Jak na ...KulturaNávod

TOP 10: Nejlepší aplikace pro snazší život

V rychle se měnícím a digitálně propojeném světě, ve kterém dnes žijeme, se čas stal tou nejcennější hodnotou. Výsledkem je, že hledáme nové způsoby, jak zlepšovat naši produktivitu, abychom mohli žít a pracovat co možná nejefektivněji.

Máme k dispozici příliv aplikací, které mají zjednodušit náš život v pracovním i osobním směru. Pokud existují technologie, které můžeme využít k maximalizování našeho potenciálu, proč toho nevyužít?

Kromě důvěrně známých klasik jako je WhatsApp a Uber jsou tu i další vytuněné aplikace, které byste si do svého mobilu rozhodně měli stáhnout.

1. Nejlepší aplikace na to-do listy: Wanderlust

Bojujete s to-do listy a time managementem? Rande, pracovní schůzky, zkoušky… Odkládáte úkoly nebo zapomínáte? Máte toho prostě moc? Pokud máte poznámky a úkoly roztroušené v různých poznámkových blocích, diáři, v telefonu a počítači, není divu, že ztrácíte přehled. Wanderlust je řešením výše uvedeného chaosu.

Tato šikovná aplikace vám uspořádá všechny vaše osobní a profesní úkoly na jednom místě, takže je velmi snadné úkoly najít a splnit. Můžete si také nastavit upozornění. Wanderlust vám dovolí synchronizovat si to-do listy na všech vašich digitálních zařízeních, takže bude mít přehled za všech okolností.

2. Pocket – schovejte si to na později

Stává se vám, že narazíte na zajímavý článek, ale zrovna nemáte čas si ho přečíst? Pokud máte stažený Pocket, není to pro vás žádný problém. Jednoduše do téhle „kapsy“ uložíte všechny články nebo videa, ke kterým se chcete později vrátit.

Obsah bude po uložení viditelný a přístupný z telefonu, tabletu i počítače. A nejlepší na tom je, že si uložený obsah můžete prohlédnout v režimu offline – vaše budoucí já, které se nudí v metru, vám poděkuje!

3. Nejlepší aplikace na zklidnění: Calm

Asi vám neuniklo, že v posledních letech všichni začali meditovat. Snižuje to míru stresu, pomáhá s koncentrací a obecně zlepšuje kvalitu života. Pokud nevíte, jak na to a necítíte se na kurz meditace, je pro vás Calm skvělou volbou.

Tahle jednoduchá meditační aplikace má na výběr různé zvuky, při kterých si můžete odpočinou. Chcete se přenést k horským jezerům, do hlubokého lesa nebo na pláž při západu slunce? Vneste do svého každodenního života trochu klidu! A jestli nejste na meditaci, Calm vám může také pomoci usnout.

4. Subliminal vision boards: Splňte si své sny

Vision board neboli nástěnka vizí, na kterou si vystavujete své cíle, není jen záležitostí náctiletých slečen. Používá ji mnoho podnikatelů, manažerů, slavných a úspěšných lidí. A jestli se zrovna nechcete pustit do vystřihování, lepení a kreslení, můžete si ji vytvořit v digitální formě.

V aplikaci Subliminal Vision Boards můžete:

  • Přidávat obrázky z vyhledávání na webu nebo z vlastní knihovny.
  • Psát a formátovat text.
  • Na pozadí nastavit inspirativní hudbu.

5. Focos – Nejlepší aplikace na focení

Chcete fotit iPhonem jako zrcadlovkou? Tahle aplikace na iOS vám umožní změnit zaostření fotky a rozmazat pozadí tak, jak si budete přát. Fotky prohnané touto aplikací vypadají skutečně profesionálně.

Další zajímavá funkce je 3D osvětlení, díky kterému si můžete zobrazit fotku v 3D prostoru, přidat světla, upravit barvy, jas atd. Také jsou zde samozřejmě k dispozici různé filtry, rámečky a jiné, ale zaostření je tou nejzajímavější funkcí.

6. Nesnězeno – zachraňte jídlo

Nesnězeno je česká aplikace, kterou už si stáhlo přes 38 500 lidí. Může vám ušetřit rozhodování, peníze a ještě díky ní pomůžete přírodě. Ptáte se jak? Tahle appka vám ukáže podniky v okolí, které dnes nestihly prodat všechno jídlo. Zbylé porce nabízí restaurace se slevou minimálně 30 %. Přímo v aplikaci si jídlo zamluvíte a ten samý den vyzvedete.

7. Kalorické tabulky – aplikace na hubnutí

Když už jsme u toho jídla, tak se rovnou podíváme na hubnutí. Počítání kalorií je neomylný a léty prověřený způsob, jak zhubnout. Komu by se do toho ale chtělo, že? Když zapisujete jídlo do téhle aplikace, zabere to jen chvilku a u většiny potravin navíc stačí jen načíst čárový kód.

Aplikace vám řekne taky, kolik byste měli přijímat bílkovin, sacharidů a tuků a nezapomíná ani na některé vitamíny a makronutrienty. Můžete tak díky ní hubnout bezpečně a zdravě.

8.Spendbook – správa financí

Většina z nás radši peníze utrácí než spravuje, ale to druhé je bohužel také nezbytné. Spendbook je navržen tak, aby sledování vašich příjmů a výdajů bylo jednoduché a bezproblémové.

S elegantním a uživatelsky přívětivým rozhraním můžete snadno zaznamenávat své denní výdaje a zařazovat je do různých kategorií. Dokonce vám informace převedou do přehledných grafů, takže se budete cítit jako ekonomové, kteří si prohlížejí své nejlepší investice!

9. Runkeeper – nejlepší appka na sport

Kdo si v dnešní době může dovolit osobního trenéra? My tedy ne. A tak místo toho používáme aplikaci RunKeeper, která nám je při běhání společníkem a trenérem zároveň. Díky této chytré aplikaci můžete dosáhnout cílů díky tréninkovým plánům, které vám přesně řeknou, co dělat.

Ať už chcete zhubnout, překonávat se, naučit se běhat nebo trénovat na závod, najdete tu něco pro sebe. K dispozici je také možnost sdílet pokrok s přáteli a vyzývat je k závodům. Trocha rivality nikdy neuškodí! Sportovní aplikace navíc poskytují vyšší motivaci k sportovnímu výkonu a to se například v podzimních měsících velmi hodí.

10. Google drive neboli Disk Google

Pokud ještě nepoužíváte Google drive, je načase začít. Díky Disku Google – bezplatnému online úložišti pro všechny vaše dokumenty, fotografie a videa, můžete mít všechny soubory snadno dostupné z jakéhokoliv zařízení. Navíc můžete soubory sdílet s ostatními, aby si je prohlíželi, upravovali je, nebo vám k nim napsali připomínky.

Google v současnosti nabízí nejdostupnější a nejlepší variantu online úložiště propojeného například s textovým nebo tabulkovým editorem.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
1
Super
0
Nic moc
1
Trapas
0

1 Komentáře

  1. […] že jste během celého procesu nic nevynechali? Nezoufejte. Do mobilu si můžete nainstalovat aplikace, s kterými si usnadníte organizování svého času a připomínání důležitých schůzek či […]

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *