Jak na ...Návod

5 Tipů: Jak odstranit zápach potu z oblečení?

Nevíte, jak odstranit zápach potu z oblečení? Máme pro vás 5 nejlepších tipů, jak se takového zápachu zbavit. Ať už máte na čištění pouze pár hodin nebo celý den, všechny tyto tipy vám zaručeně pomohou!

5. Tip – pára ze sprchy

Nemáte moc času a zjistili jste, že košile, kterou jste si chtěli vzít se sebou na večírek, zrovna nevoní? V takové situaci můžete použít jednoduchý tip. Před sprchováním pověste košily nebo jiný kus oblečení do koupelny. Horká pára provede práci za vás. Nejen, že odstraní zápach, ale také narovná vlákna látky. Jediná nevýhoda této metody je, pokud ji používáte v zimě. Vlhké oblečení pak nemusí být příjemné na nošení a studí. Také k této metodě musíte mít uzpůsobenou koupelnu.

sprcha
Horká pára ze sprchy dokáže odstranit pach potu z oblečení.

4. Tip – vodka

Na tento trik funguje nejlépe čistá vodka bez barviv a bez silného zápachu. Díky tomu, že se alkohol odpařuje rychleji než voda, dokáže zápach z látky odstranit. Prádlo stačí vodkou lehce postříkat nebo vodku nalít do rozprašovače pro rovnoměrné pokrytí. Během pár okamžiků by se vodka měla odpařit a prádlo tak zbavit zápachu.

vodka
Vodka se odpaří rychleji než voda.

3. Tip – jedlá soda

Existuje nějaké další levné a efektivní řešení, jak odstranit zápach potu z oblečení? Samozřejmě! Jedlá soda je častou ingrediencí v mnohých pohlcovačích zápachů. Samotná soda je proto levnou, jednoduchou a efektivní látkou, která vám pomůže s odstaňováním zápachu z oblečení. Lze ji použít pouhým nasypáním na prádlo. Po pár minutách působení stačí vytřepat a popřípadě vysát.

Jedlá soda
Jedlá soda je levný a mnohoúčelový čisticí prostředek.

2. Tip – ocet

Ocet je všeobecně známým a mnohúčelovým prostředkem na čistění. Je naprosto přírodní a netoxický. Dá se proto využít také na odstranění pachu z oblečení. Existují dva způsoby jak s ním oblečení zbavit nemilého pachu.

První možnost: Oblečení lze nechat odmočit v octové vodě. Stačí smíchat ocet s voudou v poměru 1:4. Oblečení 30 minut necháme v roztoku a poté vypereme.

Druhá možnost: Ocet lze přidat do pračky spolu s jednou sodou. Do bubnu pak přidáme k prádlu jeden šálek octa. To by mělo zápach účinně odstranit. Navíc vám tato kombinace pomůže vaši pračku udržet čistou a pomůže s odstraněním vodního kamene.

Ocet obecně má nejen blahodárný vliv na lidská zdraví ale dá se jím třeba i zesvětlit vlasy.

ocet
ocet

1. Tip – dezinfekční prostředek

Snažíte se vyhýbat umělým chemickým prostředkům, ale pach z oblečení vám opravdu nejde vyprat? Bohužel to nejúčinější bývá často umělé. Co si budeme povídat, prostředky na tento problém přímo určené fungují velmi dobře. Existuje mnoho sprejů, osvěžovačů textílií a speciálních přípravků na praní, které vás zápachu opravdu dobře zbaví. Stačí se zeptat v nejbližší drogerii a jistě vám bude doporučeno to, co nejlépe pomáhá.

sprej
Prostředek určený na odstranění zápachu je k nezaplacení.

Každý z těchto tipů má svoje výhody i nevýhody, ale každý se tím pádem hodí pro různé situace a k odstranění zápachu z oblečení dobře pomáhají.

Co říkáte na tento článek?

Pobavilo
1
Užitečné
1
Super
0
Nic moc
0
Trapas
0
Petr Martinů
Student FF UK, který miluje jazyky a pálivé jídlo. Bez sluchátek nevyjde z domu a věří v UFO.

    Chci k tomu něco říci

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *