BydleníNávodPodnikání

Proč je nejlepší investice do nemovitostí?

Přemýšlíte, jak zhodnotit peníze, ale zároveň se vám nechce riskovat? Akcie a dluhopisy vám nic neříkají a radši byste místo kusu papíru něco skutečného? Pak je investice do nemovitosti pro vás to pravé.

Jak nejlépe investovat?

Investice do nemovitostí má hned několik výhod:

  • Dvojí zhodnocení
  • Nízké riziko
  • Dobrá likvidita

Za prvé budete mít pravidelný příjem z pronájmu nemovitosti, který je bezpečný už z důvodu, že lidé musí někde bydlet i v období krize. Nemusíte se tedy bát, že byste o příjem přišli. Dnes je již i velmi běžný pronájem domů či zahradních chat za slušné peníze.

A za druhé nemovitost časem získává na hodnotě, na rozdíl od peněz uložených v bance, kde Vám úrok někdy tak tak stačí na pokrytí inflace.

V porovnání s finančním, či komoditním trhem je trh s nemovitostmi nejstálejší a náhlé propady jsou u něj nejméně obvyklé, je tu tedy nízké riziko se slušnou návratností.

Likvidita, neboli jak rychle a snadno lze investici proměnit v peníze také hraje do karet nemovitostem, protože po nich je velmi stabilní poptávka. Nemovitost nebývá problém zpeněžit, jakmile to je potřeba.

Chci investovat do nemovitosti, ale jak?

V současné době jsou ceny nemovitostí i jejich pronájmy nahoře, to ví každý, především lidé, kteří bydlí ve větších městech. Konkrétně v Praze jsou teď ceny nemovitostí astronomické.

„Ceny bytů v Praze stouply od roku 2010 o 75 %“

Uvádí článek na webu Chytrý Honza

V roce 2019 není investice do bytu v Praze to nejvýhodnější rozhodnutí, nicméně i přes vysoké nájmy je návratnost investice v Praze v republikovém srovnání na spodních příčkách. Ve velkoměstech chce holt bydlet každý a tak poptávka převyšuje nabídku.

Naopak velmi lukrativní jsou periferní velká města s dobrou dostupností do Prahy. Například investice do bytu v Ústí nad Labem se dlouhodobě ukazovala jako nejvýhodnější. Za cenu 2+1 v Praze máte totiž tři takové podobné byty v Ústní nad Labem – a to ještě v lepších částech tohoto krajského města. Navíc Ústí je ve velmi slušné dojezdové vzdálenosti od Prahy.

Jsou ale i výhodnější způsoby, jak pořídit nemovitost. Určitě byste to měli zkusit bez realitní kanceláře, která si z vašich peněz ukousne značnou část jako provizi. Další skvělý tip je porozhlížet se po bytech s exekucí a po dražbách. Můžete díky nim koupit nemovitost pod cenou.

Hledat můžete přímo na webu Exekutorské komory České republiky, ale je i mnoho menších zajímavých webů. V tomto případě čas přináší růže a můžete koupit nemovitost například za 40 % tržní ceny.

Pokud vám schází část peněz k vysněné nemovitosti, můžete se poohlédnout po hypotéce, bankovní, či nebankovní půjčce.

Doba návratnosti investice a nevýhody

Jaká je doba návratnosti investice do nemovitostí?

Návratnost se odvíjí od mnoha aspektů jako lokalita, ekonomická situace, velikost a stav nemovitosti, ale obecně se pohybuje zhruba kolem 5 % za rok. Za výbornou návratnost je pak považována návratnost 10 % za rok, což odpovídá s dalšími náklady 11 letům.

Má investice do nemovitostí nějaké nevýhody?

Ano, pokud nemovitost pronajímáte, musíte se potýkat s nájemníky, kteří mohou být nespolehliví. Také se o byt či dům musíte starat a hradit veškeré opravy, rekonstrukce a pojištění nemovitosti.

Investice do nemovitosti je jistě nejlepší investicí pro lidi bez orientace na jiných trzích. Velmi výhodné jsou investice do nemovitostí pro lidi, kteří umí o nemovitost pečovat a udržovat jí.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
0
Užitečné
0
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0

1 Komentáře

  1. […] na světě, a to za tržní cenu. Navíc, v porovnání s některými investicemi, jako jsou nemovitosti, je prodej zlata rychlý a jednoduchý. Fakt pohodový […]

Chci k tomu něco říci

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Více:Bydlení