebního příkazu je formát rozdílný. Sdělte klientské pracovnici, jak se chystáte peníze posílat.

Co dalšího pro zahraniční platební styk potřebujete?

Pokud se vám někdo chystá posílat peníze ze zahraničí spolu se zahraniční identifikačním číslem vašeho čísla účtu budete potřebovat tzv. SWIFT kód.

SWIFT kód neboli Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication taktéž může být označován zkratkou BIC Bank Identifier Code je jedinečný kód banky, na kterou zahraniční platba musí být odeslána. Jednoduše pokud tedy znáte pouze IBAN a SWIFT kód ne, není možné zahraniční platbu správně doručit.

Postup, jakým lze SWIF kód zjistit je stejný jako u identifikačního čísla vašeho účtu pro zahraniční platby.

Už víte, co vše je nezbytně nutné vědět pro zahraniční platební styk. Že nejrychleji tyto údaje zjistíte v internetovém a mobilním bankovnictví. Pozor si dejte na tvar těchto kódů a přizpůsobte je stylu, jakým budete zahraniční platbu uskutečňovat. Na závěr vás pouze upozorníme, abyste si raději vícekrát zkontrolovali jednotlivá čísla. Kódy pro zahraniční platby bývají dlouhé a jednoduše byste se tak mohli splést. Existují sice reklamace a podobné ochranné prostředky, pokud byla platba odeslána chybně, ale je lepší se tomu vyvarovat.

Přečtěte si také co je Spotify nebo článek nejlepší aplikace.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *